Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu

Hogwarts RPG

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

1. Sınıflar 1. Ders

2 posters
YazarMesaj
Oliver H. Whisper
Tılsım Profesörü-Gryffindor B.S-Kurtadam
Oliver H. Whisper

RPG Puanı :
1. Sınıflar 1. Ders Left_bar_bleue98 / 10098 / 1001. Sınıflar 1. Ders Right_bar_bleue

Erkek
Savaş Tarafın : Chiarore Suo Guardia
Rp Partneri : la MİA vita ;)
En Belirgin Özellik : çabuk ve mantıklı karar verme
Asa : maral tüylü abanoz ağacından üretim üzerinde iki tane mavi renkli zümrüt taş var bunlar asayı sahibine karşı gelen büyülerden haberdar ediyor (parlayarak).. Üstelik asa kendi sahibine asla saldırı büyüsü yapmıyor, yapıldığı anda yapan kişinin eli alev alıp yanıyor..
Ruh Halin : 1. Sınıflar 1. Ders Hmbl7pv6

Galleon
Galleon: 360
Patronus: kuzgun

1. Sınıflar 1. Ders Empty
MesajKonu: 1. Sınıflar 1. Ders   1. Sınıflar 1. Ders Icon_minitimePerş. Eyl. 10, 2009 2:30 pm

Çok farklı ve değişik travmaların ardından yaşanan yaz tatilinin hiç de keyifli olmadığını anlamıştı Oliver. Hiç zevkli geçmeyen üç ay boyunca neler yapmaya çalıştı, kim bilebilir? Can sıkıntısından patlamak diye buna derlerdi herhalde. Hogwarts'a gelmişti en nihayetinde; çok ıssızlaşmış olan koridorlara baktı hazinle Oliver ve ardından odasından çıkıp bugün dersi vereceği sınıfa doğru yol aldı. İlk dersi birinci sınıflarla birlikte olacaktı; artık eski heyecanı kalmamıştı bu işin. İlk dersini hatırlıyordu da, öğrencilerden çok daha heyecan ve stres vardı üzerinde; ya başaramazsam korkusuyla bütünleşen endişe onu yenik düşürmüştü adeta. Ama şimdi ondan eseri kalmamış, sanki her gün yaptığı bir şeymiş gibi dersliğe doğru yol alıyordu. Sabahın erken saatleri olması dolayısıyla portrelerdeki büyücü ve cadılar uyuyordu. Dersliğe vardığında hemen kapıyı açıp içeri girdi ve derse başladı.

"Arkadaşlar lafı uzatmayacağım. Adım Oliver Hector Whisper. Profesör Whisper olarak hitap edebilirsiniz. Sizinle bu yıl Tılsım derslerini birlikte işleyeceğiz. Umarım güzel ve eğlenceli dersler geçiririz. Ne ben sizin sıkılmanızı isterim ne siz benim, diyorum ve derse geçiyorum" dedi bir yere yetişecekmiş gibi bir havayla. Derse hızlı bir başlangıç yapmıştı. "İsmini okuduklarım ellerini kaldırsın; yoklama alıyorum." dedi ve ardından isimleri hızlıca okudu. Herkes buradaydı ve bu Oliver için mükkemmelinde ötesinde bir şeydi. Öğrencileri şöyle bir gözden geçirdi; hepsi merakla profesörün yapacaklarını seyrederken, Oliver derse başladı.

