Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu

Hogwarts RPG

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ortak Salon

2 posters
YazarMesaj
Rolande Addié
5. Sınıf
Rolande Addié

RPG Puanı :
Ortak Salon Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ortak Salon Right_bar_bleue

Kadın
Savaş Tarafın : Chiarore Suo Guardia
Rp Partneri : Forever Sébastien! He is my love angel.
En Belirgin Özellik : Sabırlı kişilik ve oldukça sakar o.O
Asa : 21 Inch,Hipogrif Tüyü, At Kılı
Ruh Halin : Ortak Salon 37978406tk7qx0

Galleon
Galleon: 1000
Patronus: Seçilmedi

Ortak Salon Empty
MesajKonu: Ortak Salon   Ortak Salon Icon_minitimePtsi Tem. 27, 2009 12:02 pm

Şöminenin öğrencileri ısıttığı bu salon öğrencilerin vazgeçilmezidir. Birbirinden geniş koltuklar bulunur ve kış aylarında burası çok kullanışlıdır.
Rolande Addié
5. Sınıf
Rolande Addié

RPG Puanı :

Kadın

Galleon

Ortak Salon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak Salon   Ortak Salon Icon_minitimePerş. Tem. 30, 2009 2:49 pm

Derslerden kendine vakit ayıramayan Rolande , en azından yakaladığı ufak bir boşluğu değerlendirmek için ortak salona gitmişti. Yanan şöminenin ısıttığı bu salon onun için her zaman kış aylarında kullanışlı olmuştu. Yumuşak koltuklardan birine oturup derin bir nefes aldı. Şuan bile elinde kitabını açmış karıştıran genç cadı artık kendini tanıyamaz hale gelmişti. Tek boş kaldığı zamanda ortak salona gidip kafa dinlemek yerine , kitabını açmış bir güzel okuyordu. Sınıf atladıkça derslerinin ağırlaştığını biliyordu elbette. Zaten bu kadar çalışmasının da nedeni buydu. En iyi şekilde kendini yapılacak SBD ler’ e hazırlamak onun için en önemli unsurdu. Üzerinde gri kazağı, altında ise siyah pantolonu vardı. Ayakkabı olarak tercih ettiği siyah botları kış ayında onu sıcak tutmaya yetiyordu bile. Salık bıraktığı açık kumral saçlarını arada bir eliyle düzelterek kitabını okumaya devam eden genç cadı o anda yanına gelen kişiyi fark edememişti bile. “ Vay canına Sébastien “ diyerek kitabı elinden fırlattığı gibi onun yanına gidip boynuna atladı ve sımsıkı sarıldı. Onu görür görmez kalbinin atış hızı artmış, heyecanı doruk noktasına ulaşmıştı. Kollarını onun boynuna doladıktan sonra dudaklarında hafifçe bir gülümseme belirterek konuştu. “ Seni özledim, derslerden hiç vakit kalmıyor. “ Saat gecenin bir vakti olduğundan dolayı, ortak salon oldukça sessizdi ve aynı zamanda da boş… Bu saatte uyumak yerine kitap okumayı tercih eden Rolande, işte şimdi doğru seçimi yaptığına inanıyordu. Eğer gidip uyumayı tercih etseydi; Sébastien’ i göremezdi ve sabah olunca da yine derslerden vakit kalmayacaktı… Bir süre kolunu onun boynuna dolamış bir şekilde bekledikten sonra , utandığını fark edip mırıldanarak kollarını çekti. “ Ihm … şey neyse. “ Yanakları her zaman ki gibi hemencecik pembeleşmiş, gözlerini ise ondan kaçırıyordu. Neden bu kadar utangaç davranmak zorundaydı? Hazır kimsecikler yokken , Sébastien ile doya doya güzel bir vakit geçirse fena olmaz mıydı yani? Ortamda oluşan sessizliği dağıtmak için hemen kafa daldı. “ Cadı Gündemi' in yeni sayısını okudun mu? Haber olduk seninle, artık herkes bizim birlikte olduğumuzu öğrendi sanırım tek sorun ailemin bu şekilde öğrenecek olması… Sanırım bana kızacaklar. “ dedi cümlesinin sonuna doğru sesini kısarak.
Sébastien C. Whisper
5. Sınıf
Sébastien C. Whisper

