Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu

Hogwarts RPG

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Hogwarts'a Gidiş

+2
Rebecca Moss
Rolande Addié
6 posters
YazarMesaj
Rolande Addié
5. Sınıf
Rolande Addié

RPG Puanı :
Hogwarts'a Gidiş Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Hogwarts'a Gidiş Right_bar_bleue

Kadın
Savaş Tarafın : Chiarore Suo Guardia
Rp Partneri : Forever Sébastien! He is my love angel.
En Belirgin Özellik : Sabırlı kişilik ve oldukça sakar o.O
Asa : 21 Inch,Hipogrif Tüyü, At Kılı
Ruh Halin : Hogwarts'a Gidiş 37978406tk7qx0

Galleon
Galleon: 1000
Patronus: Seçilmedi

Hogwarts'a Gidiş Empty
MesajKonu: Hogwarts'a Gidiş   Hogwarts'a Gidiş Icon_minitimePaz Eyl. 06, 2009 5:34 pm

Buradan herkes Hogwarts'a gidiş rplerini yapabilir.
Rebecca Moss
1.Sınıf-Vampir
Rebecca Moss

RPG Puanı :
Hogwarts'a Gidiş Left_bar_bleue95 / 10095 / 100Hogwarts'a Gidiş Right_bar_bleue

Kadın
Savaş Tarafın : Z.A.Y
Rp Partneri : acil aranıyor.
En Belirgin Özellik : Asi ve İnatçı.
Asa : Alınacak.
Ruh Halin : Hogwarts'a Gidiş Boupi3ph0

Hogwarts'a Gidiş Empty
MesajKonu: Geri: Hogwarts'a Gidiş   Hogwarts'a Gidiş Icon_minitimePtsi Eyl. 07, 2009 4:37 am

Hayatıyla ilgili aldığı en iyi karar olmuştu Hogwarts'ta öğrenim görmek. Aslında hayatıyla ilgili aldığı ilk karardı bu. Önceleri hayat, sanki onun değil, annesinindi. Tüm kararlar ona aitti. Belkide bu yüzdendi aldığı ilk kararın en iyisi olması.

Hogwarts, Dulcie' nin hayallerindeki okuldu. Daha önceleri bu okulla ilgili bir çok şey okumuş, bir çok şey duymuştu. Etkilenmişti Hogwarts' tan. Emindi, orada okumak istediğinden, hiçbir şeyden olmadığı kadar emindi. Annesinin bu konuyada karışıp hayır onayı vereceğinden korkuyordu ancak annesi bu kez onu şaşırtmıştı. İlk defa kızının büyüdüğünü hissediyordu. Belkide yaşlılık annesine yaramıştı.

Ve.. Şimdi Hogwarts' a gidiş için valizini hazırlıyordu. Götürmek istemediği bir çok gereksiz eşyası olduğu gibi götürmesi gereken önemli eşyalarıda vardı. Önce en önemlileri koyacaktı. Çünkü sona bırakırsa unutabilirdi. Bu yüzden ilk olarak, siyah, arkasında Dulcie Black yazılı, bol kapşonlu sweetini koydu. Onu çok seviyordu. Babası almıştı onu. Yıllar önce onu terk edip giden ve bir daha hiç aramayan babası.. Ne olursa olsun bir türlü kızamadığı babası..

Gözleri doldu Dulcie' nin. Babasını düşünmek onu ağlatıyordu. Oysa ne güzel, ait olduğunu düşündüğü okula gitmeye hazırlanıyordu. Tüm hüzünlerinden veda edecekti bugün.

Daha fazla düşünmemesi gerektiğini fark etti. Treni kaçırmamalıydı. Valizine götüreceği son eşyasını da koyduktan sonra her şey hazırdı.

Annesi içeri girmişti. " Ahh, onu özleyeceğim. " diye düşündü. Ama annesini üzebileceği için bunu yüksek sesle söylemek istemiyordu.

" Hazırlandın mı tatlım ? "

" Evet, her şeyimi hazırladım. Hogwarts' a gitmek için sabırsızlanıyorum. "

" Çok güzel olacak tatlım, her şey istediğin gibi olacak. Derslerine düzenli çalış. Biliyorsun ki başarının... "

" .. sırrı çok çalışmaktır. " diyerek güldü Dulcie. Annesinin sözünü kesip çocukluğundaki yaramaz Dulcie olmuştu. Sarıldı annesine. Anne kucağı sıcacıktı..

