Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu

Hogwarts RPG

AnasayfaKapıSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Ufak Bir Aile Toplantısı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Oliver H. Whisper
Tılsım Profesörü-Gryffindor B.S-Kurtadam

RPG Puanı :
98 / 10098 / 100

Erkek
Savaş Tarafın : Chiarore Suo Guardia
Rp Partneri : la MİA vita ;)
En Belirgin Özellik : çabuk ve mantıklı karar verme
Asa : maral tüylü abanoz ağacından üretim üzerinde iki tane mavi renkli zümrüt taş var bunlar asayı sahibine karşı gelen büyülerden haberdar ediyor (parlayarak).. Üstelik asa kendi sahibine asla saldırı büyüsü yapmıyor, yapıldığı anda yapan kişinin eli alev alıp yanıyor..
Ruh Halin :

Galleon
Galleon: 360
Patronus: kuzgun

MesajKonu: Ufak Bir Aile Toplantısı   Ptsi Ağus. 10, 2009 7:46 pm

Kişiler: Oliver H. Whisper, Claire Trisha Whisper, Sébastien C. Whisper
Zaman: Akşam üstü yemekten önce
Yer: Profesörün odası
Kurgu: Oliver'ın Claire ve Sébastien'ın kavgalarından dolayı rahatsızlığı ve Claire'ı okul içindeki davranışlarından dolayı uyarmak istemesi..

#RP IN#

Mia Alyssa Ventimiglia&Oliver H. Whisper
Spoiler:

Kullanıcı profilini gör http://magicalhogwarts.highbb.com/
Oliver H. Whisper

RPG Puanı :
98 / 10098 / 100

Erkek
Asa : maral tüylü abanoz ağacından üretim üzerinde iki tane mavi renkli zümrüt taş var bunlar asayı sahibine karşı gelen büyülerden haberdar ediyor (parlayarak).. Üstelik asa kendi sahibine asla saldırı büyüsü yapmıyor, yapıldığı anda yapan kişinin eli alev alıp yanıyor..
Ruh Halin :

Galleon

MesajKonu: Geri: Ufak Bir Aile Toplantısı   Ptsi Ağus. 10, 2009 8:51 pm

Oliver'ın dersleri bitmişti ve akşam yemeğinden önce bahçede biraz gezintiye çıkmaya karar verdi. IV. kattaki odasından dışarı çıkıp merdivenlerden aşağı inmeye koyuldu. Koridorlarda öğrenciler sınıflarına gidip geliyor, kimileri ise acıktığını söyleyip akşam yemeği için sabırsızlandığını belirtiyorlardı. "Merhaba Profesör" dedi bir çocuk. "Merhaba Nemecheck, nereye böyle?" dedi Profesör Whisper çocuğa sıcakkanlılıkla, çocuk yukarı doğru aceleyle çıkıyordu. "Astronomi kulesinde kitabımı unutmuşumda.. Onun için acil çıkmam lazım" dedi çocuk, Oliver onu daha fazla tutmamak için "Hemen kaybetmeden koş git al.Daha sonra görüşürüz" dedi ve yoluna devam etti. Oliver zemin katın merdivenlerinden aşağı doğru giderken Giriş Salon'unun başında kuzenleri Cris ve Claire'ı gördü. İlk başta sevinmişti onların yan yana durmasına fakat onlara doğru yaklaşınca onların kavga ettiğini anlaması pek güç olmadı.

"O kanıbozukta ne buluyorsun anlamıyorum Cris. Bizim gibi soylu bir aileye hiç uygun bir şekilde davranmıyorsun." dedi Claire Cris'e küçümser gözlerle bakarak. Oliver onun babasıyla ne kadar zıt yönlü olduğunu bir kez daha anlamıştı. "Neden benim ilişkime karışıyorsun anlamıyorum, ayrıca Rolande'e bir daha hakaret etme. Zaten son olaydan dolayı senin kuzenim olduğunu söylemekten bile utanıyorum. Bir daha ne bana nede ona yaklaşma, yetti artık. Oliver'a şikayet etmek zorunda kalacağım" dedi Cris. Oldukça sinirli görünüyordu, alnındaki damarlar meydana çıkmış atıyordu. Oliver merdivenlerden hızla inip onlara doğru yaklaşırken Claire yine konuşmaya başladı. "Ah, zaten yaptığın bundan başka değilki. İspiyonculuktan başka bir şey bilmezsin. Soyumuzu kirletiyorsun Cris. Tıpkı babam gibisin, o da kanı bozuklarla dostluk kurardı.Ayrıca istediğin kadar Oliver'a söyleyebilirsin, olanları duysa... " diye konuşurken Claire, Oliver onlara doğru yaklaşarak "Ne olur Claire? Çok mu kızarım?" dedi sinirle. Claire ve Cris bir anda daha önce farketmediği Oliver'a çevirirken Oliver konuşmasına devam etti. "Nedir bu rezalet? Olanları duymam fazla uzun sürmedi ve oldukça sinir bozucuydu. Siz ikiniz artık kendinize gelmelisiniz. Bu akşam odamda bekliyorum sizi!" dedi Oliver ve dışarı çıkmaktan vazgeçip odasına doğru yol aldı. Akşam yemeği yememeye karar verdi.

