Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu

Hogwarts RPG

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Birinci Ders (Ortak)

+11
Brian Gaspar Bagterlayer
Sophia Rose Dvorska
John Jack Zipper
Sébastien C. Whisper
Luna Nyks LeDarc
Samantha Allison Night
Claire Trisha Whisper
Victoria Lynn LeDarc
Frogonry Bagterlayer
Rolande Addié
Axél Dylan LeDarc
15 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Axél Dylan LeDarc
İksir Profesörü
Axél Dylan LeDarc

RPG Puanı :
Birinci Ders (Ortak) Left_bar_bleue96 / 10096 / 100Birinci Ders (Ortak) Right_bar_bleue

Erkek
Savaş Tarafın : Tarafsız
Rp Partneri : Ben de arıyorum artık, ne yapayım x)
En Belirgin Özellik : Soğukkanlı ve adaletli olması
Asa : Masum Adalet Suspect
Ruh Halin : Birinci Ders (Ortak) Hnkav0uw3

Galleon
Galleon: 360
Patronus: Şahin

Birinci Ders (Ortak) Empty
MesajKonu: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimePtsi Tem. 27, 2009 8:55 pm

Güneşin gökyüzünde yakıcı bir parlaklığı vardı. Kuşlar sabah şarkılarını yetiştirmek için birbirleriyle yarış yapıyor gibiydi - ve Axél bir şekilde yine hastalanmayı başarmıştı. Kışın soğuk dönemlerini hiç hastalanmadan atlatırdı, ama biraz havalar ısınsın, hemen şifayı kapardı. Günün bütün olumlu özelliklerine rağmen o kendini berbat ve halsiz hissediyordu. Dün ilaç niyetine hazırladığı iksir de pek bir işe yaramamıştı. Üstelik bugün derslerin ilk günüydü. Yatağında doğruldu, dün yatmadan önce baş ucundaki komodine koyduğu tüpün içindeki iksirden bir yudum daha aldı ve kalkıp hazırlanmaya başladı.

Rahat olmayı seven Axél, cüppe giymekten nefret ederdi. Bu yüzden açık renk kotunu ve üstüne beyaz, desenli gömleğini giydi, saçlarını taradı, notlarını da alıp odasından çıktı. Sihir Tarihi dersliği hemen bir kat yukarıdaydı. O yüzden sakin sakin davranıyordu. Ayrıca zaten acele etmeye hiç hevesli değildi şu anda, hala kırgınlığından kurtulamamıştı.

Dersliğe girdiğinde asasını sallayarak ışıkları yaktı, eşyalarını masasının üstüne bıraktı ve asasını bu sefer tahtaya doğrulttu. Tahtanın üstünde beliren bir harita kendini hemen aşağı doğru açtı. Ona göre tarih dersi harita olmadan işlenemezdi. Öğrencilerin zihninde daha kalıcı oluyordu. Masasının arkasına geçti ve kollarını masaya dayayarak öğrencileri beklemeye koyuldu.

10 dakika sonra öğrenciler sınıfı doldurmaya başlamıştı. Kendi aralarında mırıl mırıl konuşarak sıralara oturmaya başladılar. Hepsi merakla ve ilgiyle ona bakıyorlardı. Yeni bir profesör olduğu için bunu bekliyordu, ama dürüst olmak gerekirse, bu bakışlardan biraz sıkılmıştı. Herkes gelip yerini aldıktan sonra doğruldu ve konuşmasına başladı. 'Merhaba arkadaşlar. Benim adım Axél Dylan LeDarc. Bir aksilik çıkmazsa bu yıl Sihir Tarihi dersini birlikte işleyeceğiz. Bana Axél ya da profesör LeDarc diye hitap edebilirsiniz.' Öğrencilerin onun yanında rahat olmasını isterdi. Bu yüzden dersini dinledikleri ve ödevlerini zamanında verdikleri sürece, ona nasıl seslendikleri çok sorun değildi. 'Bugün sizi fazla sıkmayacağım. Kısaca sihrin ilk ortaya çıktığı zamanı tartışacağız. Ama bundan önce sizleri tanımak istiyorum. Kısaca kendinizi tanıtırsanız mutlu olurum.' Durdu ve merakla öğrencilerin cevaplarını beklemeye başladı.

En son Axél Dylan LeDarc tarafından Salı Tem. 28, 2009 4:39 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Rolande Addié
5. Sınıf
Rolande Addié

RPG Puanı :
Birinci Ders (Ortak) Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Birinci Ders (Ortak) Right_bar_bleue

Kadın
Savaş Tarafın : Chiarore Suo Guardia
Rp Partneri : Forever Sébastien! He is my love angel.
En Belirgin Özellik : Sabırlı kişilik ve oldukça sakar o.O
Asa : 21 Inch,Hipogrif Tüyü, At Kılı
Ruh Halin : Birinci Ders (Ortak) 37978406tk7qx0

Galleon
Galleon: 1000
Patronus: Seçilmedi

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 12:49 am

Gecenin geç saatlerinden beri gözüne bir gram uyku girmeyen genç büyücü pencerenin kenarına kıvrılmış öylece yağan yağmuru izliyordu. O anda belki de tek düşündüğü şey Sébastien idi. Onunla geçirdiği ı buluşma gününü unutamıyordu adeta. Bir an olsun gözlerinin önünden gitmiyordu o sahne. O günden beri ilk kez büyük salonda karşılaşmışlardı. Zaten Hogwarts daha yeni açılmıştı ve bir kez karşılaşmaları normaldi. Ha, birde ortak salonda bu gece yatakhanelerine çıkarken karşılaşmıştılar. Rolande her zaman ki gibi masumca ona iyi geceler dileyip yatağına çekilmişti. Ondan utandığı kesinlikle doğruydu. Konuşamıyordu, ona dostum derken sevgilim demek garip geliyordu. Belki de tek korkusu diğerlerinin kötü düşüncelerini alevlendirmekti. Dedikodulara mahkum kalmaktı… Neden umursuyordu ki tüm bunları? İşte bu ıssız , yağmurlu gecede uyumamış öylece bakınıyordu dışarıya. Derin düşüncelere dalarken, uyuyup kaldığının farkında bile değildi. “ Uyan kızım sabah oldu. “ dedi Samantha onu sallayarak.Pencere kenarında sızıp kalan Rolande o anda korkuyla yerinden sıçrayarak parmağını ağzına götürdü. “ Hey beni korkuttun. “ dedi gülerek. Yüzünde geceden kalan bir gram bile hüzün yoktu. Bugün ilk ders olarak Sihir Tarihi vardı. Rolande’ in en eğlendiği derslerden biriydi bu. Özellikle bu dersin Profesörünü dırdırcıda gördüğünde çok etkilenmişti. Şimdi o adamın dersine girmesi gerçekten Rolande’ i tam on ikiden vurmuştu. Hemen bavulunu açarak Ravenclaw cüppesini çıkardı ve üstüne giydi. Alelacele siyah botlarını da ayağına geçirdikten sonra saçlarını tarama gereği bile duymadan topuz yaptı. Uykusuzluktan küçülmüş gözleri adeta ufacık bir nedenden bile olsa kapanacak gibi duruyordu. Sersem bir ifade ile ortak salona ini ve çok geçmeden; Hogwarts’ ın gizemli ve sessiz koridorlarına karıştı. Elinde tuttuğu parşömeni, tüy kalemi ve ders kitabını kuvvetle kavramıştı. Cebinde ise her zaman ki gibi asası bulunuyordu. Koşar adımlar ile ilerlerken bir anda yavaşladı Rolande. Derin bir nefes aldı ve özlemini duyduğu bu kokuyu tüm ciğerlerine doldurdu. Sıcacık, ev kokan, arkadaşlık kokan bu duvarlar… Ne olursa olsun hiç değişmemişti sanki. Müdür değişse bile aynıydılar. Yine evi gibiydi burası. Belki de boşu boşuna şüphelenmişti bu kadından. Yada sinsi planlarını gerçekleştirmek için biraz zamanın geçmesini bekliyordu. Ne yapıyordu böyle? Yine müdür konusunu düşünmeye başlamıştı. Kendi kendine kaldığı zamanlarda ya Sébastien’ i yada müdür Geonna´ ı düşünüyordu . Aklından hemen bu düşünceleri savarak adımlarını sıklaştırdı ve girmesi gereken bir dersi olduğunu düşünerek ona yoğunlaşmayı denedi. Çok geçmeden de bu konuda başarılı olmaya başlamıştı. Dersliğe hemen hemen ilk giren Rolande hemen en ön sıralardan birine oturdu ve sessizce bekledi. Profesör ise öylece durmuş öğrencilerin sınıfa doluşmasını bekliyordu. Kısa bir süre sonra tüm sınıf doluştuktan sonra kendini tanımaya başlayan Profesör oldukça nazik tavırlarıyla Rolande’ in dikkatini çekmişti. İşte Rolande’ in en nefret ettiği kısım gelmişti. Tanışma kısımlarından her zaman sıkılan Rolande bir an önce derse geçmek için can atarken , yinede dayanamayıp parmağını kaldırdı. Söz hakkını aldıktan sonra kendinden emin bir ses tonuyla konuştu. “ Merhaba Profesör LeDarc , adım Rolande Addié dördüncü sınıf Ravenclaw öğrencisiyim. Dersinize karşı bir zaafım var ve açıkçası hemen derse geçmek için can atıyorum. “ Sözlerini bitirdikten sonra yerine oturdu ve hafifçe gülümsedi.

Frogonry Bagterlayer
Ravenclaw Sınıf Başkanı&4. Sınıf
Frogonry Bagterlayer

RPG Puanı :
Birinci Ders (Ortak) Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Birinci Ders (Ortak) Right_bar_bleue

Erkek
Rp Partneri : Krystal Renesmee LeDarc
Asa : ~~ Kaos Paradox~~
Ruh Halin : Birinci Ders (Ortak) Hmbl7pv6

Galleon
Galleon: 10
Patronus: Seçmek İsterdim...

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 3:03 am

Frogonry, yeni güne neşeyle uyanmıştı. Bugün Hogwarts'ta derslerin işleneceği ilk gündü ve sadece bunu bilmek bile Frogo'nun endorfin hormonlarının fazlaca salgılanması için yeterli bir sebepti. Frogonry, yataktan kalktığı gibi üstünü giyindi ve tamamen hazırlandığından emin olduktan sonra da koşar adımlarla kahvaltısını yapmak üzere Büyük Salon'a indi.

Büyük Salon her zamanki gibi tıklım tıklımdı. Dört binayı temsil eden dört farklı renkteki masalarda iyi bir kahvaltı için gerekli olan her şey vardı. Hatta sınıf arkadaşlarından Thomas bir keresinde kuş sütü içtiğine yemin ediyordu. Frogonry, her ne kadar kuş sütü diye bir şeyin olmadığını ona anlatmaya çalışmış olsa da Thomas hala bu düşüncesinden vaz geçmiyordu. Frogonry, tam bir Hogwarts hayranıydı. İhtişamlı kuleleriyle, her renkten çiçek bulunan bahçesiyle, hayaletleriyle hatta aslı belli olmayan kuş sütüyle bile bu okulu gerçekten çok seviyordu.

Frogon, Ravenclaw öğrencileri için ayrılmış masaya geçti ve iştahla kahvaltısını yemeye koyuldu. Tabağında bulunan sosislerden birini daha ağzına attıktan sonra yeterince yediğini anladı ve artık ağırlaşmış olan midesiyle ilk dersine doğru yol aldı.

Hogwarts'ın koridorları da aynı Büyük Salon ve okulun daha birçok bölümünde olduğu gibi göz kamaştırıcı bir yapıya sahipti. Taş döşemelerle bezeli koridorlar insanda eski ortaçağ şatolarında geziyormuş hissi uyandırıyordu. Çeşitli efsunlar sayesinde yanan meşaleler ve şövalyelerde bu havanın etkisini güçlendiren unsurlardı. Frogonry, büyüleyici güzellikteki bu mekanı seyre dalmışken, ayaklarının kendisini Sihir Tarihi sınıfına getirdiğini fark etti. Kendini toparladı ve içeriye ciddi bir şekilde girdi. Artık tapulu malı gibi duran ön sıraya geçip dikkat çekmeden yerleşti.

Bu yıl başta müdürleri olmak üzere okul kadrosundaki çoğu profesör değişmişti. Sihir Tarihi profesörleri de bu değişimin bir parçası olmuş yerine başka birisi gelmişti. Frogonry, fark ettirmeden profesörü süzmeye başladı. 20-30 yaşlarında kumral saçlı, uzun boylu bir hocaydı. Bakışları arkadaş canlısı gelmişti Frogo'ya; fakat gelecekte ne olacağı belli olmadığından Frogonry ona yine de bi süre mesafeli davranacaktı.

Belirli bir süre öğrencilerin sınıfa girmesi ve yerleşmesiyle geçiyordu. Bu arada Frogonry de her ihtimale karşı önceden çalışmış olduğu sihir tarihiyle ilgili notlarını gözden geçiriyordu.

"Merhaba arkadaşlar. Benim adım Axél Dylan LeDarc. Bir aksilik çıkmazsa bu yıl Sihir Tarihi dersini birlikte işleyeceğiz. Bana Axél ya da profesör LeDarc diye hitap edebilirsiniz."

İşte profesör sonunda konuşmaya başlamıştı. Frogonry ders çalışmayı bırakıp onu dinlemeye koyuldu.

"Bugün sizi fazla sıkmayacağım. Kısaca sihrin ilk ortaya çıktığı zamanı tartışacağız. Ama bundan önce sizleri tanımak istiyorum. Kısaca kendinizi tanıtırsanız mutlu olurum."

