Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu

Hogwarts RPG

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Alexis'e Ziyaret

2 posters
YazarMesaj
Nancy Cullen

Nancy Cullen

RPG Puanı :
Alexis'e Ziyaret Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Alexis'e Ziyaret Right_bar_bleue

Savaş Tarafın : Aydınlık
En Belirgin Özellik : Duygusal , Zarif , Sevimli , Zeki
Asa : Abanoz ve Tek Boynuzlu At Kılından. Yirmi bir buçuk santim, esnek.
Ruh Halin : Alexis'e Ziyaret Glensuratdw9xw9

Galleon
Galleon: 10
Patronus: Ejderha

Alexis'e Ziyaret Empty
MesajKonu: Alexis'e Ziyaret   Alexis'e Ziyaret Icon_minitimeC.tesi Tem. 11, 2009 1:47 pm

Bella ve Olivia’nın teyzesi büyü yaparken büyük bir kaza geçirdi. Onunla kan bağımız olmasa bile mutlaka ziyaretine gitmeliyiz. Burası büyücüler için olduğundan Bella için kötü bir yer olabilirdi. Bu yüzden yanıma Olivia’yı alarak gitmek istiyordum. Hem bu tür olaylar ona da bir ders olabilirdi. Çünkü başına bir şey gelmesinden korkar hale geldim. Yaptığım hataları yapmamasını diliyordum. Bir yıl önce bende bir büyü yaparken kaza geçirmiştim. Bende pek kalıcı zihin izleri kalmamıştı. Yani hemen unutmuştum diyebilirim. Tecrübe kazandıkça güzel bir şeydir. Umarım Olivia’da tecrübeli bir profesör olabilir. Neyse fazla bekletmeden hemen St. Mungo Hastanesi’ne gitmeliydim. Hemen Olivia’nın yanına gittim. Olivia hüzünlü bir şekilde oturuyordu. Sanırım bu olaydan dolayıydı.

“ Olivia üzülmemelisin. Teyzenin durumu o kadarda kötü değil “

Sanırım Olivia bu söze pekte inanmış gibi değildi. Sanki gerçek bir kanıt göstermemi ister gibi duruyordu. Umarım ağlamaz diye içimden geçirdim. Çünkü o ağlarsa bende kendimi tutamayabilirim. Bunu da açıkçası hiç istemezdim. Beni bu yaşıma rağmen zayıf bir büyücü olarak gösteriyordu. Hemen onunla konuşmalıydım. Yani buna ihtiyacı vardı sanki.

“ Hadi kalk hemen üstünü giyin. Teyzeni ziyarete gidiyoruz.”

Sanırım Olivia bu habere çok sevinmişti. Çünkü hastanelere tek gitmeyi hiç sevmiyordu. Umarım orada fazla üzülmez diye düşündüm. Zaten teyzesinin durumu çok kötü değildi. Umarım çok fazla etkilenmezdi. Teyzesinin adı Alexis’ti. Uzun zaman önce hep beraberdik. Aynı düşüncelere sahip olduğumuz için onu çok seviyordum. Ayrıca mezun olduğumuz okullarda aynıydı teyzesi de hogwarts / ravenclaw’dan mezun olmuştu. Tam kafa dengi biriydi. Hemen hastaneye vardık. Durumu iyi görünüyordu.

“ Umarım iyisindir Alexis “

Alexis kafasını evet diye sallar gibi oldu. Sanırım durumu kötüydü. Olivia onu gördükçe fenalaşıyordu. Umarım ona söyleyecekleri vardır diye duraksadım. Çünkü içini dökmesi gerekiyordu. O kadar hüzünlüydü ki. Konuşurken ağlayacaktı sanki. Bu hüzünlülüğü teyzesininde moralini bozacaktı.
Olivia Cole

Olivia Cole

RPG Puanı :

Kadın
Savaş Tarafın : Aydınlık x)
Rp Partneri : Axel and Oliver xd xd
En Belirgin Özellik : Zeki , cesur , iyi , duygusal
Asa : Üstünde tek boynuzlu bir dişi atın kuyruğundan alınmış bir tel vardır. Yirmi dört santim , anka teleğindendir , esnektir

Galleon
Patronus: Tek boynuzlu dişi at :)

Alexis'e Ziyaret Empty
MesajKonu: Geri: Alexis'e Ziyaret   Alexis'e Ziyaret Icon_minitimeC.tesi Tem. 11, 2009 2:17 pm

"Tik, tak, tik, tak..."