"Bugün işleyeceğimiz büyüde çok eğleneceğiz arkadaşlar. Asalarınız yanınızda mı?" diye sorunca tüm öğrenciler asalarını gösterdiler. "Harika, büyünün sayesinde asamızın ucundan ufacık, sizler gibi sevimli minik kuşlar çıkıyor." dedi Oliver ve asasını salladı. Oliver'ın asasının ucundan 'kuşlar' değil 'kuş sürüsü' çıkmıştı adeta. Yarattığı kuşlar şimdi sınıfın çevresinde dolaşıyor, cıvıldıyorlardı. İçlerinden bazılar öğrencilerin başlarına konmuş orada eğleniyordu, bazıları ise pencereden dışarı çıkmak için çırpınıyordu; ama bunu istese de yapamazdı çünkü Oliver'ın yaptığı muskalar sayesinde bu sınıfa içeriden, izinsiz, ne bir şey çıkabiliyordu; ne de dışarıdan içeriye bir şey girebiliyordu. "Büyülü sözcüğümüz oldukça kısa bir şey; Avis." dedi ve öğrencileri izlemeye koyuldu. Öğrenciler ise onu izliyordu. "Konsantre olun ve asanızı dik tutarak; emin bir sesle 'Avis' deyin" dedi Oliver onlara moral verircesine bir sesle ve ardından onları bekledi. Bazıları iki üç tane kuş çıkarmayı başarmıştı asalarından, bazılarından ise sadece bir kaç tüy çıkabilmişti. Oliver onlara moral ve destek vererek büyüyü öğretmeyi çalışıyordu fakat dersin süresi çoktan dolmuş ve ders zili çalmıştı.

"Haftaya herkes çok iyi çalışsın. Ödeviniz yok." dedi Oliver neşeyle ve öğrencilerin sınıfı terk etmesinin ardından o da yolu koyulup Büyük Salon'a indi.
http://magicalhogwarts.highbb.com/
Valerie Bagterlayer
Ölü

RPG Puanı :
1. Sınıflar 1. Ders Left_bar_bleue34 / 10034 / 1001. Sınıflar 1. Ders Right_bar_bleue

Kadın
Savaş Tarafın : aydınlık
En Belirgin Özellik : güzel akıllı ve cesur
Asa : karaağaç
Ruh Halin : 1. Sınıflar 1. Ders Glensuratdw9xw9

Galleon
Galleon: 10
Patronus: kedi

1. Sınıflar 1. Ders Empty
MesajKonu: Geri: 1. Sınıflar 1. Ders   1. Sınıflar 1. Ders Icon_minitimePerş. Eyl. 10, 2009 8:18 pm

Okulda ilk senem ve okuldaki ilk dersim başlıyordu. Sınıfa girdim. Sırama oturdum. Heyecanda ne yapacağımı bilemiyordum. sonra tahtadan olan uzun kapı açıldı. İçeriye kahverengi saçları olan bal renkli gölere sahip olan Tılsım-Muska profösörü girdi. İlk önce bize

Arkadaşlar lafı uzatmayacağım. Adım Oliver Hector Whisper. Profesör Whisper olarak hitap edebilirsiniz. Sizinle bu yıl Tılsım derslerini birlikte işleyeceğiz. Umarım güzel ve eğlenceli dersler geçiririz. Ne ben sizin sıkılmanızı isterim ne siz benim, diyorum ve derse geçiyorum dedi aceleli bir halle. Daha sonra yoklamayı aldı.Profösöre hepimiz meraklı gözlerle bakıyorduk.

Bugün işleyeceğimiz büyüde çok eğleneceğiz arkadaşlar. Asalarınız yanınızda mı? demesiyle herkesin gözleri yine profösörün üstünde toplandı.

Harika, büyünün sayesinde asamızın ucundan ufacık, sizler gibi sevimli minik kuşlar çıkıyor. dedi yüzündeki mutlu ifadesiyle. Asasını salladı ve asasının ucundan adeta bir kuş sürüsü çıkıverdi.

Büyülü sözcüğümüz oldukça kısa bir şey; Avis. Konsantre olun ve asanızı dik tutarak; emin bir sesle 'Avis' deyin der demez herkes asasını eline aldı.Ben sadece üç kuş çıkarabilmiştim ama profösör Oliver ben ve arkadaşlarıma moral vermeyi başardı.Kısa bir zaman sonra zil çaldı. Profösör

Haftaya herkes çok iyi çalışsın. Ödeviniz yok. dedi ve herkes sevindi.Gerçekten ödev yapmak hiçte eğlenceli olmadığından bende çok sevinmiştim.Eğer başka ödev olmazsa Hogwarts'ı gezip yakından tanıyacak arkadaşlarımla gezecektim. Tahtadan olan uzun kapıdan çıkıp sınıftan yüzümdeki mutlu ifade ile ayrıldım.

1. Sınıflar 1. Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-