Frogonry, bu sözleri duyar duymaz elini kaldırmıştı; ama tabi sınıfta parmak kaldıran tek kişi o olmamıştı. Bir kaç kişi kendini tanıttıktan sonra en sonunda sıra Fogo'ya geldi. Frogonry sakince ayağa kalktı ve heyecanla karışık ciddi bir sesle kendini tanıttı:

" Adım Frogonry Bagterlayer. 3.Sınıf Ravenclaw öğrencisiyim. Okulumuza hoşgeldiniz, profesör. Dersinize olan ilgim büyük... "

Frogonry fazla uzatmak istemiyordu, bu nedenle kısa kesip yerine oturdu ve diğer öğrencilerin cevap vermesini seyre koyuldu...
Victoria Lynn LeDarc

Victoria Lynn LeDarc

RPG Puanı :
Birinci Ders (Ortak) Left_bar_bleue76 / 10076 / 100Birinci Ders (Ortak) Right_bar_bleue

Kadın
Savaş Tarafın : Tarafsızım..
Rp Partneri : John Jack Zipper <3
En Belirgin Özellik : ~Zeki ~Güven sahibi ~Nazik ~Duygusal
Asa : Gürgen ağacından yapılma. Özünde Aslan lifi vardır. 22 cm. Oldukça Esnektir. Sahibinden Başaksında Çalışmaz.
Ruh Halin : Birinci Ders (Ortak) Boupi3ph0

Galleon

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 11:39 am

Victoria, her sabah uyandığı gibi kalkmıştı yumuşacık yatağından. O rahat olmayı seven bir kızdı. Aslında bu gireceği ilk dersi olmasına rağmen kendini baştan kontrol altına almayı başarmıştı. Bu durum Anlamına gelirdi. Victoria için baştan rahatlamak o günün sonuna kadar aynı tempoda kalacağını yansıtmaktadır. Victoria fazla erken uyanamamıştı. Gece geç yatmasından kaynaklanıyordu. Vicky, sadece yüzüne soğuk su sıçrattı ve hızlıca odasından çıkıverdi. Merdivenlerde oldukça hızlı hareket ediyordu. Geç kalmak istemezdi. Oraya vardığında Profesör çoktan gelmişti. Victoria onunla göz göze gelmişti. Muhtemelen o sırada kapıya bakıyordu. Victoria yerine geçerken içinden “Lütfen, en son gelen öğrenci ben olmayım.” Diye söyleniyordu. Eğer böyle bir şey olsaydı, Victoria kendini mahcup hissederdi. Profesör ve bütün öğrenciler onu bekliyormuş gibi. Bu onun için oldukça utanç verici bir durum olurdu. Victoria boş bulduğu bir sıraya hemen yerleşti. Sınıf bayağı gürültülüydü. Profesör sanırım sınıfın susmasını bekliyordu. Victoria sınıfa dikkat etmişti. Profesör erken gelmiş olmalıydı. Her şeyini hazırlamış gibi görünüyordu. Victoria dan sonra birkaç öğrenci daha gelmişti. Bu Vicky’i oldukça rahat etmişti. Sınıf dolmuştu. Sanırım daha kimse gelmeyecekti. Profesör de bunu düşünerek, doğruldu ve konuşmaya başlamıştı.

'Merhaba arkadaşlar. Benim adım Axél Dylan LeDarc. Bir aksilik çıkmazsa bu yıl Sihir Tarihi dersini birlikte işleyeceğiz. Bana Axél ya da Profesör LeDarc diye hitap edebilirsiniz.'

Axél, çok dikkat çekici giyinmişti. Beyazlar bugünün sakin ve rahat geçeceğini idda ediyordu sanırım. Saçları ise açık rengindeydi ve öteden bakınca bile parlaklığı anlaşılır gibiydi. Bu herkesi etkilemiş gibi görünüyordu. Gözlerinin altında hafif torbalar vardı. Ama bu pek yüzündeki zarafeti bozmuyordu. Axél, hiç durmadan konuşmasına devam etti;

'Bugün sizi fazla sıkmayacağım. Kısaca sihrin ilk ortaya çıktığı zamanı tartışacağız. Ama bundan önce sizleri tanımak istiyorum. Kısaca kendinizi tanıtırsanız mutlu olurum.'

Bu Victoria’yı birazda olsa rahatlamıştı. Axél’in bu sözünden sonra sınıfa bakınıp herkesi incelemeye başlamıştı. Victoria, parmağını kaldırmak istemişti. Biraz çekinse bile, bunun iyi bir fikir olabileceğini düşündü ve parmağını kaldırıp söz hakkı istedi. “ Merhaba Profesör LeDarc, Ben Victoria Lynn LeDarc. Şimdiden anlayışlı olmanız çok iyi bir durum bu benim ve bütün arkadaşlarım için harika. Dersinizle ilgilenmek benim çok hoşuma gidiyor…” Demişti ve yerine oturmuştu. Profesör dahil, herkes ona bakıyordu ve Vicky’nin yanakları kızarmış, yere bakıyordu…

En son Victoria Lynn LeDarc tarafından C.tesi Ağus. 01, 2009 9:56 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Claire Trisha Whisper
Ölü
Claire Trisha Whisper

RPG Puanı :
Birinci Ders (Ortak) Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Birinci Ders (Ortak) Right_bar_bleue

Kadın
Savaş Tarafın : darkSide..!
Rp Partneri : Neitham James Dawson ^^
En Belirgin Özellik : öfke
Asa : 'karanLığın nefesi'

Galleon
Galleon: 510
Patronus: 'yarasa'

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 11:42 am

Claire haftanın yorgunluğu hala omuzlarında asılı dururken sessizce Büyük Saolna doğru ilerliyordu..Okulun ilk günüydü ve her yerde heyecanını açıkça gösteren öğrenciler göze çarpıyordu.Ayrıca yeni öğrencilerin yanı sıra yeni profesörlerde vardı bu yıl Hogwarts'ta."kimin umrunda..!" diye mırıldandı kendine kendine.
Büyük Salon tıklım tıklımdı.Bunu görmenin neden olduğu hoşnutsuzluğunu gizlemeden usulca Slytherin öğrencileri için ayrılan masaya yöneldi.Kahvaltısını alelacele yapıp ikinci katta bulunan Sihir Tarihi Dersliğinin yolunu tuttu..

Gecenin geç saatlerinde isteksizce hazırladığı ders notları yanındaydı.İlk derslerden her zaman nefret etmişti Claire.Ayrıca yeni profesör Axél Dylan LeDarc'ın nasıl biri olduğu hakkında en ufak bir fikri yoktu.Tek bildiği genç ve iyimser biri olduğuydu.

Claire sınıfın önüne geldiğinde,bavulundan özenle çıkarıp üzerine giydiği Slytherin cüppesini düzeltti.Usulca içeri giren Claire profesörle göz göze geldi.Ve bakışlarını yeni yeni dolmaya başlayan sınıfa çevirdi.Gözüne ilk çarpan Ravenclaw 4. sınıf öğrencisi Rolande Addié oldu.Profesörün mü yoksa Ronalde'nin mi ilk ders için daha fazla hazırlık yaptığından emin değildi doğrusu.Gereksiz düşüncelerinden sıyrılıp sınıfın en dip köşesinde boş olduğuna sevindiği sıraya oturdu.Öğrencilerin hepsi yerlerini aldığında profesör Axél Dylan LeDarc konuşmaya başladı..

"Merhaba arkadaşlar. Benim adım Axél Dylan LeDarc. Bir aksilik çıkmazsa bu yıl Sihir Tarihi dersini birlikte işleyeceğiz. Bana Axél ya da profesör LeDarc diye hitap edebilirsiniz."

Tüm öğrenciler profesörü dikkatle dinliyordu..Claire'da onlara katıldı.

"Bugün sizi fazla sıkmayacağım. Kısaca sihrin ilk ortaya çıktığı zamanı tartışacağız. Ama bundan önce sizleri tanımak istiyorum. Kısaca kendinizi tanıtırsanız mutlu olurum."

Şimdi herkez teker teker söz alıp sırayla kendini tanıtıyordu.Claire sıra kendisine geldiğinde yavaşça ayağa kalkıp,her zamanki gibi ifadesiz ve soğuk bir ses tonuyla "Claire Trisha Whisper.4. sınıf SYLTHERIN öğrencisiyim" dedi.Farkında olmadan bölümünün ismini biraz fazla vurgulamıştı.Claire,farketmeden yaptığı şeyin sebep olduğu hazla yerine oturdu.Ve kalan öğrencilerin kendilerini tanıtmasını izlemeye başladı...
Samantha Allison Night
Üç Süpürge Sahibi
Samantha Allison Night

RPG Puanı :
Birinci Ders (Ortak) Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Birinci Ders (Ortak) Right_bar_bleue

Kadın
Savaş Tarafın : DeathEaters !
Rp Partneri : Cédric Is My Soul <3
En Belirgin Özellik : _İnatçı_
Asa : ~~Gizemli Ürperti~~
Ruh Halin : Birinci Ders (Ortak) Cheesyol1ye8

Galleon
Patronus: Sibirya Kurdu :P

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 11:52 am

Yeni bir gün, yeni bir heyecan. Güneşin, tülden süzülen ışığıyla yeni bir güne uyanmıştı Ness. Yatağından çok kolay kalktı. Erken kalkmaya her ne kadar alışkın olmasa da hemen erken kalkaniliyordu. Kalkar kalkmaz üstünü giydi. Çantasını dünden hazırladığı için pek bir problem yoktu. Saçlarını açık bıraktı. Çantasını aldığı gibi koşarak Büyük Salon'a gitmeye başladı.

Büyük Salon daha yeni yeni doluyordu. Ness, Ravenclaw Masası'na giderken etrafa bir göz gezdirdi. Her masada yaklaşık 10 kişi vardı daha. Masaya gittiğinde boş bir sandalye bulması pek zamanını almadı. Ama o özellikle yakın bir arkadaşının yanına oturmak istiyordu. Melissa'yı görünce onun yanına gitti. Mell, Ness'ten bir yaş büyüktü. O, 4. sınıfaydı. Ness, onu görünce : " Selam Mell, n'aber? " dedi sevinçle. Mell'le çok iyi anlaşırdı. Mell'de Ness'e karşılık heyecanla : " Selam Ness, iyiyim. Sen nasılsın asi kız? Başını yine belaya soktun mu? " dedi ve bir kahkaha patlattı. Ness de gülmeye başladı. Ravenlaw'lılar dönüp bu tatlı arkadaşlara baktılar. Bazıları gülmemek için dudaklarını ısırıp başka yönlere baktılar. Ness suratına sahte bir bıkkınlık yerleştirip gülümsedi. Sonra: " Henüz değil. Ama kesin başımı belaya sokarım. Beni benden daha iyi tanırsın. " dedi ve dil çıkardı. Mell, bir yandan yemek yiyordu, lokmasını yuttuğunda " Hıh!! " dedi ve altın sarısı saçlarını geriye attı. Ness'de kahvaltısıı yapıyordu. " İlk dersin ney? " dedi. " Hiç sevmediğim bir ders, Bitkibilim!!! En çok sevdiğim ders, seninki ney? " dedi Ness'e. Ness, kahvaltısını bitirmişti. Aceleyle: " Axél'ın yanına gidiyorum. İlk dersim Sihir Tarihi. Sana bitkilerle iyi eğlenceler tatlım, görüşürüz. " dedi ve Mell'e öpücük gönderdi. Mell'de karşılık olarak gülümsedi. Ness, pek çok kişi gitmeye başlarken, Büyük Salon'un güzelliğine tekrar hayran olup Büyük Salon'dan çıktı.

Hogwarts'ın koridorlarından ilerlerken etrafa bakıyordu. Koridorda bazı çocuklar Ness'e göz kırpıyordu ama Ness'in umrunda değildi. O, Frogonry'i düşünüyordu. Acaba onun ilk dersi neydi? Ness, bu düşüncelerdeyken tam duvara çarpıyordu ki, bir öğrenci onu tutup gülümsedi. Ness de karşılık olarak şeker şeker gülümsedi. En sonunda 2. Kat'a gelmişti. Sihir Tarihi Dersliği'ni görünce, içeriden sesler duydu. İçeri tam girdiğinde Axél'ın daha sınıfa yeni girdiğini farketti. Alt dudağını ısırıp, Axél'a baktı ve : " Affedersin Ax- Profesör. " dedi. Boş bir sıra araken Frogonry'i gördü. Sinsice gülümseyip yanına oturdu. " Merhaba Frogonry " dedi tatlı tatlı. Frogonry, tam cevap verecekken Axél, " Merhaba arkadaşlar. Benim adım Axél Dylan LeDarc. Bir aksilik çıkmazsa bu yıl Sihir Tarihi dersini birlikte işleyeceğiz. Bana Axél ya da profesör LeDarc diye hitap edebilirsiniz. " dedi. Rahat bir tavırla konuşuyordu. Öğrencilerin onu yanında rahat olmasını istiyordu. Aslında Ness için ona Axél demek daha kolaydı. 5 yıldır ona Axél diye hitap ediyordu. Axél'ın kadife ses tonu Ness'i düşüncelerinden uzaklaştırdı. " Bugün sizi fazla sıkmayacağım. Kısaca sihrin ilk ortaya çıktığı zamanı tartışacağız. Ama bundan önce sizleri tanımak istiyorum. Kısaca kendinizi tanıtırsanız mutlu olurum. " dedi. Rolande ve Frogonry cevap verdikten sonra sıra Ness'teydi. " Beni tanısan da diğerleri için kendimi tanıtacağım. Adım Krystal Renesmee LeDarc. Ama herkes bana Ness der. Ravenclaw 3. Sınıf öğrencisiyim. Yalan söylemek istemediğim için doğruyu söyleyebilirim. Sihir Tarihi'ni pek sevmem ama nefret ettiğimde söylenemez. " dedi ve gözlerini Frogonry'i çevirdi. " Nasılsın? " dedi ve merakla Frogonry'nin ne diyeceğini bekledi.
Luna Nyks LeDarc
Gryffindor Sınıf Başkanı&2. Sınıf
Luna Nyks LeDarc

RPG Puanı :
Birinci Ders (Ortak) Left_bar_bleue80 / 10080 / 100Birinci Ders (Ortak) Right_bar_bleue

Kadın
Savaş Tarafın : Şu an Aydınlık...
Rp Partneri : Yok
En Belirgin Özellik : ~~Gizemli~~
Asa : Söğüt ağacı,veela saçı,22 santim ve esnemez