Oliver akşam yemeğinin vakti geçtikten sonra iyice sabırsızlanmış ve Cris ile Claire'ın gelmesini beklemeye koyulmuştu. Olanlardan dolayı gerçekten çok sinirliydi. Claire'ın Slytherin dışındaki kişilere kötü davranması, onlara hakaret etmesi ve kötü büyüler yollaması oldukça mide bulandırıcıydı. Üstelik Cris'le yaptığı kavgalarda cabası. Son gördüğü olay ise Oliver'ın sabrını taşıran damla olmuştu. Uzunca bir bekleyişin ardından kapı iki kere tık tıklandı. Oliver gelenin kim olduğunu tahmin ettiği için sert bir ses tonuyla "Girin" dedi. Kapı açıldı ve Oliver'ın Slytherinli kuzeni Claire içeriye doğru adımını attı. Daha sonra masanın önündeki sandalyelerden birinin önüne geçip "Oturabilir miyim?" diye sordu. Oliver *evet* anlamında kafasını salladı. Claire yerine oturduktan sonra Cris'i beklemeye koyuldu. Çok geçmeden Cris'te geldi ve kapıyı tıklattı. Oliver sandalyeden kalktı ve kapıyı açtı. Cris içeriye girip Oliver'ın eliyle işaret ettiği yere oturduktan sonra Oliver kapıyı kilitledi ve masasındaki yerini aldı.

"Sizin derdiniz ne? İki kuzenin bu kadar kavga etmesinin sebebi nedir?" diye sorar sormaz Claire ve Cris aynı anda savunmaya geçti ve konuşmaya başladılar. "Ailemizin.. Rolande'e saldır... soyunu bozuyor kanı bozuk... dı. buna nasıl karşılık... o kız bunu haketti... neyi haketti, daha geç..." "Yeter!" diye bağırdı Oliver. "Hep bir ağızdan konuşmayı kesin. İkinizide tek tek dinleyeceğim" dedi Oliver ve Cris'in yüzüne sinirle bakan Claire'a dönüp "Evet, seni dinliyorum" dedi ve savunmasını beklemeye koyuldu..

Spoiler:

Spoiler:

Claire Trisha Whisper
Ölü

RPG Puanı :
90 / 10090 / 100

Kadın
Savaş Tarafın : darkSide..!
Rp Partneri : Neitham James Dawson ^^
En Belirgin Özellik : öfke
Asa : 'karanLığın nefesi'
Ruh Halin :

Galleon
Galleon: 510
Patronus: 'yarasa'

MesajKonu: Geri: Ufak Bir Aile Toplantısı   Ptsi Ağus. 10, 2009 9:29 pm

Claire her zamanki gibi kuzenini yalnız yakalamış ve sataşmak için kollarını sıvamıştı. Kuzeninin aptal savunmalarını bastırıp tehditler savuracakken duyduğu ses genç cadıyı susturmaya yetmişti. “ .... ayrıca istediğin kadar Oliver'a söyleyebilirsin, olanları duysa... " "Ne olur Claire? Çok mu kızarım?" İkisi de hızla sesin geldiği yere çevirdi kafalarını. Anlaşılan Oliver her şeyi duymuştu. Yalan söyleyip sıyrılmaya çalışamayacaktı şüphesiz. Soğuk bakışlarını, Ona evini açan profesöre dikti. Umursamıyordu ama eğer işitmesi gerekiyorsa bu azarı , el mecbur dinleyecekti. " Nedir bu rezalet? Olanları duymam fazla uzun sürmedi ve oldukça sinir bozucuydu. Siz ikiniz artık kendinize gelmelisiniz. Bu akşam odamda bekliyorum sizi!"

Claire profesörün uzaklaşmasını bekledi. Gözden kaybolduğundan emin olunca asasını Cris ‘ in anlına dayadı. Hırlayarak konuşmaya başladı , nefretini ustalıkla yüzüne yapıştırıken “ Daha sonra tekrar görüşeceğiz. Minik aile toplantımız sonlandığında kanı bozuk Rolande ‘ ni aramaya başlayacağım. Ve bu olanların bedelini ona ödeteceğim! “ yavaşça uzaklaştı ama gardını indirmedi. “ Şimdi git kuzen. Ve sakın bir aptallık yapıp elini cüppene yaklaştırma. Unutma bu aptal okul umurumda bile değil! “

Kuzeninin ağzında gevelediği aptalca şeyleri dinlemeye bile tenezzül etmeden uzaklaşmasını izledi. Yalnız kaldığında hışımla ortak salonun yolunu tuttu. Yemek yemeyecekti. Zaten bu sinirle o kadar gürültüye susup geçemeyeceği için ortak salonda durması daha iyi olurdu. Akşam odasında onları bekleyecek olan Oliver aklına gelince yüzünü buruşturdu. Anlayamıyordu bir türlü. Oliver kesinlikle kuzenini tutacaktı. Claire yine kötü çocuk olacak ve azarını işitecekti. Aptal babasının kabahatiydi bunlar! Ama hayır, genç cadı elinde sonunda her şeyin intikamını alacak kadar güçlenebilecekti. Ve o zaman herkes hak ettiği yerde olacaktı. İçinden lanetler savurarak yemek saatinin bitmesini bekledi. Zaman yaklaşınca yerinden usulca kalkıp koridora yöneldi. Hızla Oliver ‘ ın odasının önüne gitti. Sertçe kapıyı çaldı ve soğuk bir *evet* ile birlikte içeri girdi. Oturmak için gayet öfkeli bir şekilde izin isteyip onayla birlikte koltuğa yumuldu. Bir süre sonra aptal kuzeni Cris de gelince profesör patladı. "Sizin derdiniz ne? İki kuzenin bu kadar kavga etmesinin sebebi nedir?" İki kuzen aynı anda konuşmaya başlamış ve oldukça anlamsız bir gürültü çıkarmışlardı. Profesör araya girip susturmuş ve Claire ‘ ın konuşmasını beklemeye başlamıştı. Genç cadı hırlayarak sözüne başladı