RPG Puanı :
Ortak Salon Left_bar_bleue80 / 10080 / 100Ortak Salon Right_bar_bleue

Erkek
Savaş Tarafın : Chiarore Sua Guardia
Rp Partneri : Rolande this is my angel ....! This is not lie this is really
En Belirgin Özellik : Kıskanç
Asa : Ateşin Soğukluğu

Galleon
Galleon: 10

Ortak Salon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak Salon   Ortak Salon Icon_minitimePerş. Tem. 30, 2009 3:12 pm

Sebastien karanlığın Hogwarts’ta rahatça gezindiğinden emindi bunu hissedebiliyordu artık kendisini bu konuya verip geceleri Hogwarts koridorlarında gizlice dolaşmaya başlamıştı eğer bir terslik olursa diye düşünüp duruyordu ama bu gece her yer çok sessiz ve karanlıktı ayak sesleri etrafta yankılanıyordu kendini ele vereceğinden korkup hızlıca yatakhaneye doğru yürümeye başladı giriş kapısına gelince tokmağı sessizce tıklatıp sorulan soruya cevap verdi o an içeri girerken ortak salonda bir gölge gördü demek ki birileri hala yatağında değildi ayak uçlarına basarak yatakhanesine çıkmayı düşündü ama bu birileri değil Rolande idi sessizce kitabını okumaya dalmıştı .Hemen yüzünde bir gülümseme belirdi onunla hiç konuşamıyorlardı yanına doğru gitti o sırada rolande onu fark etmişti“ Vay canına Sébastien “demesiyle ona sıkıca sarılması bir olmuştu .Birden içini bir sıcaklık kapladı yaklaşan karanlık tehlikesinden ayrılıp gerçek dünyaya dönmüştü .''Seni özledim,derslerden hiç vakit kalmıyor ‘’Gerçektende öyleydi eğer Sebastien bu gün uyumayı seçse onunla görüşemeyeceklerdi.’’Evet rolande ben seni dünyalar dolusu özledim hiç vaktimiz olmuyor ve bu beni endişelendiriyor derslerine çok vakit ayırmıyor musun ? biraz zaman güzel zaman geçirmek senin hakkın bence’' Evet yine yaptığını yapmıştı Sebastien cevabını bildiği halde o vazgeçilmez soruyu sormuştu.Sonra rolande yine utangaç utangaç “ Ihm … şey neyse. “dedi.Sonra Sebastien ona bakıp gülümsedi rolande de en sevdiği şey utangaç oluşuydu.Bir an etrafı sessizlik kapladı o arada ürperdi üşümüştü tam ona dırdırcı diyecekken o söyleyivermişti. “ Dırdırcının yeni sayısını okudun mu? Haber olduk seninle, artık herkes bizim birlikte olduğumuzu öğrendi sanırım tek sorun ailemin bu şekilde öğrenecek olması… Sanırım bana kızacaklar. “gerçekten bütün büyücü ve genç cadılar beraber olduklarını biliyorlardı bu onu hiç endişelendirmemişti.’’Sanırım ailen sana kızmaz çünkü derslerinde iyisin benim ailem zaten birşey diyemez’’Acı bir şekilde gülümsemişti bunu söylerken ailesi onu terk etmişti gerçekte onlar ailesi bile sayılmazdı ama onlara hala baba-anne diyordu.Konuyu değiştirmek istercesine hemen onunla ilgilenmeye başladı ‘’Neyse ne okuyodun hayatım dedi ‘’
Rolande Addié
5. Sınıf
Rolande Addié

RPG Puanı :

Kadın

Galleon

Ortak Salon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak Salon   Ortak Salon Icon_minitimePerş. Tem. 30, 2009 4:01 pm