" Seni seviyorum tatlım. Ziyarete geleceğim. "

" Bende seni annecim. Bende seni ziyarete geleceğim. "

Annesiyle yaptığı vedalaşmadan sonra evden dışarı adımını atmıştı. Kapıda onu bekleyen taksi kapısını açtı. Valizlerini bagaja yerleştirdikten sonra taksinin ön koltuğuna oturdu.

Trene bindiğinde, çevresinde onun gibi heycan, hüzün ve sevinç karışımı duygular yaşadığını belli eden bir sürü insan gördü. Bazılarında önceki seferlerin verdiği tecrübe vardı, böyle olanların ilk yılı olmadığını anlamak zor gelmiyordu. " Trende belki kendime arkadaş bulabilirim " diye düşünmüştü. Ancak yeniler onun gibi çekingenken eskilerle iletişim kurmakta bir hayli zordu.

Böylece artık Hogwarts' ın kapısının önünde duruyordu. Tek bir adımıyla Hogwarts' ın içinde olacaktı. Tek bir adımı ile..
Thalia Gérin LeDarc
Ölü
Thalia Gérin LeDarc

RPG Puanı :
Hogwarts'a Gidiş Left_bar_bleue75 / 10075 / 100Hogwarts'a Gidiş Right_bar_bleue

Kadın
Savaş Tarafın : -
Rp Partneri : -
En Belirgin Özellik : -
Asa : -
Ruh Halin : Hogwarts'a Gidiş Hmbl7pv6

Galleon
Galleon: 10
Patronus: Unicorn

Hogwarts'a Gidiş Empty
MesajKonu: Geri: Hogwarts'a Gidiş   Hogwarts'a Gidiş Icon_minitimePtsi Eyl. 07, 2009 5:02 pm

Yaz tatili bitmişti. Okul başlıyordu işte. Thalia zamanının ne kadar güzel geçtiğini anımsadı. İtalya' yı gezmişti, öğlene kadar uyumuştu ve bir dakika bile boş kalmamıştı. Tamamen dinlenmişti işte, sadece erken kalkmanın yorgunluğu vardı. Önceki gece bütün odasını darmadağın etmişti. Eşyalarını bulması yine zor olmuştu. Tüm çekmecelerini karıştırmış, her yere bakmıştı. Hala bulamadıkları vardı. Yatağından kalktı ve perdeleri açmadan banyosuna gitti. Yüzünü yıkadı ve üstünü giyindi. İşte şimdi Hogwarts' a gitmenin heyecanını içinde hissediyordu. Ayna karşısında formasına bakıyor, kendisini inceliyordu. Saçlarına şekil verdikten sonra sandığınından tuttu ve çekiştirmeye başladı. Aşağı inmeyi başarınca onu kuzenininkinin yanına koydu ve masaya oturdu. Gergin olduğu için çok az yemişti.

Tren istasyonuna geldiklerinde Thalia aceleyle insanların arasına karıştı. Annesi koşarak yanına gelmişti. Thalia ise hiç durmadan perona doğru koşuyordu. Tam duvardan geçecekken annesi onu durdurdu ve öptü. "Görüşürüz tatlım." dedi. Thalia heyecanlı bir şekilde başını sallayıp duvardan geçti. İşte oradaydı, Hogwarts Ekspresi. Simsiyah ve upuzun hiç değişmemişti. Thalia kendini içeri attı ve boş bir yer aramaya koyuldu. Kırmızıyla kaplanmış dar koridorda ilerliyordu. Koridor tek kişilik olduğu için öğrenciler sıkışıyordu. Yılın harika geçeceğinden şüphe duymuyordu.
https://hogwarts-rpg.forum.st/karakter-kart-lejant-f5/thalia-grin
Speranza Flower

Speranza Flower

RPG Puanı :
Hogwarts'a Gidiş Left_bar_bleue30 / 10030 / 100Hogwarts'a Gidiş Right_bar_bleue

Kadın
Savaş Tarafın : aydınlık
Rp Partneri : şuan yok
En Belirgin Özellik : zeki inatçı ve güzel
Asa : 20cm açık kahverengi
Ruh Halin : Hogwarts'a Gidiş 37978406tk7qx0

Galleon
Patronus: kuş

Hogwarts'a Gidiş Empty
MesajKonu: Geri: Hogwarts'a Gidiş   Hogwarts'a Gidiş Icon_minitimePtsi Eyl. 07, 2009 5:23 pm