“ Benim sorunlarımla ilgilenmenize ihtiyacım yok PROFESÖR! Söyleyeceklerinizi dinleyip gitmek istiyorum. Eğer kafanızda uygun bir ceza varsa memnuniyetle kabul ederim, zorluk çıkarmaya çalışmayacağım. Görüşlerim için kimseden nasihat almaya ihtiyacım yok. Sevgili amcanıza benzeyemediğim için gerçekten üzgünüm profesör. Ama annemi öldürmesi… Hımm… Nasıl derler- biraz bozdu moralimi! Ama nasılsa ölüm yiyendi öyle değil mi? Hiç biriniz umursamayarak hayatlarınıza devam ettiğinize göre! “ öfkeyle kıstı gözlerini.

“ O yüzden sakın bana babammış gibi davranmaya kalkmayın. Babam size göre oldukça iyi yaptı zaten görevini! Rolande ‘ ye gelince… Cris aptal kızın gözünü boyamak için beni ortaya atmasın. Beni rahatsız etmezlerse, kimseyi koridordan kazımak zorunda kalmazsınız! “

Claire pis pis baktı Cris’ e. Meydan okurcasına konuşmuştu ama bu olay başlı başına saçmalıktı. Ne yani? Profesör kuzeni, yetkilerini kullanıp Claire ‘ ı kendi istediği gibi biri mi yapacaktı? Bunun imkansız olduğunu bilmiyor muydu? Buna rağmen bu konuşma çok yersiz aptalcaydı. Düşüncelerini susturarak tekrar Oliver ‘ a döndü. Soğuk bakışlarını profesörün üzerinde sabitleyip beklemeye başladı…
Kullanıcı profilini gör
Sébastien C. Whisper
5. Sınıf

RPG Puanı :
80 / 10080 / 100

Erkek
Savaş Tarafın : Chiarore Sua Guardia
Rp Partneri : Rolande this is my angel ....! This is not lie this is really
En Belirgin Özellik : Kıskanç
Asa : Ateşin Soğukluğu
Ruh Halin :