Sabahın ilk ışıkları camdan içeri süzülerek yatağında uzanan Olivia'yanın üzerinde parlıyordu. Sesle uyanmış önce güneş ışığında parlayan gözlerinin birkaç kere kırpıştırmış sonrada pencereye bakmıştı. Neler olup bittiğini anlaması onun birkaç dakikasına mal olmuştu. Gördüğü rüyadan uyanmak onun için bir ceza gibiydi. Çünkü rüyasının tamamında Axel'i vardı. Rüya boyunca öpmüştü onu. Doyasıya sarılmıştı hiç ayrılmayacakmış gibi ama penceredeki baykuş nedeniyle bölünmüştü. Saçlarını eliyle topladı ve boynundaki terleri bir çırpıda sildi. Yatağında hafifçe doğrulduğunda bedenininde tamamen ıslak olduğunu hissetti. Sanırım ilk işi duşa girmek olacaktı. Sonra baykuşu hatırlayıp yataktan kalktı ve pencereye yavaşça ilerledi. Bu kadar erken bir saatte posta gelmesi iyi birşey değildi. Korkmaya başlamıştı. Sevdiklerine birşey olmuş olabilirdi ve bu düşünce karnının ağrımasına sebep oluyordu.

Yıpranmış sarı kağıdı açarken korkudan yarısını yırtmıştı. Halası Nancy'den geldiğini farkedince daha da beter oldu. Çünkü halası ile posta gönderecek kadar uzak kaldığını sanmıyordu. Zaten istediği zaman evine gelebilirdi. Hemen halasının eğri ama güzel yazısını okumuştu. Gözleri kelimeleri yutarak yukarıdan aşağıya hızlıca kayıyordu. Sonunda olan biteni anlamıştı. Yatağına gömüldü ve teyzesini düşündü. Mektupta teyzesinin St. Mungo hastanesine kaldırıldığı yazıyordu. Halasıda bir saat sonra gelecek ve beraber gideceklerdi. Çabuk ol yazmıştı sonunda. Acele etmesi gerektiğini anladı. Hemen sıcak bir duşun altına girdi. Rahatlayıp daha iyi göründüğünü düşündüğünde pek uğraşmadan bir elbise seçip giyinmişti. Saçlarını her zaman ki gibi açık bırakmıştı. Birşeyler yemeye çalışmış ancak başarısız olmuştu. Ağzına birşeyler götürecek gücü bulamıyordu. Sonunda Nancy gelmişti.

“ Olivia üzülmemelisin. Teyzenin durumu o kadarda kötü değil “

Dağınık saçlar, özensiz bir elbise, acılı bakışlar ve yılların verdiği iki kırışıklık...halası onu değil daha çok kendisini kandırıyor gibiydi. Olivia teyzeni düşündü. Kardeşi Darcy gibi parlak kahverengi saçları ve açık kahverengi gözleri hafif solgun yüzüyle her zaman uyum içerisindeydi. O kardeşi gibi karanlık tarafı seçmemiş tarafların bir saçmalık olduğunu düşünüp tarafsız kalmıştı. Her zaman zeki bir cadı olmuştu. Şimdi neyi yanlış yaptığını anlayamıyordu Olivia.

Olivia üzüntüden teyzesinin kaldığı odaya nasıl geldiğini hiç hatırlamıyordu. St. Mungo'nun her zaman bir ilaçmış gibi gelen duvarları bugün ona yabancı geliyordu. Odanın kapı aralığından teyzesinin solgun ama güzel yüzünü görmüştü. Bugün daha solgun görünüyordu. Uykusuz bir gecenin ardından miras kalmış gözler ve parlaklığını yitiren saçları ile kötü görünüyordu. Olivia göz yaşlarının akmasını engellemek için yüzünü kasmıştı. Nancy bunu anlamış olmalı ki Olivia'nın önüne geçip Alexis'in ilgisini kendisine çekmeye çalışmıştı.