Galleon
Patronus: Aslan

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 12:11 pm

Çok heyecanlıydı; çünkü o gün okuldaki ilk gündü.Dersleri ve profesörleri çok merak ediyordu, acaba kızgınlar mı yoksa anlayışlı kişilikler mi diye.Bunları düşünüp dururken bütün gece kendisini deliksiz uyuttuğu için minnettar olduğu yatağından kalktı, üstünü giyindi ve Büyük Salon'a inmek üzere adımlarını saymaya başladı.Kahvaltısını o kadar hızlı yapıyordu ki krepi boğazında kalıyordu yanındaki Gryffindor olmasa, ilk günden revire merhaba diyecekti.
Kahvaltısını alelacele bitirdikten sonra hareket eden merdivenlerin mekanizmasını biraz da olsa çözüp Sihir Tarihi dersliğine yetişti.Bu dakikliği ona erkenden gelme şansını tanımıştı.Profesör, öğrenciler sınıfı doldurduktan sonra kendisini tanıtmaya başladı : " 'Merhaba arkadaşlar. Benim adım Axél Dylan LeDarc. Bir aksilik çıkmazsa bu yıl Sihir Tarihi dersini birlikte işleyeceğiz. Bana Axél ya da profesör LeDarc diye hitap edebilirsiniz.'
Hmm... Profesör kendinden çok emin bir kişiymiş gibi bir tarzı vardı.Adela, bundan hoşlanmıştı. Profesör, sanki Adela'nın içinden söylediklerini bitirmesini beklemiş gibi düşüncelerinin sonunda konuşmaya başladı. "'Bugün sizi fazla sıkmayacağım. Kısaca sihrin ilk ortaya çıktığı zamanı tartışacağız. Ama bundan önce sizleri tanımak istiyorum. Kısaca kendinizi tanıtırsanız mutlu olurum.'"
Herkes sırayla birbiririni tanıtıyordu, Adela sıranın kendisine gelmesini nazikçe bekledi.Sıra ona geldiğinde "Benim adım Adela Heaven LeDarc, ben de 1. sınıf Gryffindor öğrencisiyim,(Bu arada Slyterinler Adela'ya pis bir bakış attı her Gryffindor'a yaptıkları gibi) tarihe merakım oldukça fazladır, sizinle ve arkadaşlarla tanıştığıma memnun oldum. "
Heaven bu ilgiden biraz utanmıştı, çünkü herkesin gözü onun üzerindeydi, nazikçe gülümsemesiyle yerine oturdu ve diğer arkadaşlarını dinlemeye koyuldu. Derse ve profesöre şimdiden ısınmıştı bile...
Sébastien C. Whisper
5. Sınıf
Sébastien C. Whisper

RPG Puanı :
Birinci Ders (Ortak) Left_bar_bleue80 / 10080 / 100Birinci Ders (Ortak) Right_bar_bleue

Erkek
Savaş Tarafın : Chiarore Sua Guardia
Rp Partneri : Rolande this is my angel ....! This is not lie this is really
En Belirgin Özellik : Kıskanç
Asa : Ateşin Soğukluğu

Galleon

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 12:13 pm

Sebastien uyandığında saat çok erkendi hemen kalktı ve etrafına bakındı herkes büyük bir gürültüyle horulduyordu üstündeki yorganı yatağına fırlatıp ayaklarını yere doğru uzattı ve birkaç dakika öyle kaldı sonra kocaman bir esnemeyle yataktan kalkması bir olmuştu. Bu günkü ders programına bakmak için sandığını karıştırmaya başladı programını birkaç dakikalık aramadan sonra bulmuştu kahvaltıdan sonra Sihir Tarihi vardı.Hemen hazırlanmaya koyulmuştu en son cüppesini giyince odanın penceresinden dışarı baktı güneş çoktan doğmuştu ama arkadaşları hala uyuyordu onları önemsemeyip,binanın ortak salonuna doğru yollandı amacı Rolande yi görmekti ama görememişti sonra bakınmaktan vazgeçip büyük salona yollandı .Bazı 3. sınıflar ondan önce gelmişti ve kahvaltılarını yapıyorlardı hemen Ravenclaw masasına oturdu ve önüne gelen yiyecekten düzensiz bir şekilde yemeye başladı karnı şişmese de çok yediğini düşünüp masadan kalktı .Sihir tarihi sınıfı 2.kattaydı hemen koşarak ilerlemeye başlamıştı sınıfa geldiğinde soluk soluğa kalmıştı sessizce Ravenclaw lara ayrılmış masaya doğru ilerledi ve boş bir sıra bulup oturdu ondan önce gelen öğrenciler kendilerini tanıtıyorlardı sonra Sebastien de elini kaldırıp Profesörün söz vermesini bekledi sıra ona gelince de kendini tanıtmaya koyuldu. ’’ Ben Sebastien C.Whisper 4. sınıf Ravenclaw öğrencisiyim okulumuza hoş geldiniz Profesör LeDarc..’’ Kuzeni olan Claire biraz abartmış gibiydi ama önemsemedi onunla göz göze geldikten sonra tekrar Profesörü dinlemeye koyuldu
John Jack Zipper

John Jack Zipper

RPG Puanı :
Birinci Ders (Ortak) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Birinci Ders (Ortak) Right_bar_bleue

Erkek
Savaş Tarafın : belli deil(kndi için çalışıo)
Rp Partneri : Victoria Lynn LeDarc
En Belirgin Özellik : yardımsever, arkadaşlarına önem veren, güvenilr,zeki
Asa : Maun bir asa.Anka teleginden yapilmis
Ruh Halin : Birinci Ders (Ortak) Glensuratdw9xw9

Galleon
Patronus: GRIFFIN

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 2:34 pm

John daha dinlenememişti bu kadar erken bir ders
olacağını da açıkçası beklemiyordu.Profesörün yeni geldiğini duymuştu
açıkçası pek sevmediği bir dersti ama bu sene zorunluydu..önce
kalkmakta baya bi zorluk çekmişti ama sora geç kalma korkusuyla
kalkmıştı.dolabından küçük bir çanta çıkardı içinde biraz parşomen ve
bir tüy kalemi koydu. Not alması gereke bilirdi . onları cebine atı
verdi ilk dersten çok fazla zorlayacaklarını düşünmüyordu.şimdi ders
için hazırdı. Ortak salondan çıkıp koridorlarda yürümeye başladı
özellikle hoşuna giden 1. sınıfların koşturmalarıydı aklına eski
günleri geliyordu . sınıfın kapısına gelmişti ama daha dersin
başlamadığını görünce hızlı bir şekilde erkekler tuvaletine gitti
yüzünü güzelce yıkadı derste uyumak istemiyordu. İlk dersten bu pek hoş
olmazdı.yüzünü yıkaması bitince tekrar sınıfa geldi sınıf biraz
dolmuştu. Kapıyı çaldı ve içeriye girdi. Önce geç kaldığını sanmıştı
ama herkes kendi arasında konuşuyordu geç kalmadığına sevinmişti.yeni
gelen profesöre dönerek. Günaydın profesör. Dedi ve en arkalardan
kendine bir yer seçti .ve eşyalarını çıkartıp köşeye itti. Ve beklemeye
başladı

Bi yandan da profesörü inceliyordu galba bu seneki daha
iyi diye düşündü arkasına yaslandı ve etrafa bakınıyordu ki profesörün
sesini duydu.

'Merhaba arkadaşlar. Benim adım Axél Dylan
LeDarc. Bir aksilik çıkmazsa bu yıl Sihir Tarihi dersini birlikte
işleyeceğiz. Bana Axél ya da profesör LeDarc diye hitap edebilirsiniz.'

Demişti. John biraz şaşırdı . profesörü git gide daha çok
sevmeye başlamıştı . açıkçası bu kadar öğrencilerle iletişime önem
veren bi profesör gibi gözükmüyordu. Profesör tekrar konuşmaya
başlamıştı.

'Bugün sizi fazla sıkmayacağım. Kısaca sihrin ilk
ortaya çıktığı zamanı tartışacağız. Ama bundan önce sizleri tanımak
istiyorum. Kısaca kendinizi tanıtırsanız mutlu olurum.'

Profesörün
bu sözünden sonra herkes sıra sıra kendini tanıtmaya başlamıştı . john
nasılsa ilerde tanır düşüncesindeydi sıra kendisine geldiğinde ayağa
kalktı . adım John Jack Zipper 3. sınıf Gryffindor öğrencisiyim dedi ve yerine oturdu.arkasına yaslandı ve beklemeye başladı.
Sophia Rose Dvorska
5. Sınıf
Sophia Rose Dvorska

RPG Puanı :

Kadın
Savaş Tarafın : Karanlık
Rp Partneri : Yok.
En Belirgin Özellik : Sinsiliği
Asa : ....

Galleon

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 10:18 pm

Zifiri karanlıkta gözlerini aralayan Sophia, sinsi bakışlar ile etrafı süzdü hızlıca. Yatakhanede kimse uyanmamıştı henüz. Her zaman ki gibi kimseler uyanmanda kalkan genç cadı hemen yatağından fırlayıp saçlarını taradı. Üzerine gerinerek Slytherin cüppesini geçirdikten sonra havalı adımlar ile ortak salona indi. Bugün en nefret ettiği derslerden biri olan Sihir Tarihi vardı . Hem de ilk ders… İçinden * ah bu gerçekten çok sıkıcı zorunlu olmasaydı kılımı bile kıpırdatmazdım * diye geçirdi sıkılmış bir tavırla. Bu yaşında kendini herkesten üstün görmeye çalışan genç cadı halbuki bir çocuk olduğunun farkında bile değildi. Sihir Tarihi ne işe yarardı ki? ‘Geçmişini bilmeyen biri geleceğini yaşayamaz’ sözü ona işlemiyordu ne yazık ki… Sophia sadece kendi geçmişini önemsediğinden dolayı sihrin ve büyücülerin geçmişi ile en ufak derece bile ilgilenmiyordu. Bu derse ilgi göstermemesine karşın nedense sihir tarihi en başarılı olduğu derslerden biriydi de. Buna en çok şaşıran tabi ki de kendisiydi. Yani nasıl olursa nefret ettiği bir dersten e yüksek notları alabilirdi ki? İlk başta kulağa saçma gelse de insan zamanla alışıyordu bu duruma. Ortak salonun siyah, deri koltuklarında bir süre oturup bunları düşündükten sonra vücudunu koltukta ayırarak kalktı ve ortak salondan hızlıca çıktı. Etrafından geçip gittiği Gryffindor cüppeli ezikleri takmıyordu bile. Hatta bazılarına sırf gıcıklık olsun diye omzu ile çarpıyor sonra da umursamadan yoluna devam ediyordu. Hogwarts da bir tek arkadaşı bile yoktu. Bunu sadece kendi istiyordu. Kendinden başkasını sevemediği için, çevresinde ne yazık ki arkadaşı da olmuyordu. Zaten zamanla davranışları yüzünden ailesini de kaybetmeye başlamıştı. Babası onu uzun zamandır umursamıyordu. Kızının hangi tarafa geçtiği, sağlık durumu, güvenliği… Onlar babasını ilgilendirmiyordu artık. Sophia’ ı tek düşünen halası ve annesiydi. İkisi de günlerdir genç cadının bu durumuna üzülüyor, ağlıyordu. Ellerinden bir şey gelmiyordu ki. Sophia üç yıl önce vermişti kararını . Üvey abisi William Dvorksa’ ı örnek alıp karanlığın yollarında adım adım ilerlemek istiyordu. Mezun olur olmaz yapacağı ilk iş, ölüm yiyen olmaktı. Evet ölüm yiyen… Ah, bunu düşünürken bile ayrı bir asaleti vardı. Kulağa hoş ve asil geliyordu bu sözcük. Ağır ve umursamaz adımlarını ilerletirken o sırada okul müdür Geonna’ ın odasından geçiyordu. Aralıklı kalmış kapıdan gelen konuşma sesleri Sophia’ ın oldukça ilgisini çekmişti. Hemen sessizce köşeye saklandı ve konuşmaları dinledi. “ Ah tanrım William nasıl böyle bir şey yaparsın, küçücük bir kız çocuğuna bu olanları anlatman büyük hata her an onu sıkıştırıp ağzından laf alabilirler, inan bana o zaman hepimiz biteriz. “ diyordu müdür Geonna. Abisi William ise “ O benim kardeşim ve karanlıkta ilerlemek için can atıyor , kimse ondan laf alamaz onun arkadaşı bile yok hep tek. Merak etme ağzından bir şey kaçırmaz onu tembihledim. “ demişti kısık bir ses tonu ile. Sinsice köşeye çekilmiş onları dinleyen Sophia arkasından gelen tıkırtıları duyunca hemen koşarak dersliğe gitmeye başladı.

Koşar adımlar ile dersliğe vardıktan sonra sınıf çoktan doluşmuştu bile. Erkenden kalkmasına rağmen derse son kişi olarak gelmesi gerçekten ilginçti. Kafasını öne eğerek dersliğe girdi ve en arka sıralardan birine yerleşti. Salık saçlarını geriye doğru savurdu ve başını sıraya koyarak daha demin duyduklarını düşünmeye başladı. Müdür Geonna’ ın tüm bu olanlardan şüphelenmesi gerçekten normal bir durumdu. Her şeye rağmen abisinin onu savunması Sophia’ ı gururlandırmıştı. Tüm beyni ile bu konuya yoğunlaşan genç cadı Profesör’ ün kendini tanıtma konuşmasıyla birlikte bir anda irkildi. Hemen kafasını kaldırdı ve dikkatlice Profesör’ e baktı. Sarışın, mavi gözlü Profesör Sophia’ ı oldukça etkilemişti. Görünürlüğe bakılırsa oldukça genç gözüken bu Profesör , genç cadının derse olan ilgisizliğini belki de biraz olsun azaltabilirdi. Sıra tanışma bölümüne gelince oflayıp poflamaya başlayan Sophia bu durumdan hiç hoşlanmamıştı. Bütün sınıfın önünde kalkıp kendini tanıtmak hiçte ona göre değildi. Zaten toplum içinde bulunmakta zorluk çekiyordu, birde kendini tanıtmak… Bu onun için çok zordu. Nefret ettiği inek kız Rolande hemen ilk olarak parmağını kaldırmış kendisini nazikçe tanıtmıştı. O kızın bu kendini bilmiş , nazik tavırlarını gördükçe çılgına dönen Sophia içindeki kini gün geçtikçe daha da büyütüyordu. Sonunda sıra ona gelmişti… Derince içini çekti ve sıkılgan bir tavra bürünerek ayağa kalktı. “ Erm, ben Sophia… Sophia Rose Dvorksa. “ dedi ilk önce çekingen bir ses tonu ile. Konuşurken en çok vurguladığı şey *Dvorska* idi. Çoğu öğrencinin abisine hasta olduğunu bildiği için bu durumdan yararlanıp , onlara hava atmak genç cadıyı oldukça eğlendiriyordu. Fazla bekletmende konuşmasına devam etti. “ Slytherin dördüncü sınıf öğrencisiyim. ” Dedi ve hemen yerine oturdu. İçinden ‘ ah bu gerçekten berbattı ‘ diye geçirdi o sırada. Ona bakan bazı ezikleri umursamadan kafasını sıraya koyup hayallere dalmaya devam etti…
Brian Gaspar Bagterlayer
4.Sınıf
Brian Gaspar Bagterlayer

RPG Puanı :
Birinci Ders (Ortak) Left_bar_bleue96 / 10096 / 100Birinci Ders (Ortak) Right_bar_bleue

Erkek
Savaş Tarafın : Karanlık tarafa meyilli bir tarafsız...
Rp Partneri : <3 Krystal <3
En Belirgin Özellik : İkna kabiliyeti
Asa : -

Galleon

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeÇarş. Tem. 29, 2009 1:35 am

Baş ucundaki saat tam 7.30 ta çalmaya başlamıştı. Hafifçe mızmızlanan Samantha yüzünü buruşturdu ve tek gözünü açtı. Gün ağarmıştı. Hava henüz çok tazeydi, yağmurdan sonra ancak kendine gelebiliyordu. Beyninden bu düşünceler geçip giderken Samantha havayı mı, yoksa kendini mi düşündüğünü anlayamadı. Bir gayretle doğrulup oturdu, yatağının hemen altındaki terliklerini giydi ve diş fırçasını alarak banyoya gitti. Sabah bakımını yaptıktan sonra tekrar yatakhaneye döndüğünde, güneş gök yüzünde biraz daha yükselmişti. Kaşlarını biraz çattı; banyoda kesinlikle çok fazla oyalanmaması gerekiyordu.