Galleon
Galleon: 10
Patronus: Seçilmedi

MesajKonu: Geri: Ufak Bir Aile Toplantısı   Salı Ağus. 11, 2009 1:07 am

Clair her zamanki gibi beni yalnız başıma yakalamıştı ve sataşmaya başlamıştı onunla kavga etmek gücünü tüketiyor gibiydi onunla başa çıkamıyordu kendisini her şeyden dolayı suçlamaya başlamıştı tartışma sürerken daha fazla dayanamayıp olanları Oliver’e söyleme kozunu kullanmıştı ama o bunu hiç önemsememiş gibi : . “ .... ayrıca istediğin kadar Oliver'a söyleyebilirsin, olanları duysa... " sözü yarıda kalmıştı çünkü sinirli bir ses konuşmayı kesmişti "Ne olur Claire? Çok mu kızarım?" birden ikimizde kafalarımızı sesin geldiği yöne çevirmiştik sesin sahibi Oliver den başkası değildi.Bunların olmasına memnundum bu sorunun hemen bitmesi gerekiyordu. " Nedir bu rezalet? Olanları duymam fazla uzun sürmedi ve oldukça sinir bozucuydu. Siz ikiniz artık kendinize gelmelisiniz. Bu akşam odamda bekliyorum sizi!" evet odasına çağırmıştı beni tabi ki gidecektim kurtuluşum yoktu.Profesör ‘ün gittiğinden emin olan Clair bana dönmüştü her zamanki olduğu gibi beni yine tehdit edecekti bu sefer ileri gitmiş asasını anlıma dayamıştı : “ Daha sonra tekrar görüşeceğiz. Minik aile toplantımız sonlandığında kanı bozuk Rolande ‘ ni aramaya başlayacağım. Ve bu olanların bedelini ona ödeteceğim! “ yavaşça uzaklaştı ama gardını indirmedi. “ Şimdi git kuzen. Ve sakın bir aptallık yapıp elini cüppene yaklaştırma. Unutma bu aptal okul umurumda bile değil! “ Bu onu çok sinirlendirmişti birden gözünü karartıp bu sorunu köklü olarak değiştirmeyi düşünmüştü asamla oynadığımı görünce bana uyarıda bulunmuştu artık beni bile takmıyordu.Sonra her zamanki gibi arkasını dönüp gitmişti bu hareketlerine artık dayanamıyordu sessizce hiçbir şey yapmadan yürümeye başladı artık işler tehlikeli olmuştu ve etrafındakiler tehlike içindeydi özelliklede Rolande onun peşinden ayrılmaması gerekiyordu her an .Beklide ayrılmalıydım evet bunu ciddi olarak düşünecektim sonra her şey bir anda üstüme gelmeye başladı sinirden deliye dönmüştüm koşmaya başladım durmaksızın sürekli kendimi kaybedip düşene kadar.Gözlerimi açtığımda Hogwarts bahçesindeydim etrafım açıklıktaydı ve boylu boyunca uzanmıştı burnumu silerek yerden kalktım Profesörün buluşma isteğine az kalmıştı hızlı bir şekilde odasına doğru yürümeye başladım oraya geldiğimde içerde iki kişinin sesi geliyordu sessizce kapıyı tıklatıp gir demsini beklemeden içeri girdim en son ben gelmiştim Profesör oturmamı işaret edene kadar orda öylece bekledim sonunda oturduğumda birden bağırmaya başladı : . "Sizin derdiniz ne? İki kuzenin bu kadar kavga etmesinin sebebi nedir?" birden konuşmaya atılmıştım ama Clair de boş durmamıştı sonunda Profesör dayanamayıp bizi susturmuş Clair’e söz vermişti sinirli bir şekilde sözü aldığında ona tiksintiyle baktım : “ Benim sorunlarımla ilgilenmenize ihtiyacım yok PROFESÖR! Söyleyeceklerinizi dinleyip gitmek istiyorum. Eğer kafanızda uygun bir ceza varsa memnuniyetle kabul ederim, zorluk çıkarmaya çalışmayacağım. Görüşlerim için kimseden nasihat almaya ihtiyacım yok. Sevgili amcanıza benzeyemediğim için gerçekten üzgünüm profesör. Ama annemi öldürmesi… Hımm… Nasıl derler- biraz bozdu moralimi! Ama nasılsa ölüm yiyendi öyle değil mi? Hiç biriniz umursamayarak hayatlarınıza devam ettiğinize göre! “ Bu kız annesin ölümünü bize yıkmaya çalışıyordu onun dediklerinde en ufak yumuşama yoktu annesi ölüm yiyen annesi sonra tekrar konuştu : “ O yüzden sakın bana babammış gibi davranmaya kalkmayın. Babam size göre oldukça iyi yaptı zaten görevini! Rolande ‘ ye gelince… Cris aptal kızın gözünü boyamak için beni ortaya atmasın. Beni rahatsız etmezlerse, kimseyi koridordan kazımak zorunda kalmazsınız! “ Babam demesi beni iyice kızdırmıştı ne cüretle onu bu işe katardı ellerim titremesi kontrol edemiyordum vücudum olağan’ın dışında bir titreme sarmıştı birden patlayacağımı anladım sonra Rolandeyi ve onla öpüştüğümüz anlar aklıma gelmişti sonunda konuşacak kadar sakinleşip sözü aldım : ‘’ Profesör kuzenim bana ve sevgilime bir çeşit kin besliyor bizi çekemiyor ve her fırsatta zarar vermeye çalışıyor ve bunda da başarılı oldu ‘’ artık sakinleşemiyordu köpürmeye başladı ve Clair’e dönüp : ‘’ Yemin ederim Rolandeye dokunursan o karanlık lanet olasıca kalbini kendi elimle söker sana yediririm bana baban hakkında hiçbir şey söyleme annen öldüğü için gerçekten sevindim dünyadan bir pislik daha temizlenmiş oldu ‘’ sinirden kendimi tutamayıp önümdeki masayı tekmelemiştim ..
Kullanıcı profilini gör
Oliver H. Whisper

RPG Puanı :
98 / 10098 / 100

Erkek
Ruh Halin :

Galleon

MesajKonu: Geri: Ufak Bir Aile Toplantısı   Salı Ağus. 11, 2009 1:23 pm

Oliver sorusunu sorar sormaz Claire konuşacaklarını önceden hazırlamış gibi hiç düşünmeden konuşmaya başlamıştı. “ Benim sorunlarımla ilgilenmenize ihtiyacım yok PROFESÖR! Söyleyeceklerinizi dinleyip gitmek istiyorum. Eğer kafanızda uygun bir ceza varsa memnuniyetle kabul ederim, zorluk çıkarmaya çalışmayacağım. Görüşlerim için kimseden nasihat almaya ihtiyacım yok. Sevgili amcanıza benzeyemediğim için gerçekten üzgünüm profesör. Ama annemi öldürmesi… Hımm… Nasıl derler- biraz bozdu moralimi! Ama nasılsa ölüm yiyendi öyle değil mi? Hiç biriniz umursamayarak hayatlarınıza devam ettiğinize göre! “ diye lafa girdi, bütün öfkesini dışa vuruyor dağılan hayatı için aileyi suçluyordu. Oliver onu anlayışla karşılamaya çalışıyordu ama yaptıkları göz yumulacak gibi değildi artık. Araya girmeye, onu sakinleştirmeye çalışmka için "Claire..." diye söze girdi Oliver ama Claire şuan onu duyacak durumda değildi. Büyük bir hışımla “ O yüzden sakın bana babammış gibi davranmaya kalkmayın. Babam size göre oldukça iyi yaptı zaten görevini! Rolande ‘ ye gelince… Cris aptal kızın gözünü boyamak için beni ortaya atmasın. Beni rahatsız etmezlerse, kimseyi koridordan kazımak zorunda kalmazsınız! “ diye sözüne devam etti ve sonrasında sadece susup etrafına korku saçan gözlerle baktı. İlk defa aile içinde bu konulara giriliyordu. Ailenin çoğu Claire' ın babasını öldürdüğünü bildiği halde durumu kabullenmeye çalışmıştı ama bunları yeniden duymak Cris için pek iyi olmamıştı. Vücudu kasılmaya ve istemsizce titremeye başlamıştı. Onun bu görüntüsü Oliver'ı gerçekten korkutmuştu.