Aslında ben bitkilerle ilgili bir kitap okuyorum, bitkibilime olan ilgimi biliyorsun. “ dedi sırıtarak. Utangaç tavrını bir kenara bırakmak için çabalıyordu. Bir süre de olsa yalnız kalmanın verdiği hazı yaşamak istercesine kendini Sébastien’ e biraz daha yaklaştırdı. Sağ elini çocuğun yanağına doğru götürerek yavaşça gezdirdi ve muzipçe gülümsedi. Sessizleşen ortama ayak uydurarak dudaklarını ona yaklaştırdı ve hafifçe bastırdı. İşte yine dünya durmuş gibiydi. Bu onun ikinci deneyimiydi ve , Rolande her zaman ki gibi kıpkırmızı olmuştu. Hızla kendini geri çekerek “ Lanet olsun , yapamıyorum galiba bu işte pek yeteneğim yok ne dersin? Derslerde olduğu gibi… “ diyerek konuyu şakaya vurdu ve kıkırdamaya başladı . Ortak salon; gülüşen aşıkların sesleriyle doluşmuş, ortam daha bir neşelenmişti. Gülme faslı bittikten sonra gözlerini ondan kaçırarak , saçını düzeltti ve her zaman ki gibi istifini hiç bozmadı. “ Hadi gel koltuğa oturalım ayakta kaldık, hem belki kitabımı gösteririm inceleriz beraber bitkileri. “ dedi Rolande bilmiş bilmiş söylenerek. Daha sonra bu lafının üzerine Sébastien’ e baktığında çocuğun *kitap* kelimesini duyunca renginin attığını fark etti. Herhalde kitaplardan sıkılmıştı. Rolande ile baş başa kaldığı bir zamanı kitap ile harcayarak geçirmek istemediği her halinden belli oluyordu. “ Sadece şakaydı. “ diyerek espri yapmaya çalıştı genç cadı ve koltuğa oturdu. Sébastien de yanına geldikten sonra şömineden gelen sıcak havayla birlikte Rolande rahatlıyordu. Aralarında neredeyse bir kişi kadar olan boşluğu doldurmak için ; tam olarak Sébastien’ in yanına yaklaştı. Bebeksi yüzünde beliren narin gülümseme , genç cadının ne kadar mutlu olduğunu göstermekteydi. Sessizleşen ortam gittikçe romantikleşmeye başlıyordu. Ortak Salon da onlar dışında kimsenin olmaması, Rolande’ in kendini daha rahat bırakmasına sebep oluyordu. Dudaklarını tekrardan onunkilerle buluşturacakken, koridorlardan gelen konuşma sesiyle ikisi de irkildi. Rolande fısıldaşmaları duymak için ne kadar çaba sarf etse de ; arada olan duvar yüzünden anlayamamıştı. Fakat koridordan gelen seisn Geonna’ a ait olduğuna dair yemin edebilirdi. Ve Geonna’ a eşlik eden kalın bir ses vardı… Bu, bekçi olmalıydı muhtemelen. Rolande , meraklı bakışlarını Sébastien’ e doğru yönelttikten sonra yerinden kalktı ve fısıldayarak konuştu. “ Bu Profesör Geonna’ ın sesine benzemiyor mu? Bu saatte bekçiyle ne işi olabilir ki? “ O anda yüzünde beliren anlamsız ifadeye kendisi bile şaşırmışken, tüm bu olanları çözmeye çabalıyordu. Acaba çıkıp onu takip etmeli miydi ki?
Sébastien C. Whisper
5. Sınıf
Sébastien C. Whisper

RPG Puanı :

Erkek

Galleon

Ortak Salon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak Salon   Ortak Salon Icon_minitimePerş. Tem. 30, 2009 4:27 pm