Akşam hiç üşenmeden, özenle iki yandan ördüğü saçlarını açtı ve eliyle şöyle bir dağıttı. Bu salaş görünümünü seviyordu. Tam üzerini değiştirecekti ki, gözü, yatağının önündeki pencere pervazına dayanmış uyuklayan şekle takıldı.
'Rolande?...' dedi şaşkınlıkla, gözlerini hafifçe kısarak. Bu Rolande için oldukça alışılmazdı, genelde Sam'den bile önce kalkardı. Önce onu kaldırsa çok iyi ederdi. 'Uyan kızım sabah oldu.' dedi resmen bağırarak. Tepkisi takdire şayandı. Yerinden zıplayarak 'Hey, beni korkuttun,' dedi Rolande sitem eder gibi. Onun bu haline kıkırdarken bir yandan da kotunu, tişörtünü ve cüppesini giymeye çalışan Sam, 'Hadi, çabuk ol da çıkalım. Sihir Tarihi'ne yarım saatimiz kaldı.' dedi. 'Sen git, ben hemen geliyorum.' diye cevap verdi Rolande. Bunun üzerine omuz silken Sam, en son gül kurusu rengindeki saç bandını da buklelerinin üzerine yerleştirdi ve dışarı çıktı.

İlk önce büyük salondaki kahvaltıdan aceleyle bir iki lokma atıştırdığı için dersliğe biraz geç gitmişti. Soluk soluğa kapıyı vurup içeri girdi, profesöre bakmadan kısaca
'Özür dilerim profesör,' dedi ve geçip ön sıralarda oturan Rolande'nin yanına oturdu. O sırada profesör konuşmaya başladı ve Sam'in gözleri ona kaydı. Aynı anda da çakılıp kaldı, gözleri kocaman oldu. Masmavi gözlerini profesör konuşurken sadece onun yüzüne dikti ve öylece baktı. Sesi çok güzeldi, sanki onu hipnotize ediyordu. Axél... ne kadar yakışan bir isimdi bu ona. Ne yaptığının pek de farkında olmadan dirseği masaya doğru kaydı ve yanağını elinin üstüne dayadı. Rolande ondaki bu garip değişimi fark ederek 'Sam, ne yapıyorsun?' diye sordu telaşlı bir fısıltıyla. Dinlemediğini anlamıştı. Sam ona cevap da veremedi, o kadar odaklanmıştı.

'Bugün sizi fazla sıkmayacağım. Kısaca sihrin ilk ortaya çıktığı zamanı tartışacağız. Ama bundan önce sizleri tanımak istiyorum. Kısaca kendinizi tanıtırsanız mutlu olurum.' Öğrenciler bir bir kalkıp kendilerini tanıtmaya başlamışlardı. Samantha ise, Rolande onu dirseğiyle sert bir şekilde dürtene kadar hülyalı hülyalı önüne baktı. Bu şekilde dalıp gittiği ve profesör LeDarc'ı dinlemiyormuş gibi göründüğü için kıpkırmızı olmuş bir vaziyette ayağa kalktı. 'Adım Samantha Lydia Bagterlayer, Ravenclaw 4. sınıf öğrencisiyim. Bu sene sizi de Hogwarts'ta görmek çok güzel, profesör LeDarc.' Bir şekilde, öncekinden çok daha fazla kızarmış bir halde geri yerine oturdu.
Axél Dylan LeDarc
İksir Profesörü
Axél Dylan LeDarc

RPG Puanı :

Erkek

Galleon

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeÇarş. Tem. 29, 2009 8:19 pm

Bazıları hevesli, bazıları ise sıkılmış gibi görünen öğrenciler kendilerini tanıttıktan sonra, Axél derse başlama zamanı geldiğine karar verdi. 'Pekala. Bugün, daha önce de söylediğim gibi, sihrin kökenlerini araştıracağız. Bilinenin aksine, büyücülerin tarihi Mısır ve Antik Yunan'la başlamaz. Sihrin ve büyücülerin ilk ortaya çıktığı kıtalar,' asasıyla haritada, Atlas Okyanusu'nun ortasına tıkladı. Büyük, kırmızı bir kıta belirdi haritanın üzerinde. 'Mu kıtası, ve,' bu sefer Pasifik Okyanusu'nun ortasına tıkladı, ilkinden biraz daha küçük bir kıta daha belirdi. 'Atlantis kıtasıdır.'

Öğrencilerin birçoğundan hayret nidaları yükseldi, birbirleriyle heyecanla konuşmaya başladılar. Genç adam boğazını temizleyince bütün ilgi tekrar oraya döndü. 'Burda konuştuğumuz tarih, en azından on bin yıl öncesi. Sihir halkının ve Muggle'ların birlikte ve birbirlerinden haberdar olarak yaşadıkları zamanlar. İmparatorluklar ve düzenli yaşam başlayana kadar Muggle lar büyü gücü olan insanlara karşı bir saygı beslemiş, kendi istekleri olsun olmasın, onları liderleri olarak seçmişlerdir. Böylece dengeyi kurmuş olan iki toplum, bir süre Mu ve Atlantis'te birlikte uyum içinde yaşamayı başarmıştır.'

Durdu ve sınıfa göz gezdirdi. Not almaya çalışan öğrenciler vardı. En azından bazılarının dersle ilgilendiğini görmek onu çok mutlu etti. Konuşmasına devam etti, sınıf ortamı bir şekilde onu daha dinçleştirmiş gibiydi. 'Bu, 1500 yıl böyle devam etti. Daha sonra, özellikle de Atlantis'teki büyücü halkı kendi arasında ikiye ayrıldı: güçlerini iyi yönde kullananlar, ve kara majiciler.' O sırada bir öğrenci elini kaldırmıştı. Axél başını o yöne sallayarak kıza söz verdi. 'Afedersiniz profesör, kara maji derken... Yani Muggle ları mı aralarından temizlemek istediler, bugün Karanlık Lordun yapmaya çalıştığı gibi?' Buna cevabı hazırdı. 'Hayır. O zamanlarda büyücülerin ya da cadıların öyle bir derdi yoktu. Kendi aralarındaki güç çatışmaları denebilir.'

Dersin sonuna doğru geliyorlardı. Konuyu toparlaması gerekiyordu. 'Sonunda Atlantis'te büyük bir iç savaş çıktı,' dedi usulca bir sesle. 'Ve kara majistlerin büyük bir kısmı kıtadan Avrupa'ya, Amerika'ya ve Afrika'ya yayılarak, giderek bir yeraltı grubuna dönüşen Şambala'yı kurdular. Bu grubun özelliklerine diğer derslerimizde değineceğiz.'

'Mu ve Atlantis'in batması, Şambala'nın kurumundan yaklaşık iki yüzyıl sonrasına denk geliyor. Adalar batmadan önce göç etmeyi başaran insanlar, Afrika, Asya, Avrupa ve Amerika'ya giderek, bugünkü insanların atasını oluşturdular. Ve Atlantis'teki iç savaşta güçlerini iyilik adına kullanmayı planlayan büyücüler ve cadılar, Şambala'ya karşı Agartha gizli örgütünü kurdular. Bugün iki örgütün de yeri kimse tarafından bilinmiyor. Sadece çok az sayıda büyücü ve cadı yetiştirdikleri biliniyor.'

Axél anlatımını bitirdiğinde, dışarda da ders bitimini belirten zil çalmıştı. 'Bu haftalık bu kadar. Ödeviniz, Agartha ya da Şambala örgütlerinden biri hakkında bana bulabildiğiniz kadar bilgi toplamak olacak. Önümüzdeki hafta görüşmek üzere.' Öğrenciler kendi aralarında konuşa konuşa dışarı çıktıktan sonra eşyalarını topladı, ışıkları söndürdü ve derslikten çıkarak kapıyı kilitledi. Belki öğle yemeğinden önce biraz daha dinlenmeye vakti olurdu.

Spoiler:
Rolande Addié
5. Sınıf
Rolande Addié

RPG Puanı :

Kadın
Rp Partneri : Forever Sébastien! He is my love angel.
En Belirgin Özellik : Sabırlı kişilik ve oldukça sakar o.O
Asa : 21 Inch,Hipogrif Tüyü, At Kılı

Galleon

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeÇarş. Tem. 29, 2009 10:38 pm

Tanışma faslının sona erdiğine sevinen Rolande, bir an önce derse geçmek için can atıyordu. Profesör Axél’ in haritaya doğru yönelip söze girmesiyle beraber hemen parşömenini elini aldı ve tüy kalemi ile not almaya hazırlandı. O sırada göz ucuyla Sébastien’ a bakıp hafifçe gülümsedi. Yanında oturan dostu Samantha’ ı göz kırptı ve , “ Sanırım ders başlıyor. “ diye mırıldandı. Dikkatli bir şekilde dersi dinlemeye başlayan Rolande Profesör’ ün anlattıklarını sürekli not ediyordu. Profesör’ ün anlattığı konuda en çok dikkatini çeken şey –on bin yıl- öncesini konuşmalarıydı. Az kalsın unutuyordu bir sihir tarihi dersinde olduğunu. Yani böylelikle o kadar yıl öncesini tartışmaları gayet doğaldı bu derste. Eskinden muggle ve büyücü halkının birlikte mutlu bir yaşam sürmesi ; şimdi Rolande’ e çok saçma geliyordu. Elinden gelen hızı sergileyerek, Profesör’ ün tüm söylediklerini eksiksiz bir şekilde parşömenine not etti. Tekrardan Sébastien’ e kayan gözleri onu şevkle izlerken , Profesör’ ün konuşmaya başlaması ile dağılmıştı. Demek ki Atlantis de başlıyordu tüm bu kara ve iyi büyücü hikayeleri. Kafası karışan Rolande hiç çekinmeden parmağını kaldırdı. Profesörden söz hakkı aldıktan sonra yerinden kalkıp kendinden emin bir ses tonu ile sordu. “ Affedersiniz Profesör , kara majı derken… Yani Muggleları mı aralarından temizlemek istediler, bugün Karanlık Lord’ un yapmaya çalıştığı gibi? “ Sözünü bitirdikten sonra yerine oturdu. *Karanlık Lord* kelimesini kullanırken biraz keyfi kaçmıştı sadece. Uzun zamandır artık hayatta olmadığı bilinen Karanlık Lord, acaba tekrardan canlanmış mıydı? Kafasında oluşturduğu soru işaretine yoğunlaşmışken, Profesör’ ün verdiği cevap ile rahatladı. Hemen bu cevabı da parşömenine not eden zeki kız etrafa gülücükler saçıyordu. En arka sırada oturan Slytherinli Sophia, ona dik dik bakmıştı o sırada. Kızın sinsi bakışlarına maruz kalan Rolande hemen bakışlarını başka yöne doğru yönlendirdi. İçinden ise o anda, ‘ Aman tanrım bir bu kızın bakışları eksikti zaten ‘ diye geçirdi. Açıkçası kızın kötü bakışlarından tırsmıştı. Hatta hemen sıra arkadaşı Samantha’ ın kulağına doğru eğilerek fısıldadı, “ Şu kıza baksana çok pis bakıyor. “ Ardından ikisi de arka sırada ki Slytherin’ li kıza doğru baktılar. Kız hala onlara kötü bakışlarını sergilemekteydi. Bu kızın kendini beğenmiş sersem tavırlarından sıkılan Rolande kendini derse yoğunlaştırmaya karar verdi. O sırada ders anlatmaya devam eden Profesör’ ü sınıfta sadece sayılı kişiler takıyordu. Gerisi ise, sıra arkadaşıyla fısıldaşıyor, kimi bakışıyor kimi ise notlaşıyordu… Bu komik tabloyu görünce genç büyücü gülmemek için kendini zor tutmuştu. Sağ elini ağzına götürerek yavaşça kapadı ve kahkaha atmamak içi kendini zorladı. Profesör’ ün dersi ödev ile noktalaması tüm sınıfın dikkatini dağıtmaya yetmişti. Arka sıradaki kızların konuşmasına ister istemez kulak misafirliği etmişti.

İnanmıyorum ya her şeyi berbat etti ders çıkışında sevgilimle göl kenarında buluşmamız vardı , şimdi buluşma yerine kütüphaneye gitmek zorundayım.
Of haklısın canım ya .

diyerek kızın arkadaşı da ona destek vermişti. Rolande böyle kızları anlayamıyordu. Oturup ders çalışmak daha doğrusu kendini SBD’ lere iyi hazırlamak varken neden böyle işlere kafa yoruyorlardı ki? Aslında kendisinin de son zamanlarda o kızlardan pek farkı kalmamıştı. Artık derslerde bile ister istemez Sébastien’ i düşünüyor bir an olsun onu görmeden yapamıyordu. Bazen gece rüyasında bile görmeye başlamıştı onu. Tabi içinde bulunduğu bu durumu henüz Sébastien’ e anlatmamıştı. Söylemeyi de düşünmüyordu. Çünkü Rolande ; herkesin gözünde sadece zeki kız olarak bilinmek istiyordu. Bazılarının ona *inek* yakıştırmasını yapması umurunda bile değildi. Ödevi hızlıca not edip sırasından kalktı. Samantha’ a bakıp, “ Görüşürüz tatlım ödev için kütüphaneye gideceğim. “ dedikten sonra soluğu Sébastien’ in yanında almıştı. Kolunu onunkilere doğru dolayıp şeker bir gülümseme belirtti yüzünde. “ Düşündüm de ödevi beraber yapsak hiç fena olmaz hani? “ dedi kibar bir ses tonu ile. Adımlarını ilerleten ikili kısa zamanda derslikten çıkıp, koridorlara geçiş yapmıştı.