Derken Cris biraz daha sakinleşmiş ve söze başlamıştı: "Profesör kuzenim bana ve sevgilime bir çeşit kin besliyor bizi çekemiyor ve her fırsatta zarar vermeye çalışıyor ve bunda da başarılı oldu" dedi bir anda hiddetlenmişti. Daha fazla kendini tutamıyordu; Claire 'a dönerek "Yemin ederim Rolandeye dokunursan o karanlık lanet olasıca kalbini kendi elimle söker sana yediririm bana baban hakkında hiçbir şey söyleme annen öldüğü için gerçekten sevindim dünyadan bir pislik daha temizlenmiş oldu" dedi çemkirircesine ve sözlerini bitirir bitirmez sinirlerine hakim olamayarak önündeki küçük servis masasını tekmeleyerek kırdı. Oliver bunu pek dikkate almadan - çünkü masa kendi kendine tamir olup aynı yerine gelmişti bile- sadece ikisine şaşkınlıkla bakıyordu. Duyduklarına inanamıyordu, kuzenleri birbirlerine karşı büyük nefret besliyordu. Söyledikleri sözler, özellikle Cris'in dedikleri -Claire'a alışılmıştı- Oliver'ı gerçekten şaşırtmıştı. O böyle bir çocuk değildi. Sinirlerine hakim olmaya çalışan Oliver ilk olarak Claire'a hitap ederek "Annenin öldürülmesi ne benim, ne Cris'in ne de, diğer aile üyelerinin suçu değil; ilk olarak bunu kafana sok. Babanın yaptığı bu şeyi aileye yıkmaya çalışma..." Oliver sesini yükseltmişti; çünkü Claire karşı çıkacak gibi oldu. "...babanın iyi bir şey yaptığını savunmuyorum, benim sorumluluğumda olan hiçbir şahsiyetinde böyle düşünmesini istemiyorum.!" deyip Cris'e sinirli bir bakış fırlattı ve "Evet, Cris amcamın yaptığı gerçekten kötü. Ama Claire sonuçta bu bir savaştı, herkes birbirini öldürüyordu. Eğer baban anneni öldürmeseydi, daha çok insan ölücekti. Ayrıca babanın işi buydu, o bir seherbazdı. Zaten bunları konuşmak için artık çok geç değil mi? Sen zaten kendince bu hikayeyi sonlandırmadın mı? Şimdi ne istiyorsun, herkes herkese düşman mı olsun bu ailede? Ben buna izin vermiyorum, vermeyeceğimde.." iyice sinirlenen Oliver artık bağırıyordu ".. Ben bu aileye yıllarımı verdim, bu aile tekrar dağılmayacak." dedi hiddetle, sustuğunda farketmişti; artık ayaktaydı. Ne ara kalktığını hatırlamıyordu gidip tekrar yerine oturarak sakinleşmeye çalıştı.

Cris de Claire da biraz korkmuş görünüyordu, neticede Oliver'ın bu kadar sinirlendiği nadir görülürdü ki onlar buna hiç şahit olmamıştı.Biraz daha sakinleşen Oliver "Son olaylar, Rolande' e olanlardan bahsediyorum, gerçekten onur kırıcı Claire. Senin hakkında böyle haberler duymak istemiyorum artık. Ve sen Cris, Rolande ile olan ilişkiniz ne boyutta olduğunu bilmiyorum, doğru bulduğumda söylenemez. Bir şey demiyorum şimdilik ama dikkatli olursan sevinirim, hareketlerine dikkat etsen iyi olur. Söylediklerine gelince, bunları senden duymak beni çok şaşırttı ve üzdü. Sen içinde kötülük besleyecek bir insan mısın? Hiçbir insanın ölmesi başka bir insanı sevindiremez, o insan ne kadar kötü olursa olsun, herkes ikinci şansı haketmiyor mu, senin içinde böyle değil miydi bu?" sakindi ama sözleriyle Cris in canını yaktığını biliyordu Oliver. " Bir daha birbirinize düştüğünüzü görmek istemiyorum. Claire sen de hem Cris ten hem de Rolande' den özür dileyeceksin.Birbirinizden nefret etseniz bile birbirinizin hayatlarına saygı beslemek zorundasınız." dedi. Claire bu sözleri duyduktan sonra hemen karşı çıkmaya yeltendi...

Spoiler:

Claire Trisha Whisper
Ölü

RPG Puanı :
90 / 10090 / 100

Kadın
Savaş Tarafın : darkSide..!
Rp Partneri : Neitham James Dawson ^^
En Belirgin Özellik : öfke
Asa : 'karanLığın nefesi'
Ruh Halin :

Galleon
Galleon: 510
Patronus: 'yarasa'

MesajKonu: Geri: Ufak Bir Aile Toplantısı   Salı Ağus. 11, 2009 7:11 pm

Claire Cris ‘ e nefretle baktı. Annesine laf söylemişti ve bunu daha sonra *baş başayken* ödetecekti. Babasının gurur duyduğu Cris , aynı onun gibiydi işte! Ama bunları elinde sonunda ödeyeceklerdi. Claire nefretini bastırıp Oliver ‘ ı dinlemeye başladı. Anlayışlı olma çabaları zırvalıktı. Elbette hepsi suçlulardı! Claire ‘ a bunun aksini ispat etmeleri olanaksızdı ve Oliver bunu adı gibi biliyor olmalıydı. Gözlerini nefretle kısarak dinledi büyük kuzenini. Ama umursamıyordu, asla umursamayacaktı. Onlar annesini almışlardı ve hiçbir şey bunu değiştiremezdi. Oliver ‘ ın son sözleriyse bardağı taşıran son damla olmuştu. " Bir daha birbirinize düştüğünüzü görmek istemiyorum. Claire sen de hem Cris ten hem de Rolande' den özür dileyeceksin.Birbirinizden nefret etseniz bile birbirinizin hayatlarına saygı beslemek zorundasınız."

