Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu

Hogwarts RPG

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Claire Bennet

2 posters
YazarMesaj
Claire Bennet
1.Sınıf
Claire Bennet

RPG Puanı :
Claire Bennet Left_bar_bleue73 / 10073 / 100Claire Bennet Right_bar_bleue

Kadın
Savaş Tarafın : Belli Değil
Rp Partneri : Yok :D
En Belirgin Özellik : Kurnaz
Asa : Gül ağacı, anka teleği, 28 santim ve boyuneğmez...
Sahibinden başkasına çalışmaz.
En iyi büyü:
Patronus
Ruh Halin : Claire Bennet Cheesyol1ye8

Claire Bennet Empty
MesajKonu: Claire Bennet   Claire Bennet Icon_minitimeCuma Ağus. 07, 2009 5:00 pm

Gidiyorum buralardan, beni meşgul eden anılardan... Hayata küsmüş olmamdan mı yoksa haracayacak başka vakit bulamamaktan mı? Evden kaçıp kaçıp Ateşviskisiyle sarhoş olmam en büyük huzur kaynağımdı. Zaten beni umursayan yoktu; azıcık kafayı bulup sakinleşmem onları alakadar etmiyordu. Fazladan bir boğazdım orda hep. Hayalet gibiydim; farkedilmiyordum, anlaşılmıyordum. Tek dostum Cherry'ydi benim, onun dilini tek ben anlıyordum zaten, arkadaş, yardımsever, sıcakkanlı... " Gidelim istiyorsan daha mutlu olacağına eminim. Hem beraber buluruz kafayı ha ne dersin?" diyerek beni neşelendirmeye çalışıyordu; açıkçası benim hoşuma gitmiyor da değildi. Aslında onun da bana destek olması bana güç veriyordu. Gidecektim, gidecektik iki dostun hayata karşı açmış olduğu savaşı kazanmak için yapılan yolculuğa, kendimizi belki ateşe atıyorduk; ama ateşe ateşle karşılık vermek istiyorduk.

O çürük tahta merdivenli, tavan arasında fare ve böcüklerin cirit attığı ve pas kokusunun hiç eksik olmadığı o evden kurtulma vakti gelmişti. Ne kadar zaman geçirmiş olsam bile o ev bana küstürmüştü kendini, Cherry'yle demirlere tutunarak çürük merdivenlerden iniyorduk, sessizce , gece karanlığında ,göz gözü görmeyece,k bir şekilde sokaklara, salıvermiştik kendimizi. Dönüp eve baktığımda içimde bir burukluk olsa bile "Elveda" diyordum sadece...

Karanlık; ama bana dost olan o sokaklarda biraz da olsa arkadaşımı korkutmamak için asamı arka cebimden çıkartıp "Lumos" asamın ucunda küçük bir ışık zerresi belirdi. Çok olmasa da bize yetecek kadar aydınlıktı. Yolumuzda ilerliyorduk, tam olarak nereye gidebileceğimizi bilmiyorduk. Yanıma Uçuç Tozu almayı unutmamıştım. Tanıdık kimse olmadığı için tatile çıkmış Mugglelar'ın evindek şömineyi kullandık. Önce Cherry'nin gitmesini istedim, biraz Toz alıp şöminenin içine girdi ve "Otel Sihirli Melodi" dedi. Ondan sonra ben de derin bir nefes alarak şöminenin içine girdim ve "Otel Sihirli Melodi" dedim ve bu yolculuklara alıştığım için hiç sendelemeden otelin şöminesine ulaştım, Cherry de orda bekliyordu beni zaten. Onu biraz sarsmışa benziyordu yolculuk; ama kendine gelmesini bilirdi.