Okul başlamadan bir gün önceydi.Okul için ne gerekliyse almıştık.Çok yorgun bir şekilde eve geldiik.Annem "Çok yorma kendini yarın yola çıkacaksın.Çok geç yatma" dedi.Ben ilk önce biraz uzanıp nasıl bir yıl geçirebileceğimi düşünüyordum ve annemin "Hadi yemeğe" diye bağırmasıyla irkildim ve kalktım.Banyoya elimi yüzümü yıkamaya gittim.Hemen yemeğe indim annemi bekletmek istemedim.Ben annem ve babam yemeğe oturduk.Yemekte babam "Çok heyecanlı görünüyorsun" dedi.Bende "Aslında heyecan pek yapmazdım ama bu sefer çok heyecan yaptım." dedim.Daha sonra yemeğim bitti ve uyumak üzere odama gittim.Uyumaya çalıştım ama ne çare bir türlü uyuyamıyordum.SAbaha doğru uyuyakaldım.Annem sabah beni çağırmaya yanıma geldi ve "Hadi geç kalacaksın kalk." diyerek uyandırdı.Elimi yüzümü yıkadım.YEmek istemiyordum.Hemen yola çıkmak istiyordum.Annemler beni tren istasyonuna kadar getirdi.Annem "Seni çok özleyeceğim hoşçakal canım kızım" dedi.Babamda "Sana hep mektup yollayacağız bir şey olursa sende bize haber ver.Hadi hoşçakal kızım." dedi.Trene bindim ve kendime oturcak yer aramaya başladım ve buldum.Oturdum ve etrafı seyrettim.
Luna Nyks LeDarc
Gryffindor Sınıf Başkanı&2. Sınıf
Luna Nyks LeDarc

RPG Puanı :
Hogwarts'a Gidiş Left_bar_bleue80 / 10080 / 100Hogwarts'a Gidiş Right_bar_bleue

Kadın
Savaş Tarafın : Şu an Aydınlık...
Rp Partneri : Yok
En Belirgin Özellik : ~~Gizemli~~
Asa : Söğüt ağacı,veela saçı,22 santim ve esnemez
Ruh Halin : Hogwarts'a Gidiş Cheesyol1ye8

Galleon
Patronus: Aslan

Hogwarts'a Gidiş Empty
MesajKonu: Geri: Hogwarts'a Gidiş   Hogwarts'a Gidiş Icon_minitimePerş. Eyl. 10, 2009 2:20 pm

Hogwarts treninin kalkmasına on beş dakika vardı ve Luna'nın hemen yetişmesi gerekiyordu yoksa Hogwarts'a elveda diyecekti. Aceleci ve hızlı adımlarıyla koştururken çevrede onun gibi geç kalmış olan büyücü ve çocuklarını görüyordu. Luna saatini kurmuştu; ancak sinir bozucu saat aksilik çıkarmıştı. Buna rağmen Luna erken kalkmaya alışık olduğu için kurtulmuştu. Sonunda 9. ve 10. peronun ortasındaki duvardan Mugglelar'ın dikkatini çekmeden geçmeyi başardı. Trenin dumanları her yeri kaplamıştı, istasyon çocuklarına veda eden ebeveynlerle dolmuştu. Bir an Luna'nın içi cız etti annesinin şu anki yokluğundan dolayı; ama yine de üzgün de olsa trene binmeyi başardı. Hemen kendine bir kompartıman seçtikten sonra yerleşti ve yaşlı gözlerle dışarsını izlemeye koyuldu, bu senenin daha iyi geçeceğini umuyordu, derslerine daha çok asılacaktı şüphe olmaksızın.

Bu sene onun için neşeli iki haber vardı birincisi Sınıf Başkanı olmuştu; rozetini gururla göğsünün üstüne takmıştı. İkincisi de Qudditch takımında Kovalayıcı olarak seçilmiş olmasıydı, şimdi süpürgenin üzerinde havada süzülmeyi ve o üç deliğe Qauffle'ı soktuğunda alacağı alkışı düşünüyordu ve gülümsüyordu kendi kendine. Sene sonunda Qudditch'i onların kazandığında alacakları kupayı hayal ediyordu ve annesinin onunla duyacağı gururu düşünüyordu.
Allécra Nava Whisper
Slytherin Sınıf Başkanı&4. Sınıf
Allécra Nava Whisper

RPG Puanı :
Hogwarts'a Gidiş Left_bar_bleue75 / 10075 / 100Hogwarts'a Gidiş Right_bar_bleue

Kadın
Savaş Tarafın : DarK! Tonight We Drink To Youth..!!
Asa : Kayın, anka teleği, 22 cm
Ruh Halin : Hogwarts'a Gidiş Boupi3ph0