Ne saçmalıyordu bu böyle? Bir de özür mü dileyecekti? Öfkeyle kalktı yerinden ve bağırmaya başladı. “ Bana bak Oliver. Yüzüme bak! Saçlarıma gözlerime bak! Annemi görmüyor musun? Her aynaya baktığım da gördüğüm şeyi görmüyor musun! Onun ölüşünü izledim Oliver! Babama o zaman bile aşkla bakıyordu! Ben gördüm! Babamın ona yaptıklarını gördüm! Onca kan onca acı! Çok küçüktüm Oliver! Babam kafayı yediğinde ben vardım o evde! Hiç kimse yoktu! Sırf bu kadar benziyorum diye yıllarımı acıyla geçirdim! Sizin çok sevdiğiniz amcanız hiçbir şeyden haberi olmayacak kadar küçük bir çocuğa yasak lanetlerle işkence yaparken nerdeydiniz! Şimdi yaptıklarımın hesabını soran adam o zaman nerdeydi! Ve- ve şimdi karşıma geçmiş özür dilememi mi bekliyorsun! Ne için özür dileyeceğim Oliver! Neden dileyeceğim! Senin egon tatmin olsun diye mi! Yoksa aile dağılmasın diye mi! Soyadını taşımak benim arzum değildi! Çok kıymetli amcanın tek mirası bu ve bunlar! “ Claire deliye dönmüştü. Kontrolden çıkmış gibiydi. Üzerini çıkarmaya başladığında ne yaptığını anlayamamışlardı kuzenleri. Sırtını açtı ve derin yara izlerini gösterdi. “ Bak Oliver! Amcanın güzel hediyeleri! Neden geçmediklerini tahmin ediyorsundur heralde! Bu yüzden sakın bana aileden bahsetme! Ve sakın özür dilememi bekleme! Ve sen Cris! Aynı amcan gibi olduğunu ispatlamak için geç kaldın! Annemin adını ağzına bir daha alırsan doğduğuna pişman ederim seni! Ve söylediğin şeyleri yapmayı dene! Dene ve sonuçlarını gör! “

Cüppesini üzerine geçirdi. İlk defa konuşulmuştu bunlar ve hiç hoş bitmeyeceği de en başından belliydi. Claire öfkeyle Oliver ‘ a baktı. Tıslayarak konuşmaya başladı. “ Bu konuşma benim için burada bitmiştir! Sakın bir daha işime karışmayın! Ben annem kadar aptal değilim, bunu aklınızdan çıkarmayın! “ Hızla kapıya yöneldi genç cadı. Sinirden titreyen ellerine baktı. Gözleri dolmuştu ve ağlamak üzereydi. Yıllarca yuttuğu her şey şimdi nefretle saçılmıştı sözcüklere. Ama ağladığını kimsenin görmesine izin veremezdi. Kapıyı var gücüyle çarpıp koridorun karanlığında gözden kayboldu. Sessiz koridorda tek kulağa çalınan şeyse, genç cadının acıyla harmanlanan birkaç hıçkırığı oldu….
Kullanıcı profilini gör
Oliver H. Whisper

RPG Puanı :
98 / 10098 / 100

Erkek
Ruh Halin :