“ Umarım iyisindir Alexis “

Alexis sadece başını sallamakla yetinmişti ancak bu onun daha da kötü görünmesine sebep olmuştu. Olivia'nın göz yaşları sonunda özgürlüğüne kavuşup yanaklarına akmıştı. Damarlarındaki üzüntü beynini ele geçirmişti. Kendini teyzesinin yanındaki sandalyeye attı ve elini tuttu. Ona heran yanında olacağını belirtmek istiyordu ancak teyzesi kendi başına ayakta durmayı severdi. Bu hareketine hafif kızgın ama sevgi dolu içten bir bakışla karşılık verdi.

"Hep yanındayım biliyorsun değil mi?"

Teyzesi başını yine hafifçe sallamakla yetinmişti. Onunda gözleri dolmuştu ama bu aile ağlamayı sevmezdi. Yüzünü kasıp gözlerini durdurdu. Bu hareketle ikiside eski günlere dönmüştü.
https://hogwarts-rpg.forum.st/karakter-kart-lejant-f5/olivia-cull
Nancy Cullen

Nancy Cullen

RPG Puanı :

Galleon

Alexis'e Ziyaret Empty
MesajKonu: Geri: Alexis'e Ziyaret   Alexis'e Ziyaret Icon_minitimePaz Tem. 12, 2009 12:48 pm

Alexis iyileşmiş. Doktorlar şimdi haber vermişti. Umarım bu onda zihinsel karmaşıklıklar bırakmaz. Artık daha dikkatli olmasını tavsiye ederdim. Hazırlanmaya başlamasını söylemeliydim. Sanki buradan bıkmış gibiydi. Umarım evine götürdüğümüzde daha mutlu olurdu. Sanki hemen sıkılmıştı buradan. Hâlbuki daha bir gün bile geçmemişti. Demek ki durumu gayet iyiymiş. Sanırım artık yeterince ders almıştır. Umarım Olivia’da böyle şeyle yapmaz. Onu örnek almasını istemezdim açıkçası.

“ Evet, toparlanmaya başlan Alexis. Evine dönüyorsun canım. “

Alexis çok sevinmişti. Nerdeyse sevinçten ağlayacaktı. Sanırım ailede 2 duygusal olunca Olivia’nın da olmaması garip kaçarmış. Hüzünlenmişti Alexis. Ama bir gün bile durmamıştı burada. Onu üzecek bir şey olamazdı ki. Ayrıca benim hemen odama gitmem lazımdı. Daha ortalığı toparlamam lazımdı. Ayrıca öğrencilerle randevularımda vardı. Onlarla konuşmaya yetişemezsem tüm her şey biter. Hemen Alexis’e toplanmasında yardım ettik. Sonra Olivia bizi büyü ile Alexis’in evine götürdü. Tüm ihtiyaçlarını yanına koymuştuk. Artık gitme vaktiydi.

“ Hadi güle güle Alexis “

Hemen gitmeye hazırlandım. Olivia beni odama kadar bıraktı. Umarım onlardan önce oraya varabilirdim. Tam koşarken aklıma geldi ki randevu yarındı. Tüh ya. Olamaz bu. O kadarda telaşlanmıştık. Bir an hayal kırıklığına uğradım. Umarım bugün bir öğrenci yanıma gelirdi de bu telaş boşuna olmamış olurdu.
Olivia Cole

Olivia Cole

RPG Puanı :

Kadın
Savaş Tarafın : Aydınlık x)
Rp Partneri : Axel and Oliver xd xd
En Belirgin Özellik : Zeki , cesur , iyi , duygusal
Asa : Üstünde tek boynuzlu bir dişi atın kuyruğundan alınmış bir tel vardır. Yirmi dört santim , anka teleğindendir , esnektir

Galleon
Patronus: Tek boynuzlu dişi at :)

Alexis'e Ziyaret Empty
MesajKonu: Geri: Alexis'e Ziyaret   Alexis'e Ziyaret Icon_minitimePaz Tem. 12, 2009 3:26 pm