Frogonry Bagterlayer
Ravenclaw Sınıf Başkanı&4. Sınıf
Frogonry Bagterlayer

RPG Puanı :

Erkek
Rp Partneri : Krystal Renesmee LeDarc
Asa : ~~ Kaos Paradox~~

Galleon
Patronus: Seçmek İsterdim...

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeÇarş. Tem. 29, 2009 11:56 pm

Frogonry, öğrencilerin kendilerini tanıtmaları bittiğinde derin bir nefes aldı. Sonunda derse başlayacaklardı. Kollarını göğsünde birleştirdi ve hevesli bir şekilde profesöre baktı.
" Pekala. Bugün, daha önce de söylediğim gibi, sihrin kökenlerini araştıracağız." diyerek başladı profesör derse.
" Bilinenin aksine, büyücülerin tarihi Mısır ve Antik Yunan'la başlamaz. Sihrin ve büyücülerin ilk ortaya çıktığı kıtalar..."

Profesör son kelimeyi söyledikten sonra asasını sınıfa girdiklerinden beri duvarda asılı halde duran haritaya iki kere değdirdi ve bunun üzerine haritada iki farklı şekil belirdi. Bunlar Mu Kıtası ve Atlantis'ti. Bunu çok iyi biliyordu; çünkü bilinen ilk kofti Bagterlayer olan atası Platon bunun hakkında hem muggle dünyasına hem de büyücü dünyasına birçok katkıda bulunmuştu. Tabi Frogonry ailesinin bir temsilcisi olduğundan bunun eğitimini alarak buraya gelmişti. Hatta bununla ilgili büyücüler arasında çok yaygın bir atasözü bile vardı:
" Kofti olsa bile bir Bagterlayer, Bagterlayer'dır."

Frogony bunları düşünerek, biraz gerisindeki ikiz kardeşine baktı.
O da aynı onun gibi düşünüyor olmalıydı. En azından buna kafası basacak kadar zekası olduğunu düşünüyordu. Sonra birden kardeşiyle aynı hizada oturan Renesmee'yi fark etti. Sanki kendisine bakıyor gibiydi. Evet, evet kesinlikle emindi kendisine bakıyordu. Nedense onu trende ilk gördüğü günden beri düşünür olmuştu. Acaba ona aşık mı oluyordu? Bir anda kızardı ve dikkatsizce davranıp Renesmee ile göz göze geldi.

"Olamaz... " diye düşündü.
" Ne aptalım... "

Olanları Renesmee'de fark etmişti ve görülebilir şekilde o da kızardı. Frogonry hemen başını öne çevirdi ve alnını kaşıdı. Ne oluyordu ona böyle? Bir an Rolande'yi düşündü ve artık onun hakkında arkadaşlık dışında bir şey hissetmediğini farketti. Anlaşılan yeni bir aşk doğuyordu kalbinde ve bu sefer ki ciddi gibiydi. Frogonry bir süre daha dalgınlıkla bunları düşündükten sonra kendini toparladı ve derse döndü. Neyse ki fazla bir şey kaçırmamıştı. Nede olsa Sihir Tarihi giriş konularını önceden çalışmıştı.
"Bu haftalık bu kadar." dedi profesör dersin bittiğini açıklarcasına.
"Ödeviniz, Agartha ya da Şambala örgütlerinden biri hakkında bana bulabildiğiniz kadar bilgi toplamak olacak. Önümüzdeki hafta görüşmek üzere."

Frogonry not defterine ödevini not aldıktan sonra koşarak dışarı çıktı ve Renesmee'nin o güzel gözlerini düşünerek kütüphaneye doğru yol aldı.
Sébastien C. Whisper
5. Sınıf
Sébastien C. Whisper

RPG Puanı :

Erkek
Savaş Tarafın : Chiarore Sua Guardia
Rp Partneri : Rolande this is my angel ....! This is not lie this is really
En Belirgin Özellik : Kıskanç
Asa : Ateşin Soğukluğu

Galleon

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimePerş. Tem. 30, 2009 12:36 am

Sebastien profesörün derse geçdiğinden bile haberi yoktu aklında sadece Rolande vardı.Bütün gece onu düşünmüştü her anında onun güzel yüzü vardı o bunları düşünürken Rolande’nin de ona baktığını gördü ve gülümsedi.Sonra profesörün konuşması kendisine getirmeye yetmişti Mu ve Atlantis adarlı gerçekte gerçekten vardılar bazı muggle’lar bile bunu inkar etmiyordu derse odaklanmıştı büyücüler ve muggle’lar bir arada yaşıyorlardı birbirlerine bağımlı gibiydiler ama yıllar sonra bu deyişmiş büyücüler varlıklarını gizlemeye başlamışlardı günümüzde de olduğu gibi ve Sebastien’in aklı karışmışken Rolande parmak kaldırmış ve sorduğu soru bazıları tarafından hiçte hoş karşılanmamış gibiydi Karanlık Lord ismi Slytherinlinli bazı fanatikleri kızdırmış olacaktı ki hemen dik dik bakmaya başlamışlardı o sırada asasını yavaşça cebinden çıkartıp cüppesinin kenarına gizledi.Dikkatini dersten çıkaran Sebastien birden şok olmuştu bunun sebebi de Agartha idi.Bu gizli bir yer altı örgütüydü ve planları dünyayı ele geçirmek gibi bir şeydi bir an ürperdi demek varlardı ve böyle bir planları olduğunu bilmek ürpertici gelmişti ona zaten başlarında bir bela varken bide bunları duymak bir an olsun kendine gelemedi kendisini sanki 30 yaş yaşlanmış hissediyordu

Ama sınıfta kimse bu konuyu takar gibi gözükmüyordu bazıları birbirine not atıp gönderirken bazıları fısıldaşıyordu ve bazıları vardı ki ağzı açık bir şekilde kızlara bakıyordu kendisini kahkaha atmaktan alı koyan profesörün sesi oldu ödev konu canını sıkmış gibiydi Şambla ve Agartha yer altı örgütleri ‘’konuya bak be’’ diye geçirdi kendi kendisine.Çantasını hızla toparladı ve asasını kimseye göstermeden cebine attı ve çıkış kapısına doğru yöneldi .O sırada Rolande gelip Sebastien’in koluna yapışmıştı ’’ Düşündüm de ödevi beraber yapsak hiç fena olmaz hani? “ dedi evet gerçektende Rolande ile hiç vakit geçiremiyorlardı bunun farkındaydı ama sararmış yüzünü görmesini istemiyordu hemen hızlı adımlarla onu koridora doğru hızlıca çekiştirdi.’’Eee şeyy nasılsın bu gün nasıl gidiyor Rolande’’ Sebastien bunları söylerken kelimeler ağzından hastaıklı bir şekilde çıkmıştı,kusacak gibiydi kendini toparladı ve birkaç adım atmayı becerebilmişti…
Emily Millie Bagterlayer
4.Sınıf
Emily Millie Bagterlayer

RPG Puanı :
Birinci Ders (Ortak) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Birinci Ders (Ortak) Right_bar_bleue

Kadın
Rp Partneri : Adrién Nathan Whisper
En Belirgin Özellik : mantığını ön planda tutma ve dikkatli olma
Asa : kelebek ağacı
27 cm
tek boynuzlu at kılı

Galleon
Patronus:

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimePerş. Tem. 30, 2009 2:21 am

Emy bu sabah erkenden kalkmış, yavaş yavaş hazırlanmaya başlamıştı. Her zamanki halinden eser yoktu bugün;nasıl olmuşsa erken kalkmıştı. En büyük değişiklik buydu. Üstünü giydikten sonra saçlarını özenle tarayıp ortada küçük bir topuz yaptı. Gözlerinin önüne dökülen perçemlerini de özenle tarayarak yana ayırdı. Okulun ilk günü gayet güzel görünmek isteyen Emy aynanın karşısına geçip son bir kez kendine bakıp nasıl göründüğünü seyretti. Anlaşılan görüntüsünden memnun kalmıştı ki aynanın karşısından çekilip ayakkabılarını giydi, çantasını koluna taktı ve yatakhaneden çıktı. Güzel bir gündü; okulun ilk günleri hep böyle olurdu. Herkes heyecanlı ve neşeli görünüyordu Ortak Salon’ da. Yakın arkadaşlar birbirine kavuşmanın mutluluğuyla yan yana oturmuş yazın yaptıklarını anlatıyorlardı birbirlerine. Bu mutlu görüntüye bakmaya doymak mümkün değildi ama kahvaltısını yapıp derse gitmesi gerektiği için ortak salondan ayrıldı ve Büyük Salon’a inmek için yola koyuldu.

Büyük Salonda tıpkı ortak salon gibi kaynıyordu. Çatal bıçak gürültüleri ve birbirleriyle sohbet eden insan sesi salonu doldurmuştu. Birkaç tanıdığına merhaba dedikten sonra oturup hemen kahvaltısını eden Emy salondan çabuk ayrıldı. Birazdan Sihir Tarihi dersi başlayacaktı. O yüzden ikinci kata doğru yol almaya başladı.

Sınıfa girdiğinde Profesör LeDarc içeride onları bekliyordu, öğrenciler ise yavaş yavaş sınıfa giriyorlardı. İçeri girdiğinde Emy bayağı şaşırmıştı: bütün birinci sınıflar, üçüncü sınıflar ve dördüncü sınıflar oradaydı. Anlaşılan ortak ders olduğunu okumayıp atlamıştı. Epey kalabalık sınıfa bakarak kara kara düşündü, yer bulmakta güçlük çekeceğe benziyordu. Sınıfa şöyle bir göz gezdirirken kardeşi Frog’u gördü. Birbirlerinden hoşlanmasalar da tanıdık birilerinin yanında olmak iyi olacak gibiydi. Emy omuz silkip gülmeye başlayarak Frog’un yanına gitti ve oturdu. Frog onu pek umursamamıştı, anlaşılan o da bu kalabalık sınıfta tanıdık biriyle yan yana oturmak daha iyi diye düşünüyordu. Emy kitabını parşömenini, tüy kalemini ve mürekkebini çıkararak herkesin içeriye girmesini ve dersin başlamasını bekledi.

Nihayetinde herkes yerini almıştı. Herkesin yerleştiğini gören Profesör LeDarc “Merhaba arkadaşlar. Benim adım Axél Dylan LeDarc. Bir aksilik çıkmazsa bu yıl Sihir Tarihi dersini birlikte işleyeceğiz. Bana Axél ya da Profesör LeDarc diye hitap edebilirsiniz.” Diye söze girdi içten bir sesle. Lafını bitirince sınıfta bir fısıltı silsilesi oluştu. “Axél mı?” diye düşündü Emy, bir profesöre adıyla seslenmek ona tuhaf geliyordu. Ama bir çok kişi bundan hoşnut olmuştu. Emy profesöre bakmaya devam etti, henüz konuşması bitmemişti. Fısıltılar dinmeye başlayınca Profesör LeDarc “Bugün sizi fazla sıkmayacağım. Kısaca sihrin ilk ortaya çıktığı zamanı tartışacağız. Ama bundan önce sizleri tanımak istiyorum. Kısaca kendinizi tanıtırsanız sevinirim.” Diyerek sözlerini tamamladı ve öğrencilerin cevap vermesini beklemeye başladı.

Herkes sırayla kalkıp kendini tanıtıyordu, yavaş yavaş sıra Emy’ye geliyordu. Emy ise Profesöre nasıl hitap edeceğini düşünüyordu, ama sonra bunun saçma olduğunu anladı. Karşısındaki bir profesördü ve tabiki ona rütbesine uygun bir şekilde hitap edecekti. O bunları düşünürken kendini tanıtma sırası Ness’ e gelmişti. Ness kendini tanıttıktan sonra Frog’a ilgiyle bakarak “Nasılsın?” dedi. Emy kafasını diğer tarafa çevirdi, Ness sevdiği bir arkadaşıydı; güldüğünü görüp aralarının açılmasını istemiyordu. Aslında Emy’nin takıldığı yerin Ness’le bir ilgisi yoktu, sadece Frog’ tan hoşlanan birinin olması komiğine gidiyordu.

Evet, sonunda sıra Emy’ye gelmişti. Sakin bir şekilde ayağa kalkarak “Öncelikle size hoş geldiniz demek istiyorum Profesör.” Dedi ve gülümsedi. “Adım Emily Millie Bagterlayer, üçüncü sınıf Ravenclaw öğrencisiyim, dersinize ilgi duymadığımı söyleyemem zaten bütün derslere değer veririm. Sizi Hogwarts’ta görmek çok güzel.” dedi ve yerine oturdu. Ness’e dönerek “Abin gerçekten çok tatlı” dedi ve gülümsedi. Ama Ness’in ilgisini çekmek şuanda çok zordu. Kendini Frog’a öyle bir kaptırmıştı ki. Emily gülmeye başlayarak yerinden kalktı, eşyalarını topladı, onlardan uzak bir köşeye oturmaya gitti.

Emily yeni yerinde kendini derse daha iyi vereceğini düşünüyordu. Zaten herkes kendini tanıtmış Profesör LeDarc konuya girmişti. Emy dersin başlamasıyla diğer herşeyle olan ilgisini kesip pür dikkat profesörü dinlemeye koyuldu.

'Pekala. Bugün, daha önce de söylediğim gibi, sihrin kökenlerini araştıracağız. Bilinenin aksine, büyücülerin tarihi Mısır ve Antik Yunan'la başlamaz. Sihrin ve büyücülerin ilk ortaya çıktığı kıtalar,' deyip asasını çıkardı ve daha önce Emy nin farketmediği bir dünya haritsının üzerine dokundurdu. Profesörün bu hareketiyle Atlas Okyanusu nun ortasında yeni bir kıta oluşmuştu. Açıkçası Emy bundan oldukça etkilenmişti ve bu konuda yalnız değildi. 'Mu kıtası, ve,' dedi ve asasını bir kere daha harita üzerinde bir noktaya değdirdi. Değdirdiği noktada da -Pasifik Okyanusu- bir kıta belirdi. Bu ilkinden biraz daha küçüktü, 'Atlantis kıtasıdır.' dedi.öğrencilerin bir çoğu etkilenerek hayret ünlemleri çıkarmışlardı. Ama bProfesör LeDar dersin devamını sağlayabilmek için boğazını temizleyerek ilgiyi kendi üstüne tekrar çekmeyi başardı ve yeniden anlatmaya koyuldu.