Galleon

MesajKonu: Geri: Ufak Bir Aile Toplantısı   Perş. Ağus. 13, 2009 11:25 pm

Oliver bu lafı söyler söylemez Claire yerinden kalkıp hiddetle bağırmaya başlamıştı, Oliver bundan oldukça rahatsız olmuştu. O yaştaki bir çocuk nasıl bu kadar dik başlı oluyordu anlamıyordu. Uzunca bir konuşma yaptı. "....Ne için özür dileyeceğim Oliver! Neden dileyeceğim! Senin egon tatmin olsun diye mi! Yoksa aile dağılmasın diye mi! Soyadını taşımak benim arzum değildi! Çok kıymetli amcanın tek mirası bu ve bunlar! " diye bitirmişti sözünü. En azından Oliver öyle sanıyordu. Sonra Claire birden soyunmaya başlamış sırtındaki derin yaraları gösteriyordu. “ Bak Oliver! Amcanın güzel hediyeleri! Neden geçmediklerini tahmin ediyorsundur heralde! Bu yüzden sakın bana aileden bahsetme! Ve sakın özür dilememi bekleme! Ve sen Cris! Aynı amcan gibi olduğunu ispatlamak için geç kaldın! Annemin adını ağzına bir daha alırsan doğduğuna pişman ederim seni! Ve söylediğin şeyleri yapmayı dene! Dene ve sonuçlarını gör! “ diye bağırdı ardından. Oliver yara izlerinden oldukça rahatsız olmuştu Claire biran evvel kapasın diye dua ediyordu. "Yeter Claire. Babana olan hırsını bizden çıkarmak zorunda değilsin ve artık Whisper ailesine göre davranmak zorundasın, bizim malikanemizde herkes birbirine saygı göstermek zorunda." diye konuşurken Claire onu dinlemeden lafa girdi ve “ Bu konuşma benim için burada bitmiştir! Sakın bir daha işime karışmayın! Ben annem kadar aptal değilim, bunu aklınızdan çıkarmayın! “ dedi tıslayarak. Oliver daha bir şey diyemeden Claire kapıyı çarpıp hızla dışarı çıkmıştı bile. Oliver yerinde öylece kalakaldı ve Cris'in suratına baktı. Bu durumda ne yapılabilirdi ki? Claire'ın peşinden mi gidecekti, hayır bunu yapmayacaktı. Oliver odada kalıp Cris'le konuşmasına devam etmeye karar verdi. Bu seferki mesele aile ile değil daha çok Hogwarts ile ilgiliydi. Oliver Cris'e döndü ve "Biliyorsun ki yarın Cadılar Bayramı. Büyük bir şölen olacakmış. Sen kimle geleceksin diye sormayacağım tabiki" dedi Oliver Cris'in gözlerini kaçırdığını görünce. "Kız arkadaşın, Rolande. Onu kütüphanede bir arkadaşıyla sık sık görüyorum. Bu normal bir şey çalışkan bir insan. Ama bir defasında onları bir kitabı çok dikkatle incelerken gördüm. Başka bir gün ise gizlice bir şeyler yapıyorlardı" dedi Oliver ve Cris'e baktı. Bundan haberi olup olmadığını anlamaya çalışıyordu ama bir türlü Cris'le göz göze gelemediler. "Bak Cris, Hogwarts'ı Dumbledore'un ardından çok daha kötü bir dönem bekliyor. Ölüm Yiyenler harekete geçmek için an bekliyor. Açıkcası fazla bekleyeceklerinide sanmıyorum. Siz bunları düşünmek için henüz çok gençsiniz, savunma yapamayacak kadarda güçsüz. Bu yüzden, lütfen, sen ve arkadaşlarını bu tarz şeylerin peşinde görmek istemiyorum. Eğer şüphelendiğin, duyduğun ya da gördüğün bir şey olursa lütfen bana söyle. Senle konuşup tartışabiliriz. Hatta Dora ile birlikte bile tartışabiliriz. Ama kendi başınıza bir şeyleri karıştırmak size bir zarar verebilir" dedi Oliver. Son sözleri söylerken özellikle Cris'in kaçan gözlerine doğru baktı. Ellerini masasının üstüne koydu. "Bu konuda bana söylemek istediğin bir şey umarım vardır" dedi Oliver. Cris'ten gelecek cevabı ilgiyle bekledi..

Spoiler:

Sébastien C. Whisper
5. Sınıf

RPG Puanı :
80 / 10080 / 100

Erkek
Savaş Tarafın : Chiarore Sua Guardia
Rp Partneri : Rolande this is my angel ....! This is not lie this is really
En Belirgin Özellik : Kıskanç
Asa : Ateşin Soğukluğu
Ruh Halin :

Galleon
Galleon: 10

MesajKonu: Geri: Ufak Bir Aile Toplantısı   C.tesi Ağus. 15, 2009 11:21 pm

Seabstien daha ne olduğunu anlamadan kuzeni büyük bir öfke ile konuşmaya başlamıştı : . "....Ne için özür dileyeceğim Oliver! Neden dileyeceğim! Senin egon tatmin olsun diye mi! Yoksa aile dağılmasın diye mi! Soyadını taşımak benim arzum değildi! Çok kıymetli amcanın tek mirası bu ve bunlar! " soyunmaya başlamıştı sırtındaki yaraları gösteriyordu : “ Bak Oliver! Amcanın güzel hediyeleri! Neden geçmediklerini tahmin ediyorsundur heralde! Bu yüzden sakın bana aileden bahsetme! Ve sakın özür dilememi bekleme! Ve sen Cris! Aynı amcan gibi olduğunu ispatlamak için geç kaldın! Annemin adını ağzına bir daha alırsan doğduğuna pişman ederim seni! Ve söylediğin şeyleri yapmayı dene! Dene ve sonuçlarını gör! “ birden işler sapa sarmıştı Cris nasıl böyle bir duruma geldiğini bilemiyordu : . "Yeter Claire. Babana olan hırsını bizden çıkarmak zorunda değilsin ve artık Whisper ailesine göre davranmak zorundasın, bizim malikanemizde herkes birbirine saygı göstermek zorunda." Sadece onları dinliyordu ama kuzeni son bir hareket ile kapıyı çarpıp çıkmıştı Oliver de arkasından baka kalmıştı sonra kendisine dönen Oliver sakin bir ses tonu ile : "Biliyorsun ki yarın Cadılar Bayramı. Büyük bir şölen olacakmış. Sen kimle geleceksin diye sormayacağım tabi ki" ondan gözlerini kaçırmıştı Cris Rolande yi biliyorlardı o sırda konuşmasına devam etmişti : "Kız arkadaşın, Rolande. Onu kütüphanede bir arkadaşıyla sık sık görüyorum. Bu normal bir şey çalışkan bir insan. Ama bir defasında onları bir kitabı çok dikkatle incelerken gördüm. Başka bir gün ise gizlice bir şeyler yapıyorlardı" bunu onun demesi kafasını karıştırmıştı o bile ne döndüğünden haberi yoktu birden Rolande’ye karşı bir kızgınlık hissetti : "Bak Cris, Hogwarts'ı Dumbledore'un ardından çok daha kötü bir dönem bekliyor. Ölüm Yiyenler harekete geçmek için an bekliyor. Açıkcası fazla bekleyeceklerinide sanmıyorum. Siz bunları düşünmek için henüz çok gençsiniz, savunma yapamayacak kadarda güçsüz. Bu yüzden, lütfen, sen ve arkadaşlarını bu tarz şeylerin peşinde görmek istemiyorum. Eğer şüphelendiğin, duyduğun ya da gördüğün bir şey olursa lütfen bana söyle. Senle konuşup tartışabiliriz. Hatta Dora ile birlikte bile tartışabiliriz. Ama kendi başınıza bir şeyleri karıştırmak size bir zarar verebilir" ona öylece bakakalmıştı Cris sonra kendini toparlayıp : ‘’ Benim ortalıkta ne döndüğünden haberim yok ve bu işlere artık burnumu sokmayacağım ben biliyorum ki atalarımız iyilik için dövüştüler ve sanırım bunun tekrar birleştirilmesi lazım ‘’ kafam çok karmakarışık bir şekilde onun cevabını merak ediyordum.
Kullanıcı profilini gör
Oliver H. Whisper