Galleon
Patronus: Gergedan

Hogwarts'a Gidiş Empty
MesajKonu: Geri: Hogwarts'a Gidiş   Hogwarts'a Gidiş Icon_minitimePerş. Eyl. 10, 2009 4:33 pm

Yeni bir dönem. Ve her an ölme isteği...
Alléc artık hiçbir şeyden zevk alamaz olmuştu nefret ediyordu herşeyden. Kendinde. Onu kurtaramamıştı. Ellerinden kayıp gitmişti. Hayatta en değer verdiği insan. Allécra kimseyi bu kadar seveceğini tahmin bile etmiyordu. Yalnız olan olmuştu işte. Biricik kuzeni ellerinin arasından kayıp hiçliğe gitmiti. Bırakmıştı onu. Şimdi hayatta yapayalnızdı. Babası vardı onu seven. Ama o da umrunda değildi. Okul müdireleriyle mutlu olabilirdi. Allécra bırakmıştı onu. Bıraktı o da özgür olsun. Ama Allécra'nın ruhu bedeninde sıkışıp kalmıştı. Hareket edemiyordu, nefes alamıyordu. Sanki bitmişti herşey. Veya hiç varolmamış birşeyin peşinden koşuyordu. Hayat. Unut o sıkıcı sahneyi. Anı yaşa. Ve kötülüklerinle var ol. Artık böyle olacaktı Allécra. Hiçbir zaman eskisi gibi gülemeyecekti. Konuşamayacaktı. Bakamayacaktı, göremeyecekti. Var olamayacaktı.

Bu lanet olası okulu bırakmak istiyordu. Yaşlı malikanelerinde odasına kapanmak ve bir daha çıkmayı bir an olsun düşünmemek. Yasını yaşamak. Ama buna neden olanlara gününü göstermek için and içmişti. Dönemezdi yolundan. Okula gidiyordu. Tek sebep için. İntikam için. İntikam ateşi tüm ruhunu ele geçirmişti. Bundan kurtulmaz imkansızdı. Yalnız ölüm belki çare olurdu. Bir son değil, yeni bir başlangıç.
Hogsmeade ' e geldi ve kendini trene attı. Herkese öldürücü bakışlar atıyordu. Kimse ona gerçekten bakmaya dayamıyorlardı. Lanetlemek istiyordu dünyayı. Ama imkansızdı. Bunu gayet iyi biliyordu.
Koridorda usulca, bir yılan gibi sinsice ilerledi. Kuzenleriyle oturduğu kompartımanda bir Hufflepuff ' lı 2. sınıf öğrencisi vardı. Allécra kompartımanın kapısını hızlıca açtı ve " Defol şurdan. Hadi ne bakıyorsun " . Kız ayağa kalktı meydan okumak istiyordu. Bağırarak " Seni şikayet edeceğim. " Allécra öldürücü bakışlarını kıza yönelterek " Cehenneme git. " dedi ve kız ağlayarak kompartımandan çıkarken arkasından kapıyı serçe kapattı. Kızın eşyalarını yukarıdaki eşya bölmelerinden aldı ve koridora fırlattı. Bu küçük olay onu terletmişti. Uzun siyah saçlarını çantasından çıkardığı tokayla topladı ve çantasından birazcık su aldı ve içti. Ceketini çıkararak karşı koltuğa fırlattı. Yaşlı gözlerini dışarı çevirdi.

~ Bir süre sonra ~

Tren gürültüyle durdu. Allécra biran trenin durduğunu bile anlamamıştı. Dalmıştı. 3 ay boyunca hep geçmişle yaşamıştı. Hissediyordu tüm geleceğide artık geçmişi anmakla geçecekti. Eşyalarını topladı. " Lanet olsun. Sınıf başkanıymış. Hah ! " dedi bağırarak. Koridorda yürüyen insanlar bir an için ona baktılar. Ve bağıranın kim olduğunu anladıklarında yüzlerini geri çevirdiler. Herkes alışmıştı Allécra'nın bu durumuna. Kimse artık yadırgayan gözlerle bakmıyorlardı. Zaten baksalar bile Allécra'nın pek umrunda olmazdı. Lanet okudu herşeye. Ve onu bekleyen birinci sınıfların yanına doğru ilerledi. Ateş saçan gözlerle her birini taradı. Tanıdıklarına başıyla hafifçe selam verdi. Ve kendine güvenen ve kimseyi takmayan bir havayla " Çabuk olun. Buradan gideceğiz. " dedi ve onlara peşinden gelmelerini işaret ederek elini salladı.
Yeni bir dönem. Ve her an ölme isteği....

Hogwarts'a Gidiş
1 sayfadaki 1 sayfası