'Burda konuştuğumuz tarih, en azından on bin yıl öncesi. Sihir halkının ve Muggle'ların birlikte ve birbirlerinden haberdar olarak yaşadıkları zamanlar.' - Emy arkada bir tıslama duydu, anlaşılan Slytherin öğrencilerini pek sarmamıştı konu- 'İmparatorluklar ve düzenli yaşam başlayana kadar Muggle lar büyü gücü olan insanlara karşı bir saygı beslemiş, kendi istekleri olsun olmasın, onları liderleri olarak seçmişlerdir. Böylece dengeyi kurmuş olan iki toplum, bir süre Mu ve Atlantis'te birlikte uyum içinde yaşamayı başarmıştır.'

Emy deli gibi not almaya çalışıyordu. Anlaşılan onun gibi birkaç kişi daha vardı ki Profesör LeDarc duraksamış ve sınıfa biraz süre tanımıştı. Not alam işlemi bitince Emy kafasını kaldırıp şöyle bir etrafını süzdü. Dersi dinleyenler olduğu kadar ders dışı şeylerle ilgilenenler de vardı. Profesör LeDarc verdiği süreyi yeterli bularak tekrar anlatmaya başladı.

'Bu, 1500 yıl böyle devam etti. Daha sonra, özellikle de Atlantis'teki büyücü halkı kendi arasında ikiye ayrıldı: güçlerini iyi yönde kullananlar, ve kara majiciler.' diye tam cümlesini noktalayan Profesör LeDarc ın gözü bir yere takıldı. Emy baktığı yere dönünce Rolande' nin elini kaldırmış olduğunu gördü.'Afedersiniz profesör, kara maji derken... Yani Muggle ları mı aralarından temizlemek istediler, bugün Karanlık Lordun yapmaya çalıştığı gibi?' diye sordu ilgiyle. Rolande ye verilen cevabı da not aldıktan sonra kolunun yorulduğunu farkeden Emy artık not almayı kesmişti. Sadece Profesör LeDarc'ın söylediklerini dinliyordu. Lakin Yalnızca dinlemek hiç ona göre değildi; Hmen uykusu gelirdi çünkü. Nitekim öyle de olmuştu. Hafiften mayışmaya başlamış ve dersten kopmuştu. Artık kafası başka alemlerde uçuyordu. Düşünceleri Mu ve Atlantis kıtasından Adrién'e kaymıştı. Emy' den yaptıkları için bir özür bile dilememişti. Okulda da hiç karşılaşmamışlardı. Neler yapıyordu acaba? Henüz aralarında bir şey olmamasına rağmen böyle şeyler düşünmek ne kadar doğruydu, bilmiyordu Emy. Tek bildiği bu düşüncelerin aklını kemirdiğiydi. Bir ara onu bulmalıydı.

Tam Adrién'in yüzü gözünün önüne gelmişti ki zil çaldı ve Emy yi kendine getirdi. Böyle düşüncelere dalınca ders çabuk geçmişti. Profesör LeDarc ödevlerini söylemiş, Emy de onu bir kenara not oladıktan sonra eşyalarını toplayıp, dalgın bir şekilde sınıftan çıkmak için diğer öğrencilerin arasına karıştı...
Samantha Allison Night
Üç Süpürge Sahibi
Samantha Allison Night

RPG Puanı :

Kadın
Savaş Tarafın : DeathEaters !
Rp Partneri : Cédric Is My Soul <3
En Belirgin Özellik : _İnatçı_
Asa : ~~Gizemli Ürperti~~

Galleon
Patronus: Sibirya Kurdu :P

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimePerş. Tem. 30, 2009 11:50 am

Ness, herkes kendini tanıtırken kimin kim olduğunu farkedemeyecek kadar meşguldü. Frogonry'nin güzel yüzünü inceliyordu. Bir anda bulunduğu yeri, zamanı ve hatta niçin burada olduğunu bile unuttu. Frognry'de ona bakmıştı. Göz göze geldiklerinde Ness, biraz kızarmıştı ama pek belli olmayacak şekildi. Ama sürdüğü kırmızıya kaçan allık onu ele vermişti. Rüyalar aleminde dolaşırken Axél, Ness'in bu küçük ama güzel mutluluğunu bozmuştu. Ness'in anladığı kadarıyla, herkes kendini tanıtmıştı. O zaman Axél da doğal olarak derse başlayacaktı. Suratı asıldı. Oysa ki herkes ona ' Sana gülmek yakışıyor ' derdi. Bıkkın bir tavırla Axél'ı dinlemeye koyuldu. Not alması gerektiğini biliyordu. Yoksa Axél onun canına okurdu. Ve Axél'la tartışacak bir halde değildi. " Pekala. Bugün, daha önce de söylediğim gibi, sihrin kökenlerini araştıracağız. Bilinenin aksine, büyücülerin tarihi Mısır ve Antik Yunan'la başlamaz. Sihrin ve büyücülerin ilk ortaya çıktığı kıtalar, " dedi ve Ness'in korkutucu - nedenini kendisi de bilmiyor - bulduğu asasını çıkardı. Korkutucu asasıyla Atlas Okyanusu'na tıkladı. Büyük ve tuhaf bir kırmızı renginde bir kıta belirdi. Ness, sakin ve isteksizce not alıyordu. Çok sıkılmıştı. Birkaç saniye dinlemeyi bıraktı. Axél, birkaç kelime söyledi ama Ness ne olduğunu anlamamıştı. Axél tekrar korkutucu asasıyla Pasifik Okyanusu'na tıkladı. Atlas Okyanusu'ndan daha küçük olan bir harita belirdi. " Atlantis kıtasıdır. " dedi. Sınıftan bir az önce gürültünün g'si çıkmıyorken herkes konuşmaya başladı. Ness, sinsice gülümseyip, Frogonry'e baktı. Frogonry'de ona baktı biraz kızardı ama sonra göz göze geldiler. Ness'in gözleri her zaman çok güzeldi. Açık mavi.. Çok hoş bir tondu. Frogonry, başını ağır bir hareketle öne çevirip - Ness'e göre -nazikçe kaşıdı. O da hayallere dalmış gibiydi. Birşeyler düşünüyordu. Ness, ' Keşke akıl okuyabilseydim ' diye düşündü. Axél, sahte bir boğaz temizlemesiyle herkesi susturdu. " Burda konuştuğumuz tarih, en azından on bin yıl öncesi. Sihir halkının ve Muggle'ların birlikte ve birbirlerinden haberdar olarak yaşadıkları zamanlar. İmparatorluklar ve düzenli yaşam başlayana kadar Muggle lar büyü gücü olan insanlara karşı bir saygı beslemiş, kendi istekleri olsun olmasın, onları liderleri olarak seçmişlerdir. Böylece dengeyi kurmuş olan iki toplum, bir süre Mu ve Atlantis'te birlikte uyum içinde yaşamayı başarmıştır. " dedi. İşte Ness yine sıkılmaya başlamştı. Bu ders zorunlu olmasaydı, derse girmeyeceğine bozulmaz yemin edebilirdi. Bazıları hala not almaya çalışıyordu. Ne kadar yavaşlardı. Ness, her zaman çok hızlı olmuştu. Bunun nedeni dersleri sevmesi değildi Tam tersine, söylenenleri hızlı yazarsa birkaç dakika rahat edebilirdi. O, Axél söylerken hepsini yazmış, tekrar Frogonry'e bakıyordu. O, dersi dinlemiyordu. Biraz önceki gibi hayaller aleminde rahatça geziyordu. Herkes yazmayı bitirmişti. Axél da 1 saniye bile beklemeden lafa dalmıştı. Ness, dersi dinlemek istemiyordu. Axél birkaç cümle mırıldandı. - en azından Ness'e öyle geldi - Sonra Rolande, elini kaldırıp bir soru sordu. Dersi ne güzel dinliyordu. Rolande'nin sorusundan sonra Ax, cevap verip konuya geri döndü. " Sonunda Atlantis'te büyük bir iç savaş çıktı, " dedi tatlı bir sesle. " Ve kara majistlerin büyük bir kısmı kıtadan Avrupa'ya, Amerika'ya ve Afrika'ya yayılarak, giderek bir yeraltı grubuna dönüşen Şambala'yı kurdular. Bu grubun özelliklerine diğer derslerimizde değineceğiz.'

" Mu ve Atlantis'in batması, Şambala'nın kurumundan yaklaşık iki yüzyıl sonrasına denk geliyor. Adalar batmadan önce göç etmeyi başaran insanlar, Afrika, Asya, Avrupa ve Amerika'ya giderek, bugünkü insanların atasını oluşturdular. Ve Atlantis'teki iç savaşta güçlerini iyilik adına kullanmayı planlayan büyücüler ve cadılar, Şambala'ya karşı Agartha gizli örgütünü kurdular. Bugün iki örgütün de yeri kimse tarafından bilinmiyor. Sadece çok az sayıda büyücü ve cadı yetiştirdikleri biliniyor. " dedi ve Ness'in mutluluk zili çaldı. En sonunda ders bitmişti. Axél'ın ödevi söyleyeciğini biliyordu, bu yüzden toplanmadı. "
Bu haftalık bu kadar. Ödeviniz, Agartha ya da Şambala örgütlerinden biri hakkında bana bulabildiğiniz kadar bilgi toplamak olacak. Önümüzdeki hafta görüşmek üzere. " dedi. Yine ödev vardı. Ödevlerden, derslerden nefret ettiğinden daha çok nefret ediyordu. Tipik asi kız.. Frogonry'e bakarken onun kapıda çıkmak üzere olduğunu farketti. Frogonry, bir şeyler düşünürken sınıftan bir melek gibi çıktı. Ness'de eşyalarını toplayıp tam çıkacakken Axél'a baktı. Axél, ona kızgın bakıyordu. Dersi tam dinlemediğini ve sürekli Frogonry'e baktığını farketmişti anlaşılan. Ama ne olabilir ki? 3. sınıftaydı Ness. Birile çıkmak istediğinde buna Axél karışmamalıydı. Bu düşünceler içinde sınıftan dans eder adımlarla çıktı..
Sophia Rose Dvorska
5. Sınıf
Sophia Rose Dvorska

RPG Puanı :

Kadın
Savaş Tarafın : Karanlık
Rp Partneri : Yok.
En Belirgin Özellik : Sinsiliği
Asa : ....

Galleon

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimePerş. Tem. 30, 2009 10:22 pm

İşte Sophia’ ın uyku vakti gelmişti. Profesörler ders anlatış bölümüne etçiği anda , canı sıkılmaya başlayan kız şimdiden esnemeye başlamıştı bile. En arka sıraya saklanmış , kendini gizleyen Sophia bu sınıf ortamından oldukça sıkılmıştı. Bir sürü eziklerle beraber olduğu yetmiyormuş gibi birde, tüm sınıflar ile ortak bir ders işlemek onun için işkence gibiydi adeta. Ara sıra Profesör’ ün söylediği önemli yerlerde tüy kalemini alıp parşömenine not ediyor, daha sonra tekrardan başını yaslayıp hayallere dalıyordu. Kurduğu hayaller ise , bir genç kızın pembe düşleri değildi ne yazık ki. Karanlık Lord’ una hizmet veren, siyahlara bürünmüş ve acı çektirmekten hoşlanan bir kadın simgesi vardı hayalinde. Aslında böyle bir hayali düşlediğini duyan bir öğrenci Sophia’ ın yanında bile bulunmazdı. Neden Sophia böyle olmak zorundaydı ki? İşkencende hoşlanan, karanlığa tutsak ve duygusuz biri… Uzaktan bakıldığında ,sevimli suratıyla dikkat çekerken, içine doğru daldığında adeta bir şeytan barınıyordu sanki bedeninde. Küçük ama sevimsiz bir şeytanı besliyordu içinde. Sophia büyüdükçe o da sanki onunla birlikte büyüyüp; kızı hırçınlaştırıyordu. Şu lanet olası SBD’ ler olmasa , derslerde bir dakika bile durmazdı… Şu sinir bozucu ve onu bunaltan sınıfta tek avuntusu Slytherinli olan kızdı. Sadece adı ile tanıdığı Claire’ e arada bir bakıp onu süzüyordu.

Suratında ise ne bir gülümseme ifadesi nede herhangi bir tebessüm beliriyordu. Her zaman ki gibi donuk ve soğuk ifadeli kızdı o. Korkunç hayalleriyle baş başa kalmışken, parmak kaldıran kızın konuşmaya başlamasıyla birlikte kasını kaldırdı ve , kızın söylediklerini dinledi. Bu kız hep bu kadar arıza olmak zorunda mıydı? İçinden ‘ tipik Ravenclaw işte! ‘ diye geçirdikten sonra kaşlarını çatarak kıza bakmayı sürdürdü. Sophia’ ın gıcık kaptığı o ses tonu ile konuşarak iyice canını sıkmıştı. Rolande adındaki o kız hemen zeki tavrına bürünerek ; Profesör’ ün gözüne girmeyi başarmıştı. Sophia ise öğrencilik hayatı boyunca bir kez bile böyle bir şey yaşayamamıştı, sırf kendi ile olan sorunundan… Sırf, diğerlerini kendinden küçük görmesinden dolayı… İki Ravenclaw’ lı öğrencinin de birbirine bakışıp gülüştüğünü fark etti o sırada. Tüm bu olanlara sadece bakmakla yetiniyordu . Sophia hiç böyle bir kız olmamıştı. Aşk peşinde koşan, kendini sevgiliye adayan bir kız… Bu kesinlikle ona göre değildi. Kötü bakışlarını tekrardan Rolande’ e odakladığında kızın kendisine çaktırmadan baktığını fark edince; bakışlarını daha da alevlendirmişti. Kız ile olan bakışmasının ardından tam derse odaklanacaktı ki; Rolande’ in sıra arkadaşına bir şeyler fısıldaştığını sonra da ikisinin de kendisine bakıp hemen kafalarını çevirdiğini görünce deliye dönen Sophia adeta sırasından kalkıp , o iki kendini bilmişinde saçını başını yolmamak için kendini zor tutmuştu. Kimden buluyorlardı bu cesareti? Sophia’ a dik dik bakıp hakkında bir şey konuşmak ha? Bunu kesinlikle yanlarına bırakmayacaktı. Hatta o kızlardan birini tek yakaladığı anda tehditlerini savuracak , yüzlerine tükürüp gidecekti. İşte belki o zaman Sophia’ a bulaşmak neymiş görürlerdi. Oysa ki kızların hiçbir suçu yoktu. Küçük cadı sadece kendi kafasında yaratmıştı tüm bunları. İki Ravenclawlı kız masumca bakıp hemen kafalarını çevirmişlerdi oysa. Sophia ise içinde barındırdığı şeytan yüzünden olayı bu noktaya kadar getirmişti. Düşüncelerini bu saçma konulara o kadar yoğunlaştırmıştı ki, ders konusunu bile anlayamamıştı. Sadece parşömenine küçük notlar alabilmişti. Ders bitti diye sevinirken , Profesör ‘ ün verdiği ödev ile sinirleri zıplamıştı. “ Sersem şey. “ diye mırıldandı o anda sadece kendisinin duyabileceği bir ses tonu ile. Çalan zil ile birlikte sırasındaki eşyalarını topladı ve diğer öğrencilerin omzuna çarpa çarpa derslikten ayrıldı.
Claire Trisha Whisper
Ölü
Claire Trisha Whisper