Oda anahtarımızı nihayet aldığımızda, odaya birkaç parça eşyamızı yerleştirdikten sonra kafeteryayı tuşlayarak " İki kaymak Birası lütfen, bol köpüklü olsun." diyerek yorgunluğumuza iyi gelecek şeyleri söyledim. Cherry hemen " Ohooo sen hemen başladın sarhoş olmaya çalışmaya başladın öyle mi? Gel de şuraya biraz derslerine çalış" gözlerimi devirdim sanki çok bayılıyordum ders çalışmaya " tamam istemediğini biliyorum; ama ne kaldı okulun başlamasına hem benim gibi bir öğretmenle çalışırsan senin açından hiç fena olmaz." dedi hınzır Cherry. Beni güldürmeyi başaran tek kişiydi o gerçekten. Neşeli günlerimiz, küsüşüp barışmadığımız oluyordu bazen; ama onla öğrenmiştim ben gerçek dost kavramını. O, hayata tutunmama yardım etmişti. Şimdi onla devam ediyordum hayata.

"Tık tık tık. Kaymak Biralarınızı getirdim, efendim." Kapıyı açtım, biralarıaldım masaya koydum, birden bana garsonun masum masum baktığını gördüm, bahşiş istiyordu besbelli. Cebimden bir Galleon çıkarıp ona verdim. Cherry'ye dönüp "Sayın Profesör, bana düello büyülerini tarif eder misiniz lütfen? diyerek kıkırdadım. Cherry hiç istifini bozmadan " Miss Bennet, Expelliarmus, Silahsızlandırma Büyüsüdür, rakibin asasını uzak bir noktaya fırlatır. İmpedimenta ise, rakibini durdurmada veya yavaşlatamada kullanailirsiniz, bu size avantaj kazandırır. Kaymak Birasından birkaç yudum aldık ve dersimize devam ettik. "Petrificus Totalus, beden kilitleme lanetidir, kişinin hareketsiz kalmasına neden olur. Sersemletme Büyüsü ise rakibin bir süre için sersemlemesine neden olur." diyerek bana bunları uygulamalı olarak gösteremedi; çünkü reşit olmayan kişilerin okulları dışında büyü yapmaları yasaktı.

Kaymak Biraları yüzünden başım ağrıyordu ve uykum gelmişti, Cherry de uyumak istiyordu ve yumuşacık yataklarımızda keyifle uzanarak biraz şekerleme yapmaya karar verdik. Ama bundan önce " Teşekkür ederim Cherry, her şey için, gerçekten."Cherry belli belirsiz gülümseyerek uykuya dalmaya çalıştı. Benim kafamsa okulun nasıl olacağı ve Cherry'yle ayrı okullara gitmenin verdiği hüzünle bir offf çektim ve ben de yavaş yavaş gözlerimi kapayarak uyumaya çalıştım...
Rolande Addié
5. Sınıf
Rolande Addié

RPG Puanı :
Claire Bennet Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Claire Bennet Right_bar_bleue

Kadın
Savaş Tarafın : Chiarore Suo Guardia
Rp Partneri : Forever Sébastien! He is my love angel.
En Belirgin Özellik : Sabırlı kişilik ve oldukça sakar o.O
Asa : 21 Inch,Hipogrif Tüyü, At Kılı
Ruh Halin : Claire Bennet 37978406tk7qx0

Galleon
Galleon: 1000
Patronus: Seçilmedi

Claire Bennet Empty
MesajKonu: Geri: Claire Bennet   Claire Bennet Icon_minitimePtsi Ağus. 10, 2009 2:56 pm

Noktalardan sonra boşuk bırakman hoşuma gitti. Ayrıca renklendşrmede gayet hoş. Tek sorun kurgunun biraz detaysız ve kısa olması. Bazı yerde ima ve yaım hataları var. Olayları çok hızlı atlamışsın. Hep ypatım, gördüm , ettim gibi...Bence bunları betimemeler ile süsleseydin daha hoş ve akıcı olurdu. Microsoft Word programında yazarsan daha iyi olur, atalarını görömüş olursun.

RPG Puanınız:73

Claire Bennet
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Claire Bennet
» Claire Trisha Whisper
» Claire Trisha Whisper
» Claire Trisha Bullock