İçerisinin sıcaklığı sağlıklı birinin bile yataklardan birine yatmasına sebep olabilirdi. Olivia temiz ve beyaz perdelerle kaplı olan uzun pencereye gitti ve yavaşça açtı. İçeriye süzülen ferahlatıcı hava şimdiden etkisini göstermişti. İçerideki şifacı, halası ve teyzesinin yüzlerine renk gelmişti. Hızlı adımlarla gidip teyzesinin yanındaki boş sandalyeye oturmuştu. O sırada şifacı elinde bir şişe ile yanlarına gelmişti. Duvarlar kadar soluk masaya düzgünce bırakıp beyaz asasını cebinden çıkarmıştı. Birkaç şey fısıldayıp asasını Alexis’in üzerinden gezdirmişti. Görünürde hiçbir değişiklik yokmuş gibi görünüyordu ancak Olivia biraz daha dikkatli baktığında teyzenin daha iyi göründüğünü düşündü. Şifacılar gerçekten işlerinde çok başarılılardı. Her zaman hayret ederdi. Şifacı halası ile ona gülümsedi ve şişenin durduğu masaya gitti. Arkası dönük olduğu için bir bardak ve şişeyle geri dönünce ne yaptığını ancak anlamıştı. Şişedeki sıvıyı bardağa doldurdu ve Alexis’e verdi. Yatakta yatan biricik teyzesi bardaktaki sıvıya sinsi ve tiksindirecek bir bakış attıktan sonra gözünü yumup kafasına dikmişti. Şifacı daha da gülümsedi ve bu güzel kadının yanına gelmiş olan iki akrabasına döndü.

“Evet… Hastamız iyileştiğine göre artık eve gidebilecek.”

Sessiz bir fısıltı şeklinde söylenen sözleri duyduğunda Olivia sevincinden dört köşe olmuştu. Soluk tenli güzel teyzesi asla bu hastanede bir gün daha kalmak istemezdi ve şimdi istediği oluyordu. Dönüp şöyle bir baktığında yorgun gözlerini kapayıp hassas başını yastığına gömdüğü görmüştü. Belli ki şifacının dediğini duymamıştı yoksa şuan yatağından atlamış eşyalarını topluyor olabilirdi. Olivia teyzesinin bir an önce bu istemediği yerden çıkarmak için eşyalarını toplayacaktı. Ancak çevrede pek bir elbise yoktu. Odanın ortasında bir yataktan başka birkaç saniye ve iki elbise vardı. Belli ki evinden eşyalarını getiren olmamıştı. Olivia’nın içi sızlamıştı. Eğer daha erken öğrenseydi daha çok şey yapabilirdi. Aslında teyzesi sadece bir gece kalmıştı burada. Ertesi sabahın ilk ışıklarında halasından gelen mektupla buraya gelmişti zaten. Yani çokta kötü değildi.

“Evet, toparlanmaya başlan Alexis. Evine dönüyorsun canım.”

Bu sözler odada daha yeni duyulmuştu ki teyzesi hemen yataktan fırlamıştı. Olivia o kadar çok gülmüştü ki şifacı sonunda sessiz olmasını istemişti. Teyzesi bir an önce gitmek istiyordu ancak halledilecek işler vardı. Halası temiz elbisesini giymesi için yardım ederken oda işlemleri halletmişti. Odaya vardığında onu beklediklerini fark edince şaşırmıştı. Hemen odanın kenarındaki dolaptaki elbiseleri büyü ile eve yolladıktan sonra teyzesinin koluna yavaşça girmişti. Aslında o kadar hafif tutuyordu ki dumanı tutmak gibiydi. O kadar narin ve zayıf görünüyordu ki her an bir şey olacağı zannediliyordu. Şifacının verdiği ilaç şişesini yanlarına aldıktan sonra teyzesini eve bırakmıştı. Oradan Nancy’e Hogwarts’a kadar eşlik etmişti. Sonunda rahatlamıştı ve gidip evinde biraz dinlenecekti.
https://hogwarts-rpg.forum.st/karakter-kart-lejant-f5/olivia-cull
Nancy Cullen

Nancy Cullen

RPG Puanı :

Galleon

Alexis'e Ziyaret Empty
MesajKonu: Geri: Alexis'e Ziyaret   Alexis'e Ziyaret Icon_minitimePaz Tem. 12, 2009 3:59 pm

Rp bitmiştir.

Alexis'e Ziyaret
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ziyaret