RPG Puanı :
98 / 10098 / 100

Erkek
Ruh Halin :

Galleon

MesajKonu: Geri: Ufak Bir Aile Toplantısı   Paz Ağus. 16, 2009 12:13 am

Oliver Sébastian'a bakarken o konuşmaya başladı. "Benim ortalıkta ne döndüğünden haberim yok ve bu işlere artık burnumu sokmayacağım ben biliyorum ki atalarımız iyilik için dövüştüler ve sanırım bunun tekrar birleştirilmesi lazım" dedi çok kısa ve düşüncelerini direk belirterek. Oliver bu sözü karşısında donakalmıştı. Cris'in bu tarz şeylerden hoşlandığını sanırdı, aslında bu onun biraz da içini rahatlatmıştı, neticede belasını kendi bulmayacak, gelirse bela ona gelecekti ki bu bir şeylere karışmadıkça mümkün değildi. Oliver onun sözlerini düşündü. Cris'in sözlerinden anlaşılması gereken şey şuydu. Birkaç sene önce dağılmış olan aydınlık tarafta bulunanların kurduğu Zümrüdüanka Yoldaşlığı gibi bir örgüt kurulması gerektiğini düşünüyordu. Oliver bu konu hakkında oldukça karmaşık düşüncelere sahipti. Böyle bir grup kurmanın tehlikeli olabileceği ihtimaline karşın günden güne yükselen ve güçlenen Ölüm Yiyenler elbet bir gün saldırıya geçeceklerdi ve böyle bir saldırı durumunda etkili olan savunma ve saldırı şekli kişisel olanı değil, topluluk mücadelesidir. Birlikten kuvvet doğar düşüncesine uygun bir felsefeydi bu. Oliver Cris'e döndü ve konuşmaya hazırlandı, bu konuyu konuşurken oldukça dikkatli oluyor ve söylenenlerin yanlış anlaşılmamasını istiyordu. Oliver asasını çember şeklinde döndürerek -bu çember tüm odayı saran bir çemberdi- sesin dışarı çıkmaması için bir Tılsım uyguladı. Ardından konuşmasına başladı. "Senin söylediğinden anladığım şu Cris; -lütfen yanlış bir şey anladıysam beni uyar- sen yeni bir ordu kurulmasını istiyorsun, yani eskisi gibi. Zümrüdüanka topluluğu gibi, öyle mi?" dedi Cris'e bakarak. Ardından konuşmasına Cris'in konuşmasına hiç izin vermeden aralıksız devam etti. Cris'in konuşmasına en son izin verecekti. "Ama geçen sefer bildiğin üzere sadece yetişkinler vardı bu toplulukta. Ve büyük savaş esnasında öğrenciler ne yapacaklarını bilemeden ortada kalmışlardı. Bana göre öğrencilerinde bu topluluğa katılmasına izin verilmeli. Böylelikle hem bakanlık tarafından güvende oluruz ve bakanlıkta olan gelişmeleri takip edebiliriz, hem de okuldakileri. Sen böyle bir konuyu hiç düşünmüş müydün? Aydınlık tarafta olduğunu bildiğin arkadaşlarınlada görüşmeler yaparız..." dedi Oliver ve Cris'in bu konu hakkındaki düşüncelerini dinlemeye koyuldu...

Spoiler:

Oliver H. Whisper

RPG Puanı :
98 / 10098 / 100

Erkek
Ruh Halin :

Galleon

MesajKonu: Geri: Ufak Bir Aile Toplantısı   Çarş. Ağus. 19, 2009 3:37 pm

RP yarım kaldı ama mecbur biticek....

Spoiler:

Rolande Addié
5. Sınıf

RPG Puanı :
100 / 100100 / 100

Kadın
Rp Partneri : Forever Sébastien! He is my love angel.
En Belirgin Özellik : Sabırlı kişilik ve oldukça sakar o.O
Asa : 21 Inch,Hipogrif Tüyü, At Kılı
Ruh Halin :

Galleon
Galleon: 1000

MesajKonu: Geri: Ufak Bir Aile Toplantısı   Cuma Ağus. 28, 2009 3:27 pm

Başlık arşivlenmiştir.

I can almost see it
That dream I'm dreamin
But there's a voice inside my head saying you'll
never reach it.