“ Aslında ben bitkilerle ilgili bir kitap okuyorum, bitkibilime olan ilgimi biliyorsun. “ demişti Rolande. Evet Sebastien bunu biliyordu bitkibilime doğuştan bir yeteneği vardı diyebilirsiniz onun için o sırada Rolande kendisine doğru yaklaşıyordu elini Sebastien’in yanağında gezdirmeye başladı sonra dudaklarını sebastie’in dudaklarına bastırdı evet yine o sıcaklık kendisini sarmalamaya başlamıştı ama fazla uzun sürmedi dudaklarını çekerek “ Lanet olsun , yapamıyorum galiba bu işte pek yeteneğim yok ne dersin? Derslerde olduğu gibi… “demişti Rolande dudaklarını onun dudaklarından çekerek .Sebastien gülmeye başlamıştı onu gören Rolande de kıkırdıyordu gerçekten çok uyumlu bir çiftiler.Sonra Rolande ayakta olduklarını hatırlayarak “ Hadi gel koltuğa oturalım ayakta kaldık, hem belki kitabımı gösteririm inceleriz beraber bitkileri. “demişti o sırada içinden bitkilere lanet okurken dışardan bir ses duyduğuna yemin edebilirdi kalın bir ses ona kıyasla daha bir ince ses etrafa dağılıyordu bu saat de kimse olmaması lazımdı daha yeni etrafı dolaşmış kimseye rastlamamıştı aklına birden ölüm yiyenler geldi yoksa okula mı girmişlerdi birden bütün damarlarındaki kan çekilmiş gibi olmuştu Sebastien.O sırada dudakları Rolande ile buluşmak için son saniyeleri yaşıyordu,o sırada Rolande de sesi duymuş olacak ki hemen ayağa kalkmıştı “ Bu Profesör Geonna’ ın sesine benzemiyor mu? Bu saatte bekçiyle ne işi olabilir ki? “Sebastien biraz dikkat kesildikten sonra bu ikilinin Hogwarts’tan olduğunu anlayınca biraz rahatlamıştı ama yine aklına binbir çeşit soru geliyordu bu saate yatakta olması gereken profesör niye dışarıdaydı ve amacı neydi??O da Rolande gibi ayağa kalktı ve fısıldadı.’’ Rolande biliyorum sana saçma geliyor olabilir ama benim onları takip etmem gerek ama bunu tek başıma yapamam dışardan gelen seslere göre karanlık ormana gidiyorlar orayı hiç bilimiyorum sana ihtiyacım var tatlım’’ Bunu söylerken gözlerini Rolandeye çevirdi Sebastiende ki cesaret karşısındakini sarmaya başlamıştı…..
Rolande Addié
5. Sınıf
Rolande Addié

RPG Puanı :

Kadın

Galleon

Ortak Salon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak Salon   Ortak Salon Icon_minitimePerş. Tem. 30, 2009 4:49 pm

Baksana asıl beni yanında götürmezsen sana kızardım, tabi ki de geliyorum “ dedi ve eliyle ona çaktı. Birden bire eski günlerde ki gibi dostluk göstergelerini sergilemeye başlamışlardı. Sanki daha demin tam öpüşecek olan onlar değildi. Romantizmi bir kenara bırakmış , salonda dönüp duruyordu. Bir yandan da Hogwarts dan nasıl gizlice çıkabileceklerini düşünüyordu. “ Aslında hemen çıkıp onu takip etmeliyiz, belki de dediğin gibi yasak ormana gidiyordur… Sanırım bekçiyi de atlatmaya çalışıyor. Bu işte kesin bir şey var . “ dedi dalgın bir ifade ile. Profesör Geonna dan elbette şüpheleniyordu fakat; onun bu kadar erken patlak vermesini doğrusu hiç tahmin etmemişti. Geonna’ ın bu kadar temiz iş yapmasına karşın , Hogwarts hakkında planlarını daha gizli ve sonradan yapacağını düşünen Rolande ilk defa bir konuda yanılmıştı galiba. Sébastien’ in kendinden emin tavrını görünce , onunla gurur duymuştu . Gerilen ortamı yumuşatmak için onun yanına yaklaştı ve sağ elini omzuna doğru dayayarak okşadı. “ Sakin ol, hem belki de yanılıyoruzdur. “ demeye çalıştı mırıldanarak. Bunu söyleyen kişi Rolande olamazdı. Hani o , Geonna dan şüphelenen kız bunları mı söylüyordu? Geonna’ ın gecenin bir saatinde yasak ormanda sadece turlanmak için çıktığını mı ifade etmeye çalışmıştı. Tabi ki de hayır. O sadece kendini kandırıyordu. Ve de Sébastien’ i sakinleştirmek istemişti. Onu bu kadar hırslı görünce korkmuştu açıkçası. Yakalanmaktan korkmuştu. Eğer Geonna onları kendisini takip ederken yakalarsa , kesinlikle bir bahane bulup Hogwarts dan postalardı… Nedeni gayet açıktı zaten. İşlerine burnunu sokan iki velete kim dayanabilirdi ki? Rolande zaten en başından beri anlamıştı onun nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu. Artık tek bildiği bir şey vardı o da, Hogwarts’ ın eskisi kadar hatta hiç güvenli olmadığıydı. Barındıkları bu yatakhanede bir gece uyurken bile ; sabah gözleri açtıklarında güvenli olacaklarına dair hiçbir belge yoktu. Tek kelimeyle tüm Hogwarts artık tehlikedeydi. “ Hadi hemen gidelim onu kaybetmeden neler çevirdiğini öğrenmeliyiz, yalnız çok sessiz olmalıyız eğer yüzümü görürse biteriz Sébastien… bizi kesinlikle bir yol bulup temizler. “ dedi genç cadı. En son kullandığı *temizler* kelimesini söylerken yüzünde hüzünlü bir ifade belirmişti. Şuan yaptıkları o kadar riskli bir işti ki. Yani yatakhaneye sapasağlam döneceklerinin garantisi kesinlikle yok denilebilirdi. Yaptıkları ilk yanlış bu saatte yatakta olmamalarıydı, üstüne ekledikleri ikinci yanlışları ise yasak ormana gidecek ve tehlikeli müdürü takip edecek olmalarıydı. Yasak Ormanda kim bilir onları kim yada ne bekliyordu? Sağ elini Sébastien’ e doğru uzatıp, elini onunkine kavradıktan sonra , “ Hazır mısın? Hadi gidelim. “ diyerek yürümeye başladı.
Sébastien C. Whisper
5. Sınıf
Sébastien C. Whisper