RPG Puanı :

Kadın
Savaş Tarafın : darkSide..!
Rp Partneri : Neitham James Dawson ^^
En Belirgin Özellik : öfke
Asa : 'karanLığın nefesi'

Galleon
Patronus: 'yarasa'

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeCuma Tem. 31, 2009 1:42 am

Artık herkez kendini tanıtmış ve profesör dersi anlatmaya başlamıştı..Claire isteksizce derse odaklanmaya çalıştı.Ama nafile..!Çabalarının bir getirisi olmayacağını anlaması o kadar uzun sürmemişti. Sadece zorunda olduğu için girdiği dersin,çabucak bitmesinin hayaliyle sınıfı süzmeye başladı.Nedense bir türlü sevemediği kuzeni Sebastien hariç kimseyi tanımıyordu sınıfta.Zaten öyle bir çabasıda yoktu.Gereksiz parazitti Claire için hepsi.Ah..Hayır hepsi değil..Sophia vardı.Daha önce hiç konuşmasalarda Claire'ın dikkatini çekmişti bu kız.Bir kaç kez Sophia'ı aptal gryffindorluları hırpalarken görmüştü.Hoş bir kızdı Sophia.O hariç sınıftaki tüm öğrencileri bir kaşık suda boğabilirdi Claire.Ve bunu yapabilecekken hiçbirşey yapmadan orda oturmak kahrediyordu O'nu."Kanı bozuklar..!" diye geçirdi içinden.Çaresizce oturmanın hoşnutsuzluğuyla düşüncelerine burun kıvırıp profesör Axél'ı dinlemeye başladı.

"Bu, 1500 yıl böyle devam etti. Daha sonra, özellikle de Atlantis'teki büyücü halkı kendi arasında ikiye ayrıldı: güçlerini iyi yönde kullananlar, ve kara majiciler." demişti profesör.
Rolande elini havaya kaldırıp söz istedi ve profesörün onayıyla -muhtamelen Claire'a aptalca gelecek birşey soracaktı- konuşmaya başladı;
"Afedersiniz profesör, kara maji derken... Yani Muggle ları mı aralarından temizlemek istediler, bugün Karanlık Lordun yapmaya çalıştığı gibi?"

Claire bakışlarını aptal kıza çevirdi.Rolande'yi tebrik etmek lazımdı doğrusu.Beraber girdikleri ilk derste Claire'ın nefretini kazanmayı başarmıştı.Ama Karanlık Lord'un isminden bile tedirgin olduğunu farkedince keyifle büktü dudaklarını.Hogwarts' a adım attığından beri ilk defa -yarım ağızla da olsa- gülümsemişti Claire.

"Bu haftalık bu kadar. Ödeviniz, Agartha ya da Şambala örgütlerinden biri hakkında bana bulabildiğiniz kadar bilgi toplamak olacak. Önümüzdeki hafta görüşmek üzere."

Dersin bittiğini duyuran zil çalmıştı nihayet.Claire verilen ödeve alçak sesle küfrederek ders notlarını toparladı.Midesini bulandıran sınıftan hızla dışarı çıkarken gözüne son takılan şey Sophia’ nın öğrencilere omuz atarak sınıftan çıkışıydı..Duygularını bu şekilde koyveren kıza kendi hislerine tercuman olduğu için minnet duyuyordu.Claire duyduğu minneti soğuk bakışlarına doldurup Hogwarts'ın taş koridorlarında gözden kayboldu.
Brian Gaspar Bagterlayer
4.Sınıf
Brian Gaspar Bagterlayer

RPG Puanı :

Erkek
Savaş Tarafın : Karanlık tarafa meyilli bir tarafsız...
Rp Partneri : <3 Krystal <3
En Belirgin Özellik : İkna kabiliyeti
Asa : -

Galleon

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeCuma Tem. 31, 2009 10:59 pm

Profesör derse başlayınca Sam kendini biraz daha toparlayıp derse vermeye çalıştı. İlk günden profesörün canını sıkmak ve onu karşısına almak istemiyordu. 'Pekala. Bugün, daha önce de söylediğim gibi, sihrin kökenlerini araştıracağız. Bilinenin aksine, büyücülerin tarihi Mısır ve Antik Yunan'la başlamaz. Sihrin ve büyücülerin ilk ortaya çıktığı kıtalar, Mu kıtası ve Atlantis kıtasıdır.' Heyecandan biraz eli titreyen Samantha hızlı hızlı not almaya çalışıyordu. Bu sırada, normalde düzgün olan el yazısının feci şekilde bozulmaya başladığını fark etti. Ama şu anda bu umrunda değildi. Bu dersi sevebileceğini düşünüyordu. Hayır, çok fazla seveceğini...

'Burda konuştuğumuz tarih, en azından on bin yıl öncesi. Sihir halkının ve Muggle'ların birlikte ve birbirlerinden haberdar olarak yaşadıkları zamanlar.' Samantha aklından 'Vay be...' diye geçerdi. Belki, sadece belki, bir gün tekrar böyle bir şey olabilir miydi? Büyücüler ve Muggle'lar tekrar bir arada yaşayabilir miydi? Bunları düşünürken bunun imkansızlığı da fiziksel bir acı gibi bir anda çarptı ona. Muggle'lar için zararlıydılar. İstemeseler bile bir şekilde zarar verebiliyorlardı. Belki de böylesi şu anda en iyisiydi.

Bunları düşünürken not almayı unuttuğunu fark etti. En az on dakikalık bir boşluk vardı. Bunları Rolande'den tamamlamayı düşündü ve biraz zorlanarak tekrar derse döndü. 'Atlantis'teki iç savaşta güçlerini iyilik adına kullanmayı planlayan büyücüler ve cadılar, Şambala'ya karşı Agartha gizli örgütünü kurdular. Bugün iki örgütün de yeri kimse tarafından bilinmiyor. Sadece çok az sayıda büyücü ve cadı yetiştirdikleri biliniyor.' Agartha... Şambala... Bu isimler tanıdık geliyordu. Ama şimdi bunun nerden aklına geldiğini bilmiyordu.

Dersin sonuna geldiklerinde, sanki bir saat değil de, on beş dakikada bitirmişler gibi bir his oluşmuştu Samantha'da. Eşyalarını çantasına yerleştirirken ona 'Sonra görüşürüz,' diyen Rolande'ye, 'Tabii, görüşürüz,' dedi ve biraz kaşları çatık bir vaziyette, onun Sébastien'in yanına gitmesini izledi. Sonra iç geçirdi ve çantasını alarak sınıftan çıktı. Ortak salona gitmeyi ve ödevini akşam yapmayı planlıyordu. Şimdi biraz hayal kurma zamanıydı. Kendi kendine kıkırdadı ve kalabalık koridora karıştı.
Victoria Lynn LeDarc

Victoria Lynn LeDarc

RPG Puanı :
Birinci Ders (Ortak) Left_bar_bleue76 / 10076 / 100Birinci Ders (Ortak) Right_bar_bleue

Kadın
Savaş Tarafın : Tarafsızım..
Rp Partneri : John Jack Zipper <3
En Belirgin Özellik : ~Zeki ~Güven sahibi ~Nazik ~Duygusal
Asa : Gürgen ağacından yapılma. Özünde Aslan lifi vardır. 22 cm. Oldukça Esnektir. Sahibinden Başaksında Çalışmaz.

Galleon

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeC.tesi Ağus. 01, 2009 10:29 am

Neredeyse sınıfın tamamı, kendisini tanıtmıştı. Bu biraz uzun sürmüştü. Dersin neredeyse yarısı geçmişti. Bu Victoria için harikaydı. Sihir tarihi dersi onu bir süre sonra çok sıkıyordu. Ama orda öğreneceği şeyler de oldukça önemliydi. Profesör, dersin başlaması gerektiğini düşünerek konuşmaya başladı. “Pekala. Bugün, daha önce de söylediğim gibi, sihrin kökenlerini araştıracağız. Bilinenin aksine, büyücülerin tarihi Mısır ve Antik Yunan'la başlamaz. Sihrin ve büyücülerin ilk ortaya çıktığı kıtalar” Dedi rahat bir şekilde. Victoria, kıtalardan nefret ediyordu. Bu konular onun kafasını karıştırmakta birebirdi. Ama buna katlanması gerekiyordu. “Ahh, işte başlıyoruz.” Victoria oldukça sessiz söylemişti. Kimsenin duymadığından emindi. Sınıfın tamamı pür dikkat dinliyorlardı Profesör Axél’i. Victoria da öyle yapmayı denedi. Profesör, Asasıyla, haritadan bazı bölümleri göstermeye başladı. Arkadakiler pek görmekte zorluk çekiyorlardı. Victoria da arkada oturuyordu ama olduğu yerden kımıldamadan dersi dinliyordu. Profesör, bir yandan asasıyla kıtaların yerlerini gösterirken diğer yandan da kıtaların adlarını söylüyordu. Profesör, yeterince haritada bulunan kıtaları bize tanıttıktan sonra, konuşmasına devam etti. Uzun, uzun hiç duraksamadan Muggle larla ilgili bilgi vermişti. Bu anlatım, Victoria’nın hoşuna gitmişti. Biraz daha fazla ilgi gösteriyordu şimdi.

Victoria, bu bilgilerin önemli olduğunu düşündü ve unutabilme ihtimali vardı. Bu yüzden not almaya başladı. Sınıfta fazla kişiler not almıyordu ama Victoria, hem bilgilerin önemli olduğundan hem de Profesör Axél’in gözüne girme konusundan notu almıştı ve Profesör Axél’i takip etmeye devam ediyordu. Ardından karanlık ve aydınlık taraflarından söz etti. Victoria’nın gittikçe ilgisini aha çok çekmeye başlamıştı. Sınıftan gözlüklü, iri bir kız söz isteyip mantıklı bir soru sormuştu. “Afedersiniz profesör, kara maji derken... Yani Muggle ları mı aralarından temizlemek istediler, bugün Karanlık Lordun yapmaya çalıştığı gibi?” Dedi. Kızın sesi sınıfta yankı yapıyordu. Sınıf etkilenmişti. Ama Profesör, rahat bir şekilde kızın sorusunu cevaplamıştı. Dersin bitmesi yaklaşıyordu. Victoria buna sevinmişti. Çünkü kendisini hem uykusuz hem de yorgun hissediyordu. Profesör Axél son açıklamalarını yaptı. Profesör, zilin çaldığını duyunca pek mutlu değildi. Dersin başındaki yüz ifadesiyle karşılaştırıldığında berbattı. Ama öğrenciler gayet mutlu bir şekilde eşyalarını toplamaya başladılar. Profesör, herkes çıkmadan önce ödevlerini yüksek bir ses tonuyla söyledi ve çıkmalarına müsait etti. Victoria, kimseye aldırmadan hızlıca kapıdan çıktı ve yumak üzere hızlı adımlarla odasına yol doğru aldı.
Luna Nyks LeDarc
Gryffindor Sınıf Başkanı&2. Sınıf
Luna Nyks LeDarc

RPG Puanı :

Kadın
Savaş Tarafın : Şu an Aydınlık...
Rp Partneri : Yok
En Belirgin Özellik : ~~Gizemli~~
Asa : Söğüt ağacı,veela saçı,22 santim ve esnemez

Galleon
Patronus: Aslan

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeC.tesi Ağus. 01, 2009 2:06 pm