RPG Puanı :

Erkek

Galleon

Ortak Salon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak Salon   Ortak Salon Icon_minitimePerş. Tem. 30, 2009 5:13 pm

’Baksana asıl beni yanında götürmezsen sana kızardım, tabi ki de geliyorum “diye cevap vermişti Rolande elbette onunla kendisi ne istiyorsa yanında gelecekti tabi bunun pek çok tehlikeleri vardı okuldan atılmayı bırakıp bu işin ucunda ölmekti ve Rolande sesizce düşünüyordu sonunda karar verdiği şeyleri söylemeye başladı. “ Aslında hemen çıkıp onu takip etmeliyiz, belki de dediğin gibi yasak ormana gidiyordur… Sanırım bekçiyi de atlatmaya çalışıyor. Bu işte kesin bir şey var . “ evet kesinlikle bu işte bir şey vardı ve Sebastien bunun peşinden gidecekti o sırada Rolande yanına yaklaşıp eliyle omzunu kavramıştı amacı sebastien'i sakinleştirmek di ama bunda pek başarılı gözüktüğü söylenemezdi .Sebastien onun elini alıp yavaşça omzundan indirdi ve öptü ‘’Biliyorum Rolande korkuyorsun bende korkuyorum ama bu düşünceyi bir kenera bırakmalıyız karanlık her tarafta ama benim gibi aydınlık tarafta olanlarda var az olsak da varız ve ne peşinde olduklarını öğrenmem gerek mümkün olduğunca kendimizi göstermemeye çalışacağız….’’

O sırada Rolande onun elini tutmuş gitmeye hazırdı ama Sebastien’in söyleyeceği çok şey vardı’’Tatlım bildiğin bütün nazarlar ve lanetler Geonnayı izlerken aklından sürekli geçir ve tetikte ol ayrıca ben koş saklan dediğimde de sorusuz bunları yapmanı istiyorum beni merak etme bu gün ikimize de bir şey olmayacak’’ dedikten sonra Rolande’nin elini tutup karanlık ormana doğru yürümeye başladılar her taraf karanlıktı ve karanlık ormandan da hiçte iç açıcı sesler gelmiyordu…

Ortak Salon
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ortak Salon
» 1. Ders / Ortak
» Salon
» Birinci Ders (Ortak)