Adela öğrencilerin kendini tanıtma faslının bittiğine sevinmişti; çünkü beklemek onun tarzı bir şey değildi. Nihayet bittiğindeyse Profesör söze başladı : "Pekala. Bugün, daha önce de söylediğim gibi, sihrin kökenlerini araştıracağız. Bilinenin aksine, büyücülerin tarihi Mısır ve Antik Yunan'la başlamaz. Sihrin ve büyücülerin ilk ortaya çıktığı kıtalar,' tahtanın üzerindeki sihirli haritaya asasıyla Atla Okyanusu'nun orta bir yerlerine hafif bir vuruş yaptı ve büyük kırmızı bir kıta belirdi "Mu Kıtası ve bu kez de Pasifik'in ortasına dokunarak "'Atlantis kıtasıdır."Şaşırmıştı Adela da diğer öğrenciler gibi, Atlantis, hmm...
Profesör hızlı bir hareketle boğazını temizlediği için bütün öğrenciler tekrar dikkatlerini ona verdiler.Normal bir ses tonuyla devam etti dersi anlatmaya : 'Burda konuştuğumuz tarih, en azından on bin yıl öncesi. Sihir halkının ve Muggle'ların birlikte ve birbirlerinden haberdar olarak yaşadıkları zamanlar. İmparatorluklar ve düzenli yaşam başlayana kadar Muggle lar büyü gücü olan insanlara karşı bir saygı beslemiş, kendi istekleri olsun olmasın, onları liderleri olarak seçmişlerdir. Böylece dengeyi kurmuş olan iki toplum, bir süre Mu ve Atlantis'te birlikte uyum içinde yaşamayı başarmıştır.
"
Adela, Profesörü dinlemeye o kadar dalmıştı ki nerdeyse not almayı unutacaktı.Quidditch resimli sihirli not defterini çıkardı ve harıl harıl yazmaya başladı. "Atlantis ve Mu kıtası hı-hı... 10bin yıl öncesi hı-hı... Mugglelar , imparatorluklar vesayre vesayre...Sınıfın onu dinlemek için kulak kesilmesi onu mutlu etmişe benziyordu.Ders anlatmaya devam ediyordu : "Bu, 1500 yıl böyle devam etti. Daha sonra, özellikle de Atlantis'teki büyücü halkı kendi arasında ikiye ayrıldı: güçlerini iyi yönde kullananlar, ve kara majiciler." Sözünü bitirdikten sonra Rawenclaw'dan, Adela'nın ablasına çok benzeyen bir 4. Sınıf öğrencisi olan Rolande Addié söz almak için parmak kaldırdı.Profesör bu meraklı Rawenclaw'a söz verdi : " Affedersiniz Profesör , kara majı derken… Yani Muggleları mı aralarından temizlemek istediler, bugün Karanlık Lord’ un yapmaya çalıştığı gibi?" Bu sorusunda Karanlık Lord kelimelerini kullanması sınıftaki bazı kişilerin birden titremesine, bazılarının da yüzünün sararmasına yol açtı; ama Adela korkmamışa benziyordu... Buna karşılık Profesör şaşırılacak bir serinkalılıkla soruyu cevapladı:" 'Hayır. O zamanlarda büyücülerin ya da cadıların öyle bir derdi yoktu. Kendi aralarındaki güç çatışmaları denebilir." Ardından konuyu toparlaması gerektiğini ve zaten öğrencilerinin dikkatinin dağıldığını farketmesi üzerine konuyu noktalamak için bir yere bağlamaya çalıştı.
Sonunda Atlantis'te büyük bir iç savaş çıktı, ve kara majistlerin büyük bir kısmı kıtadan Avrupa'ya, Amerika'ya ve Afrika'ya yayılarak, giderek bir yeraltı grubuna dönüşen Şambala'yı kurdular. Bu grubun özelliklerine diğer derslerimizde değineceğiz.''Mu ve Atlantis'in batması, Şambala'nın kurumundan yaklaşık iki yüzyıl sonrasına denk geliyor. Adalar batmadan önce göç etmeyi başaran insanlar, Afrika, Asya, Avrupa ve Amerika'ya giderek, bugünkü insanların atasını oluşturdular. Ve Atlantis'teki iç savaşta güçlerini iyilik adına kullanmayı planlayan büyücüler ve cadılar, Şambala'ya karşı Agartha gizli örgütünü kurdular. Bugün iki örgütün de yeri kimse tarafından bilinmiyor. Sadece çok az sayıda büyücü ve cadı yetiştirdikleri biliniyor.'
Adela sıkılmaya başlamıştı, diğer öğrencilerin de ondan farkı yoktu zaten birbirilerine uçak atanlar, sevgilisiyle buluşmalarını anlatanlar, Quidditch takımları hakkında yorum yapanlarla doluydu sınıf...Profesör nihayet dersi bitiriyordu. Zaten dışarda da dersi bitiren zil çalmıştı. Profesör sınıfın gürültüsü içinde sesini duyurmaya çalışırken şunları söyledi : "'Bu haftalık bu kadar. Ödeviniz, Agartha ya da Şambala örgütlerinden biri hakkında bana bulabildiğiniz kadar bilgi toplamak olacak. Önümüzdeki hafta görüşmek üzere."
Sınıf boşalıyordu, Adela öğle yemeğini yedikten sonra Profesör'ün verdiği ödevi yapmak için kütüphaneye gidecekti.Zaten ona Hogwarts'ta en çok huzur veren yerler kütüphane ve göl kenarıydı.Araştırması bittikten sonra göl kenarında ona yalnızlığını unuttturacak şarkılar dinlemeyi ve anne-babasına mektup yazmayı düşünüyordu...
Rochelle Lawrence

Rochelle Lawrence

RPG Puanı :

Kadın
Savaş Tarafın : Karanlık Taraf.
En Belirgin Özellik : Umursamaz tavrı.
Asa : Hayaller Çıkmazı. Unicorn kanı, karaağaç.
Ruh Halin : Birinci Ders (Ortak) Danceuy7sk4

Galleon
Galleon: 580

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeC.tesi Ağus. 01, 2009 3:10 pm

Sihir Tarihi mi? Gerçekten… Çok eğlenceli! “ Alaycı bir ifadeyle dudaklarını büküp, Eolyn’e baktı. Hiç olmazsa yanında o olacaktı. Derslerle arasında bir problem yoktu gerçi; ama bu ders cidden çok sıkıcıydı! Geçmiş, geleceğe yön verirdi Rolle da buna katılıyordu, ama geçmişi en ince ayrıntılarına kadar irdelemek, bunlar hakkında yorum yapmak. Ona göre değildi. Not almak, gerekli yerlerde başını sallamak… Yok, hiç değildi. Yüzündeki alaycı ifade yerini acınası bir hâle bırakırken, eşyalarını topladı. Asası ona güven vermek üzere hep cebindeydi ve dersin özelliği olarak parşömen ve tüy kalemi de almıştı. “ Sanırım, artık gidebiliriz. “ Dersliğe ulaşmak istemediğinden, adımları olabildiği kadar yavaştı Rolle’un. Geç kalma ihtimali olduğunu biliyor ve bunu o her zamanki umursamazlığıyla hiçe sayıyordu. Hem bunlar ilk derslerdi, profesörün bir şey diyeceğini sanmıyordu, hani olurda geç kalırsa. “ Sihir Tarihisi sevmiyorum. “ Bu bir yorumdan çok, isyandı, yani o hava da söylenmişti. Neyse ki, Eolyn yanındaydı. Onun yanında olması her şeye değerdi. Sihir Tarihi’ne girecek olmaya bile… Aralarındaki bağ engellenemezdi. Öylesine güçlüydü ki, onları ayırmaya kendilerinin gücü bile yetmezdi. İstemeden gülümsedi, dostluktan, kardeşlikten öte olan bu bağa duyduğu saygı düşüncelerle dile getirilemezdi. “ İyi ki yanımdasın, Eolyn. Yoksa… Sihir Tarih’i çekilmezdi! “ Duygularını dile getirme özürlüsüydü, Rolle. Duygusal şeyler hiçbir zaman ona göre olmamıştı; çünkü o her zaman umursamazdı. Zaman ne kadar çabuk geçiyordu? Eğer onun elinde olsaydı, Hogwarts daki ders sistemini kökünden değiştirirdi. Belki de bunun için daha fazla çalışıp, müdire filan olmalıydı. Hayat böyle geçmezdi. Kapının kulpuna yapışıp, çevirdi. Hissettiği isteksizlik gözlerinden taşıyor, yüz ifadesine bulaşıyordu. Son derece sıkıcı geçeceğine inandığı dersin, sınıfına isteksizlikle dolu bir adım attı.

Rochelle sınıfa ulaşmayı başardığında, çoğu öğrenci gelmiş gibiydi. Öndeki sıralar, çalışmaya meraklı, minikler tarafından kapılmıştı. Zaten profesörler göz göze olacağı bir sıraya oturmak istemezdi. Gözleri içerideki parlak ışığa alışınca, bu seneki profesöre baktı. Diğer tüm derslerin öğreticileri gibi, onu da ilk kez görüyor olduğuna şaşmadı. Sarı saçları ışığın altında parlıyor, renkli gözleri öğrencileri süzüyordu. Bir an için nerede olduğunu ve ne yapması gerektiğini unuttu. Sadece şu an üzerinde bulunan bakışların gücüyle titredi. Kendine gel Rochelle, o profesör! Ah, haklıydı. Ama onu kim dinlerdi ki? Bu adam, yani profesör, bu iş için çok genç değil miydi? Henüz kendini bulamamış, genç kızları etkileyeme ne hakkı vardı ayrıca? Yoksa tek etkilenen Rochelle miydi? Acıyla duraksadı. Kendine gel, Rolle. Artık kendi kendine konuşuyordu, en arkadaki sıralardan birine ilerleyip oturdu. Gerekli malzemeleri engellenemez bir gürültüyle masaya bıraktı ve bir toz bulutu havaya kalktı. Eğer dersleri, ismini bilmediği genç ve yakışıklı profesör verecekse, Sihir Tarih’ini sevebilirdi! Kim bilir, senden kaç yaş büyük? Bana ne! Ders başlayıncaya kadar ürkek bakışlarla profesörü izleyen Rochelle, sıra kendisine gelene kadar bir rüyayı yaşıyormuşçasına, sarsaktı. Öyle ki, sınıfta kimlerin olduğuna, nerede bulunduğuna dair hiçbir fikri yoktu. Hatta, adını bile hatırlamıyor olabilirdi. “ Adım, Rochelle. Rochelle Lawrence. “ Aslında şimdi düşünüyordu da, bu profesör geçen sene de burada olabilirdi. Ama o, Sihir Tarih’ini önemsemeyecek kadar dersle ilgilenmediğinden görmemiş olabilirdi. Muhtemel bir seçenekti, fazlasıyla olası. Dalgın bakışlarla dersi dinliyor, diğer öğrencilerin yaptığı gibi arada kafasını sallıyordu. Gerçekten (!) eğlenmişti. Bu yalan sayılabilirdi; çünkü derse konsantre olmaktansa, profesör Axél’i izliyordu. Muggle’lar ile büyücüler bir ara beraber yaşamışlar, onun için önemsizdi. Tabii başka bir yerde olsaydı buna dikkat edebilirdi; ama şimdi değil. Ders karanlık konulara süzülüşe geçmişti ki, profesör anlattıkları ustalıkla başka bir yöne çevirdi. Rochelle da bu dersi dinliyor olduğuna inanmıyordu, zaten hep dersi verenlerle ilgili vardı sevme bağlantısının. Gizli örgütler… İlgi çekici olduğu kesindi, bir dahaki dersi kırmayacaktı. Ödev olmasaydı, her şey çok daha güzel olabilirdi; ancak her güzel şeyin bir sonu vardı, biliyordu. “ Gidebiliriz, Eolyn. Gerçekten ilgi çekiciydi. “ Ders öncesi ve sonrası yorumlar birbirinden ne kadar faklıydı? “ Acaba, profesör kaç yaşında? “ dedi ve sanki yanlış bir şey demiş gibi kızardı. “ Buradan bir önce uzaklaşalım, Nyl. “ Adımlarını hızlandırdı ve açık kalan kapıdan son kez bakmayı istediyse de, içindeki engellenemez dürtüyü bastırarak, derslikten uzaklaştı.

Amy Lisabeth Caroline

Amy Lisabeth Caroline

RPG Puanı :

Kadın
Savaş Tarafın : TaRafsıZımmm..
Rp Partneri : Frogonry Bagterlayer
En Belirgin Özellik : |-Zeki-Sinsi-Güzel-|
Asa : ~ Karanlığın Büyüsü Razz

Galleon

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeSalı Ağus. 04, 2009 8:23 am

" Kalk artık Loalei! Sabah oldu ve hatta öğlen olmak üzere. "
" Eğer üstümden inmezsen olacaklardan sorumlu değilim, bayan geveze! "

Az sonra dönemin en uzun dersine girecektim ama uykusuzluğu üstümden atamamıştım. Gece tüm o salak ödevleri bitirmeye çalıştığımdan sabaha karşı uyuyabilmiştim. Hafta sonları ödevleri yapmak için ideal bir zamandı. Bense bu zamanı eğlenerek geçirmeyi planlıyordum. Arkadaşlarımla ya da üvey kardeşimle. Beatrice, canım kardeşim. Onunla yeni tanışsak da insanın on beş yıl sonra bir kardeşi olduğunu öğrenmesi, ona olan sevginin hızla artmasını sağlıyor. Babamı sevmesem de bizim suçumuz olmadığını biliyorum ve ona daha da sıkı sarılıyorum. Okulda en çok anlaştığım kişilerden biri o. O ve sevgilisi Javier çok sık birlikteler. Ben sadece yalnız olduğunda onunla birlikteyim. Sanırım sevgilisinin yanında, onunla durmaktan sıkılıyorum. Aşkı yeni tatmış kardeşimle sevgilisinin birbirlerine kullandıkları kelimeler, yaptıkları hareketler sinirlerimi bozuyor çünkü. Yine de benim kardeşim olduğunu ona unutturmaya niyetim olmadığından, bazen onu çalıyorum Javier'den.
Yatağımdan rahatsızca doğruldum. Üzerimden saçlarıma basarak inen Lydia'yı dövebilirdim. Ama iyi bir şey yaptığını bildiğimden sesimi çıkarmadım. Aynada pijamalı aksime baktım ve gülümsedim. Okuldaki halimle evdeki halim ne kadar da değişik. Aslında okulda ilk yılım olduğunu düşünürsek ve Fransa'daki uçuk saçık halim göz önüne alınırsa buraya kolay adapte olduğumdan emin olunabilir. Geç kalmış olmanın verdiği korkuyla giysilerimi ve cübbemi üzerime geçirdim, dersliğin yolunu tuttum. En son gelen ben olmuştum. Canımın sıkıldığını fark ettim ve kendime boş bir sıra bulup oturdum. Sycorax, Rochelle, Beatrix... Hepsi buradaydı ve profesörün gelmediği zamanı kullanarak sohbet ediyorlardı. Sohbetin içine dalacak kadar muhabbetim olmasa da artık düşman değildim hiçbiriyle. Tek düşmanım o gıcıktı. Adını söylerken bile tuhaf olduğum Tiberio. Neyse ki derslikte değildi. Buna sevindiğimi söylemeliyim. Ona aşık olduğumu kendime itiraf edemiyordum ve bu yüzden ondan nefret ediyordum. O her zaman birileriyle çok yakın temasta olduğundan beni fark edemiyordu bile. Her zaman olduğu gibi düşüncelerime dalmıştım. Ne zaman dalmayacağımı bilmiyordum. Arkadaşsız, öylece bu sıralardan birinde oturduğum için sıkıntıdan kendimi düşünmeye veriyordum. Bundan kurtulmalıydım. Profesörün geldiğini ve Sihrin geçmişi ile ilgili bir konu işliyor olduğumuzu duyuyordum. Fikir söylememiz gerektiğini anlamıştım.. Düşüncelerimi söylemeyecektim. Dersten alacağım not umrumda değildi. Sessizce zilin çalmasını bekledim. " Amy Lisabeth Caroline. " Dudaklarımdan dökülen ve benim fazla umursamadığım sözcükler karşısında ilgiler üzerime toplandı. Uzun zamandır derslere girmiyordum çünkü. Beni kimse görmemiş bile olabilirdi.
https://hogwarts-rpg.forum.st/lejant-f10/amy-lisabeth-caroline-t3
Axél Dylan LeDarc
İksir Profesörü
Axél Dylan LeDarc

RPG Puanı :

Erkek

Galleon

MesajKonu: Geri: Birinci Ders (Ortak)   Birinci Ders (Ortak) Icon_minitimeSalı Ağus. 04, 2009 10:49 pm

Spoiler:

Birinci Ders (Ortak)
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Ortak Salon
» Ortak Salon